در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آبگرمکن برقی چیست و چگونه کار می کند؟ (انواع آبگرمکن برقی)
23
مرداد

آبگرمکن برقی چیست و چگونه کار می کند؟ (انواع آبگرمکن برقی)

آبگرمکن برقی چیست و چگونه کار می کند: یکی از ضروریات برای هر ساختمانی استفاده از آبگرمکن است. به صورت کلی آبگرمکن از انواع مختلفی برخوردار است اما عملکرد آنها یکسان است. آبگرمکن برقی یکی از انواع آبگرمکن ها به شمار می رود که روش کار متفاوتی نسبت به سایرین دارد. در این مطلب از وب سایت ایران بوتان، قصد داریم تا به بررسی انواع آبگرمکن برقی و روش کار آنها بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم.

 

آبگرمکن برقی چیست؟

آبگرمکن برقی یکی از انواع آبگرمکن ها می باشد و عموما در مناطقی استفاده می شود که به سوخت دسترسی خوبی ندارند. این آبگرمکن ها وظیفه تامین آبگرم را درند و برقی که مصرف می کنند از سه روش تامین می شود.

  1. پنل خورشیدی
  2. برق شهری
  3. توربین بادی

این دستگاه برای اینکه آب را گرم کند از سوخت استفاده نمی کند و از این رو محیط زیست را هم آلوده نمی نماید. آبگرمکن برقی نسبت به سایر آبگرمکن ها کوچکتر است و فضای کمتری را هم به خود اختصاص می دهد.

 

آبگرمکن برقی چه انواعی دارد؟

به صورت کلی آبگرمکن های برقی از دو دسته مخزن دار و بدون مخزن تشکیل می شوند و نصب آنها یا روی زمین یا دیوار صورت می گیرد. در ادامه مطلب به بررسی این دو نوع آبگرمکن خواهیم پرداخت.

  • آبگرمکن مخزن دار

آبگرمکن های برقی مخزن دار یکی از انواع آبگرمکن های برقی، آبگرمکن های مخزن دار است که نسبت به نوع بدون مخزن از استقبال بیشتری بهره برده است. توجه بیشتری که به این نوع آبگرمکن می شود به دلیل قیمت و هزینه کمی است که برای خرید و نصب آن پرداخته می شود. آبگرمکن های مخزن دار، نسبت به میزان ذخیره مخزن خود، آب گرم را داخل خود نگهداری می کنند تا در زمان نیاز از آن استفاده نمایند. مخزن آبگرمکن، داخل یک عایق حرارتی قرار گرفته است که باعث می شود تا آب دیرتر سرد شود و برق کمتری هم مصرف نماید.

  • آبگرمکن بدون مخزن دار

آبگرمکن های برقی بدون مخزن، انتخابی مناسب برای فضاهای کوچک است. همچنین این آبگرمکن مصرف برق کمتری نسبت به نوع مخزن دار خود دارد. این آبگرمکن فضای کمتری را به خود اختصاص می دهد و زمانی که از آبگرم استفاده نمی کنید، مصرف برقی وجود ندارد. این نوع آبگرمکن ها نسبت به شرایط آب و هوای مختلف ساخته می شوند، از این رو باید نسبت به نیاز خوود آبگرمکن را انتخاب نمایید. سرعت گرم کردن آب در این آبگرمکن ها بالا است و هر زمان که بخواهید به آسانی می توانید از آبگرم استفاده نمایید.

عملکرد آب گرمکن برقی چگونه است؟

آبگرمکن برقی چگونه کار می کند؟

آبگرمکن برقی با راندمان بالا و بدون استفاده از سوخت فسیلی و دودکش، الکتریکال را به آب انتقال می دهد و از بازدهی بالایی برخوردار است. برای اینکه آب در آبگرمکن برقی گرم شود، از المنت های حرارتی برق استفاده می کنند. المنت ها دارای سیم های نازکی هستند که از مقاومت بالایی ساخته شده اند. مقاومت الکتریکال این سیم ها باعث تولید گرما در آنها می شودو در نهایت گرمای ایجاد شده از مقاومت الکتریکی به آب انتقال داده می شود. توان و تعداد المنت ها در آلگرمکن برقی، مشخص کننده مقدار دبی آب گرم تولیدی و خروجی آبگرمکن است.

 

کلام آخر

به صورت کلی آبگرمکن های برقی از دو نوع آبگرمکن مخزن دار و بدون مخزن تشکیل شده اند و برای تامین برق مصرفی خود از روش های مختلفی استفاده می کنند. همانگونه که گفتیم آبگرمکن بدون مخزن برقی، نسبت به نوع مخزن دار از لحاظ اینکه جای کمتری به خود اختصاص می دهد، پیشرفته تر است و برق مصرفی آن هم کمتر است بسیار بهتر از نوع مخزن دار خود است، اما هزینه بیشتری هم به همراه دارد.

ما در این مطلب از وب سایت ایران بوتان، سعی کردیم به بررسی انواع آبگرمکن برقی و چگونگی عملکرد آنها بپردازیم.

منبع: home.howstuffworks.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.