در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان (انواع پکیج ایران رادیاتور کدام اند؟)
17
شهریور

مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان (انواع پکیج ایران رادیاتور کدام اند؟)

در بین تولیدکنندگان داخلی در ایران، برندهای ایران بوتان و ایران رادیاتور در دسته ی پرفروش ترین و برترین برند های شناخته شده قرار گرفته اند. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان، به مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور، انواع پکیج ایران رادیاتور، کیفیت پکیج ایران رادیاتور و نظرات درمورد پکیج ایران رادیاتور و بوتان بپردازیم.

شرکت ایران بوتان، اولین آبگرمکن دیواری گازی در ایران را در سال 1367 وارد بازار کرد. از طرفی شرکت ایران بوتان دارای سابقه و قدمت بیشتری در تولید و ساخت پکیج می باشد. شما می توانید برای اطلاع از پکیج ایران رادیاتور و قیمت پکیج ایران بوتان روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

3 مورد اصلی در مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان:

شرکت های بوتان واران رادیاتور، جزء برترین شرکت ها در زمینه ی تولید سیستم های گرمایشی در ایران می باشند. برای تحلیل و شناخت بهتر پکیج ها، ابتدا باید نحوه عملکرد پکیج و ویژگی های پکیج ایران رادیاتور و بوتان را بدانیم تا بتوانیم به مقایسه این دو بپردازیم.

از پر اهمیت ترین ویژگی های قابل مقایسه این دو پکیج، می توان به سه مورد ذیل اشاره نمود:

1.   دارای فن یا بدون فن:

در مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، هر دو شرکت ایران رادیاتور و بوتان، پکیج های فن دار و بدون فن تولید می کنند. پکیج های فن دار دارای قیمت بالاتر می باشد. برای انتخاب پکیج باید به بررسی همه جانبه ویژگی های دو پکیج پرداخت. در انتخاب این نوع پکیج، ابتدا به ظرفیت منزل توجه کنید و سپس با توجه به متراژ منزل، نوع فن و پکیج خود را انتخاب نمایید.

پکیج فن دار:

در این نوع پکیج، یک فن جهت فرستادن دود خروجی و محصولات احتراق مشعل فن به بیرون از ساختمان می باشد. در این نوع پکیج ها، به جهت وجود فن، صداهایی تولید می شود که با توجه به میزان کیفیت پکیج، میزان صدا در آن متفاوت است.

پکیج بدون فن:

در قدیم تمامی پکیج ها بدون فن بوده اند. این نوع پکیج شرایط به خصوصی جهت استفاده داشتند که ما به چند مورد به صورت خلاصه وار اشاره می نماییم.

 • مساحت ساختمان باید بیش از 60 متر مربع باشد.
 • این نوع پکیج برای ساختمان های دارای درزبندی هوابند یا ساختمان های دارای پنجره دو جداره مناسب نمی باشد.
 • ساختمان می بایست مجهز به دودکش سیمانی به قطر حداقل 15 سانتی متر و ارتفاع 3.5متر تا حداکثر 15 متر باشد، که در داخل ساختمان باید اجرا شده باشد.
 • برای جلوگیری از اختلال در نحوه عملکرد دستگاه؛ پکیج، نباید در مکان هایی مانند بالکن یا تراس که در معرض باد و بوران می باشد قرار گیرند.

2.   ظرفیت حرارتی پکیج ها:

در وهله ی اول، باید بگوییم که پکیج ها (package) در ظرفیت های مختلف تولید می شوند تا مشتری با توجه به متراژ منزل خود، پکیج را انتخاب کند. همچنین؛ قیمت پکیج با افزایش ظرفیتش بالاتر می رود.

در مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، هر دو برند دارای ظرفیت های متنوعی می باشد. هر دو شرکت، از ظرفیت 22 هزار، پکیج هایشان را تولید کرده و به بازار عرضه می کنند.

معرفی انواع پکیج ایران رادیاتور

3.   دومبدله یا تک مبدله بودن پکیج:

ابتدا به تعریف و بررسی تفاوت های میان پکیج تک مبدله و دو مبدله می پردازیم، تا با توجه به آن بتوانید انتخابی مناسب برای منزل یا محل کار خود داشته باشید.

ویژگی های پکیج تک مبدله:

 • تنها یک مبدل حرارتی، جهت گردش آب در هر دو سیستم از درون آن صورت می گیرد.
 • هر دو گردش آب از درون یک مبدل عبور کرده و دریافت حرارت مستقیما از شعله مشعل، می باشد.
 • به جهت برخورد مستقیم آب مصرفی با شعله، آب گرم با دمای بالا به سرعت تولید می شود.
 • پکیج ممکن است زودتر رسوب بگیرد و کاردکرد پکیج دچار مشکل شود.
 • به جهت برخورد مستقیم آب با شعله، دمای یکنواختی در آب مصرفی ایجاد نمی شود.

ویژگی های پکیج دو مبدله:

 1. پکیج کمتر رسوب می گیرد.
 2. دمای آب گرم مصرفی به طور یکنواخت می باشد.
 3. در صورت رسوب گرفتگی، رسوب زدایی از آن آسان می باشد.
 4. دیرتر آب مصرفی را گرم می نماید.
 5. به جهت کارکرد پمپ، استهلال پمپ آن حتی در حالت تابستانی بیشتر می باشد.

با توجه به ویژگی های گفته شده در مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان باید بگوییم؛ هر دو از برترین برند های تولید کننده داخلی می باشند که دارای راندمان بالای گرمایش، ایمنی بالا، نصب آسان، سیستم های کنترل دیجیتال و محافظ در برابر کم آبی می باشند. شما می توانید با توجه به منزل مورد نظر خود، خریدی متناسب از بین این دو محصول پر فروش داشته باشید.

معرفی انواع پکیج ایران رادیاتور:

 • مدل های B: پکیج های گاز سوز تک مبدله؛
 • مدل های L: پکیج های گاز سوز دو مبدله، دارای منبع انبساط بزرگتری نسبت به سایر مدل ها؛
 • مدل های E و M: پکیج های گاز سوز دو مبدله، دارای سیستم کارکرد یکسان و ظاهر متفاوت؛
 • مدل های L و K: پکیج های گاز سوز دو مبدله، مجهز به عیب یاب دیجیتال؛
 • حروف اختصاری CF: نماد دستگاه های بدون فن؛
 • حروف FF: به معنی وجود دودکش دوجداره فن دار می باشد.

نتیجه گیری:

پکیج های گرمایش ایران بوتان با راندمان بسیار بالا، دارای نشان کیفیت اروپا و استاندارد ملی می باشند. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان، به مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان، بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور، انواع پکیج ایران رادیاتور، کیفیت پکیج ایران رادیاتور و نظرات درمورد پکیج ایران رادیاتور و بوتان پرداخته ایم. شما می توانید برای اطلاع از پکیج ایران رادیاتور و خرید پکیج ایران بوتان روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.