در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آموزش نحوه رسوب گیری پکیج
09
آذر

آموزش نحوه رسوب گیری پکیج

شوفاژ ها وسایل بسیار ضروری برای هر مکانی هستند. همانطور که می‌دانید برای تامین آب گرم از پکیج ها استفاده می‌شود. نکته قابل توجه اینجاست که قبل از استفاده از پکیج ها و رادیاتور ها، باید به رسوب گیری آنها دقت کنید. ما در این مقاله از نمایندگی فروش ایران بوتان قصد داریم تا برای شما نحوه رسوب گیری پکیج را آموزش دهیم و به توضیحاتی که در انجام این کار مهم و کلیدی است بپردازیم. همچنین شما می توانید علاوه بر یادگیری مطالب آموزشی در سایت ایران بوتان، اقدام به خرید سیستم های گرمایشی اعم از پکیج، رادیاتور، آبگرمکن نیز کنید.

چرا رسوب گیری پکیج لازم است؟

رفع مشکل رسوب گیری  به هیچ عنوان دشوار نیست ولی در صورت رفع نکردن این مشکل ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های بالایی شوید و یا حتی در بعضی مواقع نیاز به تعویض دستگاه ها می شود که این امر اصلا مقرون به صرفه نیست. در ادامه نحوه رسوب گیری پکیج را آموزش خواهیم داد اما قبل از آن به بررسی برخی نکات می‌پردازیم.

دلیل به وجود آمدن رسوب در پکیج و رادیاتور:

املاح و مواد معدنی تمایلی به حل شدن در آب ندارند و آب دارای سطوح بالای منیزیم و کلسیم است در این صورت می‌گوییم آب از نوع سخت است. آب سخت موجب خراب شدن و آسیب دیدن بسیاری از لوازمی که با آب سر و کار دارند می‌شود و این موضوع شامل پکیج ها هم می‌شود.

اگر رسوبات معدنی بیش از حد زیاد باشد، آب در وسایلی که به آب نیاز دارند، بقایای گچی و رسوب آهکی باقی می‌گذارد. با گذشت زمان این تجمع مواد معدنی بر نحوه کار دستگاه تأثیر می‌گذارد. نکته قابل توجه این است که شدت جریان آب سخت نیز می‌تواند تاثیر غیر قابل انکاری بر ایجاد این رسوب ها داشته باشد.

اگر دقت کرده باشید در جاهایی که لوله ها به صورت خم و زانویی هستند رسوبات بیشتری نسبت به جاهایی که لوله ها صاف هستند جمع شده است. این موضوع به این دلیل است که این سطوح بیشتر مورد تهاجم فشار آب قرار می‌گیرند. علاوه بر این وقتی دمای آب سخت بالا می‌رود، در صورتی که به نقطه تبخیر برسد، املاح و مواد معدنی آن بر روی سطح باقی مانده و موجب ایجاد رسوب خواهند شد.

چه علائمی نشان دهنده ایجاد رسوب در پکیج هستند؟

علائمی که به ما نشان می‌دهند که پکیج و یا رادیاتور نیاز به رسوب زدایی دارند عبارت اند از:

 • کم شدن فشار آب گرم؛
 • آب در مقایسه با گذشته زمان بیشتری برای گرم شدن نیاز دارد.
 • به گوش رسیدن صدای تق تق کردن پکیج هنگام روشن شدن؛
 • سرد و گرم شدن آب پکیج و به عبارتی دیگر نوسان دمای آب در پکیج؛
 • زیاد شدن فشار و بار سنج پکیج؛
 • سر ریز شدن آب از پکیج .

چه علائمی نشان دهنده ایجاد رسوب در پکیج هستند؟

نحوه رسوب گیری پکیج:

برای رسوب گیری پکیج ها سه روش وجود دارد که ما در این مقاله یک روش آن را آموزش می‌دهیم.
از مواد جرم گیر و اسید برای رسوب گیری پکیج استفاده می کنیم. توجه داشته باشید که در این روش به خاطر استفاده مستقیم از اسید، بهتر است که از وسایل ایمنی مثل ماسک، دستکش، عینک و … استفاده کنید. برای رسوب گیری از طریق این روش مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. پکیج را از برق ورودی جدا کرده و شیر گاز مربوطه را ببندید.
 2. آب درون پکیج را تخلیه کنید.
 3. مبدل پکیج را باز کرده و آن را بیرون بیاورید.
 4. مبدل را در درون ظرف آبی قرار داده به صورتی که آب تا وسط مبدل را تحت پوشش بگیرد.
 5. یک قیف بردارید و با استفاده از آن از یک سمت، اسید را وارد آب کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید تا اسید وارد مبدل شود.
 6. حالا با استفاده از قدرت فشار آب، رسوبات را از داخل مبدل خارج کنید. حتما توجه کنید که باید میزان بار پکیج را روی 1.5 تنظیم شود.

نتیجه گیری

هدف ما در این مقاله آموزشی از سایت فروشگاهی ایران بوتان، آموزش نحوه رسوب گیری پکیج بود که همواره امید داریم توانسته باشیم به شما به خوبی نکات مربوط به این آموزش را گفته باشیم. شما در این مقاله با یکی از بهترین روش های رسوب گیری پکیج و دلایل به وجود آمدن رسوب در پکیج آشنا خواهید شد؛ از این رو خواندن این مقاله حتما به شما پیشنهاد می شود.

همچنین شما می توانید علاوه بر یادگیری آموزشات در سایت ایران بوتان، اقدام به خرید پکیج، رادیاتور و یا دیگر سیستم های گرمایشی و تجهیزات جانبی نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.