در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان
09
آذر

علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان

در آبگرمکن‌ های گازی شمعک دار، چه مخزنی و چه دیواری، شرط روشن شدن و کار کردن آبگرمکن این است که شمعک آن به درستی کار کند و هیچ مشکلی نداشته باشد. این به این معنا است که شمعک روشن بماند و شعله آن بلند و به اندازه باشد. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم تا برای شما به علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن های بوتان بپردازیم و علل هایی که می تواند این مشکل را به وجود بیاورد را برای شما توضیح دهیم. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که این مشکل را دارید، می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن های بوتان:

از مشکلات رایج آبگرمکن دیواری و مخزنی گازی می‌توان اشاره کرد به اینکه روشن نماندن شمعک آبگرمکن، باعث روشن نشدن آبگرمکن می‌شود و به ناچار باید دنبال راهی برای فهمیدن علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن باشیم و اقداماتی برای رفع ایراد آن انجام دهیم. یک از دلایل خاموش شدن شمعک آبگرمکن ممکن است مربوط به دستور سیستم ایمنی آبگرمکن دیواری باشد.
هدف ما از منتشر کردن این مقاله این است که تا حد امکان، به شما در یافتن علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن و علت روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی گازی کمک کنیم.

علت روشن نماندن شمعک آبگرمکن بوتان چیست؟

مشکل به این صورت است که پس از فشار دادن ولوم، گاز خارج می‌شود، بعد که جرقه زن را فشار دهیم، شمعک روشن می‌شود. اما پس از رها کردن ولوم، شمعک روشن باقی نمی‌ماند و خیلی زود خاموش می‌شود و باعث خاموش شدن آبگرمکن می‌شود.
این مشکل ممکن است حتی در بهترین آبگرمکن های دیواری نیز رخ دهد. بنابراین حتی در آبگرمکن‌ های پرطرفدار بوتان هم ممکن است به دلایلی شمعک روشن نماند و این مشکل را در آنها هم ببینید. توجه به ساختار شمعک و طرز کار آن، بهترین راهنمای پیدا کردن دلیل خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری بوتان است.

دلایل روشن نشدن و روشن نماندن شمعک آبگرمکن:

وقتی شمعک آبگرمکن ایستاده (مخزنی) یا دیواری، روشن نمی‌ماند، نشان می‌دهد که به یکی از دلایل زیر مسیر گاز رسانی به پیلوت بسته شده است. این بسته شدن مسیر گاز، گاهی اوقات برای ایمنی است؛ یعنی اینکه نشت گاز، دمای بالا یا کمبود اکسیژن توسط سیستم ایمنی آبگرمکن تشخیص داده شده است و برای جلوگیری از خطر، شمعک خاموش شده است.
از دیگر دلایل خاموش شدن شمع می‌توان به، بسته شدن منفذ توسط پیچ تنظیم شمعک آبگرمکن دیواری اشاره کرد. گاهی اوقات است که نوک ترموکوپل آبگرمکن بر اثر آتش پاره شده که در این‌صورت بایستی آن را تعویض کرد تا مشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن برطرف شود.

ممکن است مشکل مربوط به سوختگی سنسور جوش باشد. لازم است برای تشخیص وجود مشکل سوختگی سنسور جوش، ابتدا دو رشته سیمی که به سنسور متصل هستند را به طور موقت از یکدیگر جدا کنید و اتصال کوتاه را امتحان کنید.

دلایل روشن نماندن شمعک آبگرمکن بوتان

در صورت رفع عیب آبگرمکن، می‌توانید از سوختن سنسور مطلع شوید. در این شرایط جهت برطرف کردن مشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن، تنها لازم است به تعویض آن اقدام کنید و سنسور جدیدی را جایگزین قبلی کنید.
توصیه ما به شما این است که برای تعویض قطعه شخصا اقدام نکنید و کار را به یک متخصص بسپارید. به یاد داشته باشید که در سمت چپ و بالای آبگرمکن سنسور جوش قرار گرفته است که دو رشته سیم به آن متصل می‌شوند.

آبگرمکن‌ های جدید، مجهز به سنسوری برای تشخیص درست سوختن گاز هستند، عملکرد این سنسور به این گونه است که با تشخیص تهویه نامناسب و یا کارکرد نادرست دودکش گاز را به طور کامل قطع می‌کند. با این وجود اگر زمانی آبگرمکن پس از 4-3 دقیقه سوختن به طور کامل خاموش شد و تا دقایقی اصلاً روشن نشد، حتماً مشکلی وجود دارد. در این مواقع لازم است سنسور تست بشود.

به این صورت که سنسور (واقع در سمت چپ و بالای آبگرمکن) را فقط و فقط به صورت موقت، یکسره کنید. اگر مشکل رفع شد، مناسب شدن تهویه هوا و رنگ آتش آبگرمکن را نیز چک کنید. اگر مشکلی نبود لازم است سنسور تعویض گردد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان برای شما به علت روشن نشدن شمعک آبگرمکن های بوتان پرداختیم و برخی از مهم ترین علل های روشن نشدن و یا خرابی شمعک در آبگرمکن های بوتان را برای شما شرح دادیم. اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، فقط کافیست این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا به راحتی عیب دستگاه خود را پیدا و نسبت به برطرف کردن آن اقدام کنید. همچنین شما می توانید در صورت نیاز به خرید آبگرمکن جدید، بر روی لینک پیشنهادی ضربه بزنید و به صفحه خرید آن مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.