در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

تفاوت آبگرمکن برقی و گازی (6 مزیت آبگرمکن برقی و گازی)
16
بهمن

تفاوت آبگرمکن برقی و گازی (6 مزیت آبگرمکن برقی و گازی)

آبگرمکن یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های موجود در خانه است که نبود آن زمانی به چشم می‌آید که شما به آب گرم نیاز دارید. آبگرمکن‌ها به طور کلی به سه دسته آبگرمکن گازی، آبگرمکن برقی و آبگرمکن نفتی تقسیم می‌شوند. حال شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کدام یک از این آبگرمکن‌ها می‌تواند کارایی بیشتری داشته باشد؟ ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم به تفاوت آبگرمکن برقی و گازی بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین شما می‌توانید برای خرید آبگرمکن درجه یک و مرغوب، بر روی لینک درج شده ضربه بزنید و خرید خود را ثبت کنید.

آبگرمکن برقی چیست؟

با باز شدن شیر آب گرم در هر کجای ساختمان، آبگرمکن برقی متوجه ایجاد جریان برق در سیستم گرمایشی می‌شود و هیترهای آن روشن می‌شوند. آب درون مخزن آبگرمکن به صورت پیوسته شروع به گرم شدن می‌کند و آب گرم را از طریق لوله‌های آب گرم به سمت مصرف کننده‌ها ارسال می‌کند. به محض بسته شدن شیر آب گرم، هیترهای آبگرمکن خاموش شده و عمل گرم شدن آب توسط آبگرمکن متوقف می‌شود.

اغلب از آبگرمکن های برقی در مکان‌هایی که به آلاینده‌‌ها و مسائل بهداشتی حساس هستند استفاده می‌شود. همچنین شما می‌توانید از این نوع آبگرمکن در ویلا‌ها به دلیل عدم امکان دسترسی به گاز شهری، روستاها به دلیل عدم سیستم لوله کشی گاز و کانکس ها به علت عدم اتصال آنها به گاز شهری استفاده کنید.

مزیت آبگرمکن برقی:

 • هزینه تعمیرات و نگهداری آن بسیار پایین تر است.
 • آبگرمکن دیواری برقی نیاز به دودکش ندارد.
 • آبگرمکن دیواری برقی نیاز به لوله کشی ندارد.
 • خطرات ناشی از گاز گرفتگی، آلودگی محیط، نشتی گاز و.. در این نوع آبگرمن وجود ندارد.
 • آبگرمکن دیواری برقی مساحت کمتری را اشغال می‌کند.
 • استفاده از این نوع آبگرمکن در ساختمان باعث مستقل شدن واحدها از هم دیگر می‌شود.

آبگرمکن گازی چیست؟

آبگرمکن‌های گازی منبع اصلی سوخت و انرژیشان گاز است و در دو نوع زمینی و دیواری در بازار وجود دارند. ترموستات مهمترین قطعه در آبگرمکن‌های گازی است که وظیفه کنترل دما و فشار دستگاه را بر عهده دارد. اگر این قطعه دچار مشکل شود، دما و فشار دستگاه بالا و پایین می‌شود که به همین دلیل یک شیر اطمینان داخل دستگاه قرار دارد که فشار دستگاه را تنظیم کند. آبگرمکن‌های گازی دیواری به دلیل اشغال فضای کمتری و نداشتن مخزن و مصرف انرژی کمتر، بهترین جایگزین برای آبگرمکن‌های گازی ایستاده هستند.

مقایسه آبگرمکن برقی و گازی

مزیت آبگرمکن گازی:

 1. استفاده از آب گرم بدون محدودیت
 2. صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها
 3. کم بودن احتمال نشت آب به بیرون انفجار
 4. اشغال فضای کمتر
 5. دوام و طول عمر بالا

در ادامه همراه ما باشید تا به تفاوت آبگرمکن برقی و گازی که در ابتدا برای شما مطرح کردیم، بپردازیم.

تفاوت آبگرمکن برقی و گازی:

ورودی آبگرمکن‌های برقی، انرژی برق است؛ اما درحالی که ورودی آبگرمکن‌های گازی، گاز شهری یا گاز کپسول است. تنها  تفاوت آبگرمکن‌های برقی و گازی در همین ورودی آنها است. در آبگرمکن برقی استفاده از برق جایگزین سوخت فسیلی و گاز شده است و برای خانه‌های کوچک می‌تواند مناسب باشد. با استفاده از آبگرمکن‌های برقی می‌توانید خطرات ناشی از احتراق گاز، خفگی، آتش سوزی و… را کمتر کنید.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان برای شما گفتیم، آبگرمکن‌های برقی همانند آبگرمکن‌های گازی هستند و از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار می‌باشند. برخی از مناطق با مشکل گاز مواجه هستند که در چنین شرایطی آبگرمکن‌های برقی می‌تواند بهترین گزینه باشد. چنانچه می‌خواهید با تفاوت آبگرمکن برقی و گازی آشنا شوید این مقاله آموزشی را با دقت مطالعه نماید. همچنین شما می‌توانید برای خرید آبگرمکن با ما در فروشگاه ایران بوتان همراه باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.