در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آشنایی با انواع آبگرمکن
09
مرداد

آشنایی با انواع آبگرمکن

آبگرمکن ها با گرم کردن آب، بیشتر نیازهای ما را رفع کرده و موجب راحتی ما شده اند. آبگرمکن ها انواع مختلفی دارند و متناسب با هر نوع ساختمان و مواردی دیگر، انتخاب هر یک از آنها متفاوت است. در این مقاله از وب سایت ایران بوتان، قصد داریم تا به بررسی مواردی همچون انواع آبگرمکن، بهترین آبگرمکن دیواری، بهترین آبگرمکن ایستاده و معرفی آبگرمکن دیواری کوچک بپردازیم؛ پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

آبگرمکن چیست و چه وظایفی دارد؟

آبگرمکن دستگاهی است که با استفاده از آن می توان آبگرمی که برای ساختمان های مسکونی یا تجاری مورد نیاز است را تامین کرد. بدین صورت که آب سرد وارد دستگاه شده، با عبور از کویل های مسی داخل آبگرمکن و همچنین حرارتی که با استفاده از کویل ها از شعله آبگرمکن دریافت می کند گرم می شود. این آب گرم به ساختمان وارد شده و برای حمام، آشپزخانه و … قابل استفاده می شود.

 

انواع آبگرمکن ها کدامند؟

آبگرمکن ها با توجه به اینکه چه مدلی باشند یا از چه سوخت مصرفی استفاده کنند، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. به طور کلی آبگرمکن ها بر اساس مصرف سوخت به دو نوع تقسیم بندی می شوند:

 1. آبگرمکن های مستقیم

(آبگرمکن های مستقیم منبع انرژی را درون خود ایجاد میکنند.)

 • آبگرمکن نفتی
 • آبگرمکن گازی
 • آبگرمکن الکتریکی
 1. آبگرمکن غیر مستقیم: 

(آبگرمکن های غیر مستقیم، منبع انرژی را از جای دیگری غیر از آبگرمکن دریافت می کنند)

 • آبگرمکن دوجداره
 • آبگرمکن کویلی
 • آبگرمکن خورشیدی

 

انواع مدل آبگرمکن

 • آبگرمکن مخزن دار برقی
 • آبگرمکن مخزن دار گازسوز
 • آبگرمکن بدون مخزن دیواری

 

معرفی انواع آبگرمکن

آبگرمکن های مخزن دار

این نوع آبگرمکن ها، از ظرفیت مشخصی استفاده می کنند و انواع آن قادر هستند از 20 تا 80 گالن آب را ذخیره کنند. این نوع آبگرمکن ها، در دو نوع برقی و گازی موجود می باشند. روش کار آنها بدین گونه است که ابتدا آب سرد به مخزن وارد می شود و با استفاده از انرژی دستگاه گرم می شود. گرمای آب تا زمانی که بخواهید از آن استفاده کنید در دستگاه می ماند.

 

آبگرمکن دیواری یا بدون مخزن

آبگرمکن دیواری را به اسم آبگرمکن های بدون مخزن هم می شناسند. روش کار این آبگرمکن ها بدین گونه است که آب سرد به آبگرمکن وارد می شود، از طریق کویل از دستگاه عبور می کند و با استفاده از مشعلی که زیر لوله ها قرار داد، گرم می شود. در زمان خرید آبگرمکن دیواری، باید به مواردی همچون حداقل فشار ورودی، ظرفیت پکیج، نوع گاز مصرفی، حداکثر خروجی آب گرم و فن تخلیه آلاینده ها توجه بسیاری شود. زیرا این موارد در عملکرد آبگرمکن بسیار موثر می باشند.

 

کدام آبگرمکن برای من خوب است؟

بعد از مطالعه موارد بالا، ممکن است سوالی برایتان پیش بیاید و آن این است که “کدام مدل آبگرمکن را انتخاب کنم؟”. باید عرض کنیم که شما می توانید با در نظر گرفتن نیاز و البته شرایط منطقه ای که در آن هستید، هر یک از آبگرمکن هایی که گفته شد را خریداری نمایید. در جامعه امروز، با توجه به در دسترس بودن همیشگی انرژی گاز، مقرون به صرفگی، تمیز بودن آن و استفاده راحت از آبگرمکن ها، مردم با خیال راحت به این نوع آبگرمکن ها روی آورده اند. همچنین سرعت این نوع آبگرمکن ها در تامین آب گرم بسیار بالا است.

اگر ایمنی آبگرمکن برای شما مهم است، می توانید از آبگرمکنی استفاده کنید که در کنار برخورداری از سیستم های ایمنی استاندارد، به کلید حرارتی و شیر اطمینان تجهیز شده باشد. همچنین به دوام دستگاه توجه کنید. زمانی که دستگاه شما از نشان استاندارد ملی برخوردار بود، نشان دهنده کیفیت و دوام بالای آن می باشد.

کلام آخر

به طور کلی امروزه با استفاده از آبگرمکن های جدید، بسیاری از مشکلات روزمره ما حل شده است. این آبگرمکن ها انواع مختلفی دارند که در این مطلب به انواع مختلف آن از لحاظ مدل و نوع سوخت اشاره کردیم. در این مطلب از وب سایت ایران بوتان، سعی کردیم تا به بررسی انواع آبگرمکن، بهترین آبگرمکن دیواری، بهترین آبگرمکن ایستاده و معرفی آبگرمکن دیواری کوچک بپردازیم و به شما مطالب مفیدی در این زمینه ارائه کنیم.

منبع: homestratosphere.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.