در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آشنایی با نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان و نکات مهم آن
27
آذر

آشنایی با نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان و نکات مهم آن

تنظیم پکیج بوتان برای زمستان با حالت تابستانه آن متفاوت است. از این رو شما در زمان خرید پکیج بوتان می توانید در مورد نحوه تنظیم حالت زمستانه و تابستانه آن از کارشناسان سایت ایران بوتان سوال نمایید.

شما با توجه به هر فصلی که در آن هستید باید پکیج را در یکی از دو حالت زمستانه و یا تابستانه قرار دهید. برای مثال اگر در فصل تابستان باشید، فقط به قابلیت گرم کردن آب مصرفی جهت آشامیدن و شست و شو نیاز دارید؛ در صورتی که اگر در فصل زمستان باشید، هم به گرم بودن آب مصرفی و هم به گرم شدن آب رادیاتور ها نیاز دارید. از این جهت است که تنظیم حالت های پکیج از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورتی که به آن توجه نشود؛ عملکرد پکیج دچار مشکل خواهد شد.

در این مقاله سعی داریم تا در مورد  نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان، تنظیم درجه پکیج بوتان، تنظیم پکیج بوتان مدل پرلا برای زمستان، تنظیم پکیج بیتا برای زمستان و تنظیمات پکیج بوتان مدل پرلا برای شما مطالبی را قرار دهیم؛ اگر شما قصد خرید انواع پکیج بوتان را برای زمستان دارید به سایت ایران بوتان مراجعه نماید.

نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان:

صفحه نمایش وضعیت کارایی سیستم را مشاهده می کنید. کلید زمستان،  تابستان را فشار دهید تا صفحه نمایش گزینه هایی به نام ۲ و ۵ را بروز می‌دهد که در این حالت این عملیات پکیج در وضعیت زمستانه قرار خواهد گرفت. برای تنظیم دمای گرمایش از مثبت و منفی استفاده کنید. بعد از تنظیم پکیج تنظیمی را به صورت خودکار ذخیره فرمایید بعد دست اجرا نشان می دهد و پکیج در حالت گرمایشی کار خواهد کرد. در ادامه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان ما را همراهی کنید.

مطلب کاربردی: شرایط نصب پکیج بوتان

فعال کردن حالت زمستانی پکیج

در هنگام تنظیم پکیج بوتان برای زمستان باید به چند نکته توجه کنید:

  • نباید فشاری از سمت شیرآلات بر دیوار نباشد.
  • رادیاتور بوتان در ارتفاعات ۱۰ و ۷ سانتی از سطح زمین نصب شود. چون چرخش هوای مناسب امکان پذیر است.
  • جهت کم هزینه در هنگام نصب رادیاتور شوفاژ بوتان و استفاده از شیرهای ترموستاتیک است.
  • استفاده از شیرآلات هواگیری اتوماتیک می کنند. چون کار هواگیری به آسانی انجام می گردد.

مزایای استفاده ازانواع پکیج بوتان:

حال که با نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان آشنا شدید، لازم است مزایای استفاده از انواع پکیج بوتان را نیز بدانید؛ سایت ایران بوتان به معرفی  مزایای استفاده از این پکیج ها می‌توان به راندمان گرمایش بالا، عملکرد کم و بدون صدا، ایمنی کامل، ابعاد کوچک پکیج و اشغال فضای کمتر، سیستم حفاظت در برابر کمبود آب، سیستم کنترل تمام دیجیتال، سیستم حفاظتی در برابر انسداد دودکش، منبع تغذیه اشاره کرد. آب گرم زیاد و دائمی، آسان در نصب، راه اندازی، سرویس و نگهداری است.

یک تنظیم کننده پروپان با فشار بالا:

حال که نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان را یاد گرفته اید باید برای شما درباره رگلاتور  توضیحاتی را بدهیم؛ بنابراین رگلاتور یک لوازم جانبی ضروری است و شما باید یک مارک با کیفیت را برای کار با گاز پروپان در بهترین شرایط انتخاب کنید. شما ایمنی خود و همچنین منظم بودن تغذیه آهن لحیم کاری خود را تضمین می کنید. کاهنده را می توان به یک فشار سنج مجهز کرد که به شما امکان می دهد با نمایش فشار در خروجی سیلندر دقت بیشتری به دست آورید. شما می توانید آن را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید. بسته بندی اکسپرس به شما کاهنده هایی با یا بدون فشارسنج ارائه می دهد.

مناسب ترین دمای پکیج بوتان در زمستان:

با توجه به این که افراد در چه سنی از پکیج های بوتان استفاده می کنند، دمای آن نیز متفاوت است. دمای مناسب برای نوزادان و سالمندان در زمستان و افراد ناتوان حدود 22 و 23 درجه سانتی گراد است. تنظیم پکیج بوتان برای زمستان برای داشتن بیشترین بازدهی این است که دمای سیستم را روی 75 درجه و دمای آب گرم مصرفی آن را روی 60 درجه سانتی گراد قرار دهید.

