در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن
17
بهمن

تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن

تامین آب گرم مصرفی یکی از نیازهای ضروری در هر واحد ساختمانی است. اغلب در خانه‌های آپارتمانی و کوچیک که فاقد موتورخانه مرکزی هستند از آبگرمکن برقی استفاده می‌شود. آبگرمکن‌های برقی انواع مختلفی دارند که ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان به تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن می‌پردازیم. آبگرمکن‌های مخزن دار همانطور که از نامشان پیداست یک مخزن برای ذخیره آب گرم دارند تا در صورتی که به آب گرم نیاز داشتید بتوانید از آب ذخیره شده در آن استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با مزایا، معایب و مقایسه آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن آشنا شوید. همچنین شما می‌توانید برای خرید آبگرمکن بر روی لینک درج شده ضربه بزنید و سفارش خود را در فروشگاه ما ثبت کنید.

آبگرمکن برقی مخزن دار چیست؟

یک نوع از آبگرمکن‌های مخزن دار، آبگرمکن‌های برقی مخزن دار هستند که در واحدهای مسکونی بسیار کاربرد دارد. این آبگرمکن‌ها با نیروی برق کار می‌کنند و همانطور که از نامشان مشخص است یک مخزن برای نگهداری آب گرم دارد. مخزن این نوع آبگرمکن‌ها در اندازه‌های مختلف وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان هر یک از آنها را خریداری کنید.

نحوه کار آبگرمکن برقی مخزن دار اینگونه می‌باشد که برای این دستگاه یک دمای مشخص در نظر گرفته می‌شود و هنگامی که دمای آب به پایین تر از دمای مشخص شده برسد، آبگرمکن شروع به گرم کردن آب می‌کند. این فرایند باعث می‌شود حتی زمانی که شما در حال استفاده از آب گرم هستید، دستگاه آب را برای شما گرم نگه دارد.

مزایای آبگرمکن برقی مخزن دار:

 • هزینه مناسب این نوع آبگرمکن در مقایسه با نوع بدون مخزن
 • سهولت نصب و راه اندازی
 • سیستم امن
 • مصرف برق آبگرمکن‌های برقی مخزن دار در مقایسه با انواع آبگرمکن‌های نفتی و… کمتر است.
 • در زمان قطع آب، آب گرم مصرفی برای شما تامین است.

آبگرمکن برقی بدون مخزن چیست؟

آبگرمکن برقی بدون مخزن به میزان مصرف شما آب را گرم می‌کند و از نگهداری آب گرم اضافی خودداری می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود که سرعت گرم شدن آب کاهش پیدا کند و امکان استفاده همزمان از آب گرم از چند شیرآب غیر ممکن است. به یاد داشته باشید که برای آنکه آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن بتوانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند باید حداقل 1 بار در سال فیلتر رسوب گیر آن تعویض گردد.

مزایای آبگرمکن برقی بدون مخزن:

 1. عمر مفید بالا
 2. به دلیل نداشتن مخزن، فضای کمتری اشغال می‌کند.
 3. عمر مفید بالا

مقایسه آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن

تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن:

حال که با انواع آبگرمکن برقی آشنا شدید و مزیت‌های هر کدام را شناختید؛ در ادامه شما را با تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن آشنا می‌کنیم و از زوایای مختلف به بررسی این دو نوع آبگرمکن می‌پردازیم.

 1. میزان مصرف انرژی آبگرمکن برقی مخزن دار در مقایسه با آبگرمکن برقی بدون مخزن بیشتر است.
 2. فضای مورد نیاز برای نصب آبگرمکن برقی مخزن دار به دلیل داشتن مخزن در مقایسه با آبگرمکن برقی بدون مخزن بیشتر است.
 3. نصب آبگرمکن‌های برقی بدون مخزن در مقایسه با نوع دیگر که نیاز به مهارت زیادی دارد؛ آسان‌تر است.
 4. هزینه آبگرمکن‌های مخزن دار به مقدار زیادی کمتر از آبگرمکن‌های بدون مخزن است.
 5. دیگر تفاوتی که در آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن وجود دارد، کارایی آنها می‌باشد. کارایی آبگرمکن‌های مخزن دار بهتر است، زیرا به سرعت می‌تواند برای شما آب گرم مصرفی را فراهم کند.

نتیجه گیری

ما در این مطلب از سایت فروشگاهی ایران بوتان به تفاوت آبگرمکن برقی مخزن دار و بدون مخزن که یکی از دغدغه‌های مهم خریداران آبگرمکن‌های برقی بود پرداختیم. چنانچه شما نیز می‌خواهید با مزایا و معایب آبگرمکن‌های برقی مخزن دار و بدون مخزن آشنا شوید و سپس اقدام به خرید بهترین آبگرمکن کنید، این مقاله را با دقت مطالعه نماید و یا با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

منبع: cnet.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.