نحوه تنظیم پکیج برای هوای سرد

نحوه تنظیم پکیج بوتان برای زمستان:

زمانی که فصل زمستان و سرما آغاز می‌شود یکی از مواردی که یادگیری آن برای ما نیاز است تنظیم پکیج بوتان برای زمستان می باشد. یکی از داده های فکری اساسی افراد دستگاه گرمایش خانه و همینطور آب مصرفی آنها از پکیج دیواری که این امر در منازل مورد استفاده قرار گرفته با دارا بودن قابلیت گرم کردن آب مصرفی خانه و گرم کردن آب منبع جهت شستشو و استحمام می باشد و همینطور قابلیت گرمایش آب رادیاتور ها را نیز شامل می‌شود.

بهتر است با دقت به این که در چه وقتی از سال قرار داریم و این که درجه حرارت پکیج منزل خود را با ضوابط آب و هوایی تعویض دهیم. توجه داشته باشید که تنظیم دمای پکیج و زمستان به غیر از آن که منجر به راحتی، آسایشی، دمای مناسب آب و گرمای لازم شوفاژ می‌شود و همچنین عمر مفید سیستم را نیز از یاد خواهد داد.

درجه حرارت ملایم پکیج دیواری بوتان جهت وضعیت زمستانی بسته به میانگین سنی اشخاص نیز دارد. اما جهت تعیین میانگین دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد جهت اتاق قادر است بهتر باشد و همینطور دمای مناسب پکیج بوتان جهت استفاده در زمستان جهت نوزادان و همچنین سالمندان و یا به طور نهایی افراد ناتوان دمای حدود ۲۲ و ۲۳ سانتی گراد است. در این بخش از سایت ایران بوتان به تنظیم پکیج بوتان برای زمستان می پردازیم.

تنظیم درجه پکیج بوتان:

تنظیم پکیج بوتان برای زمستان که عدد استانداری که جهت فشار فشار پکیج مشخص شده است چیزی میان ا تا ۲.۵ بار می باشد به منظور اگر فشار سیستم بالاتر و همچنین پایین تر از این عدد باشد باید دوباره آن را تنظیم خواهید کرد. چنانچه فشار پکیج شما از یک بار کمتر باشد فشار را باید بالا ببرید ولی در صورتی که بیش زیادتر از ۲.۵ باشد طریقه پایین آوردن فشار پکیج به این شکل است که حتماً آب درون پکیج را خالی کنید تا فشار به حالت نرمال استاندارد خواهد رسد.

تنظیم درجه پکیج برای زمستان

تنظیم پکیج بیتا برای زمستان:

در صورتی که خواسته باشید فشار سیستم را پایین بیاورید حتماً مطابق دستورالعمل‌های زیر پیش بروید.

  1. برای تنظیم پکیج بوتان برای زمستان ابتدا از همه شیر آبی که به سیستم وارد می‌شود را ببندید.
  2.  شیر پکیج بوتان را کامل باز کنید.
  3. یکی از شیرهای منزل را در جنبه آب گرم باز بگذارید تا آب درون در خالی شود.
  4. در همین حالت که آب از سیستم خارج می شود فشار سنج را بررسی کنید تا فشار کاملاً پایین بیاید.
  5. زمانی که فشار پکیج روی فشارسنج به جنبه استاندارد مورد نظرتان رسید هم شیر آب گرم و هم شیر پرکن را کامل ببندید.
  6. شیرآب داخلی سیستم را کامل باز نمایید.

ولی اگر بخواهید فشار پکیج را بالا ببرید حتماً به دستورالعمل زیر پیش بروید.

  1. شیر پرکن پکیج را به شکل باد سالگرد ساعتگرد بچرخانید و کامل باز کنید و در حین همین فشارسنج پکیج را بررسی کنید.
  2. زمانی که فشار سنج به فشار استاندارد رسید دوباره شیر را ببندید.

نتیجه گیری

پکیج های دیواری برای گرم کردن آب مصرفی و گرم کردن محیط منزل بسیار کارآمد هستند. تغییر دادن حالت زمستانه و تابستانه پکیج زیاد کار سختی نمی باشد. البته شما برای فعال کردن حالت زمستانی پکیج می توانید از یک کارشناس خبره کمک بگیرید. در این مطلب در مورد تنظیم پکیج بوتان برای زمستان توضیح دادیم. قیمت پکیج بوتان در انواع مختلف متفاوت است، از این رو می توانید برای اطلاع از جدیدترین قیمت با کارشناسان مرکز ایران بوتان در ارتباط باشید.

منبع : winterbackpacking.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.