در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟
30
آبان

سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

سنسورها قطعاتی هستند که مسئول چک کردن و کنترل کردن چیزی خواهند بود. تعریف علمی سنسورها به این مفهوم است؛ حسگر ها المان های حس کننده ای هستند که کمیت های فیزیکی را به کمیت های الکتریکی پیوسته یا غیر پیوسته تبدیل می‌کنند. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان قصد داریم تا برای شما مطالبی درباره سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور قرار دهیم؛ از این رو اگر شما نیز می خواهید تا با سنسور NTC آشنا شوید و نحوه تعویض و کاربرد آن را بدانید؛ تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

شما می توانید با کلیک بر روی لینک خرید پکیج ایران رادیاتور، به صفحه خرید این محصول در فروشگاه ایران بوتان رفته و خرید خود  را در فروشگاه ما به ثبت برسانید.

سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

در واقع سنسور ها یک وسیله الکتریکی می‌ باشند که تغییرات شیمیایی یا فیزیکی را اندازه گیری می‌کنند و آن ها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می‌کند. در پکیج ایران رادیاتور نیز این قطعه وجود دارد که به آن سنسور NTC  می گویند. حال در ادامه این مقاله می‌خواهیم به بررسی انواع سنسور NTC این نوع پکیج بپردازیم.
در سیستم گرمایشی دو نوع سنسور یا حسگر دما وجود دارد؛ مستغرق و سطحی؛ که هر کدام از آن ها کاربرد خاصی دارد که در ادامه مطالب به بررسی آن ها می‌پردازیم.

سنسور مستغرق NTC پکیج:

با توجه به معنی اسم این نوع سنسور (غرق شده)، این حسگر در جریان آب موجود در پکیج قرار می‌گیرد. این قطعه همواره در آب است. مسئولیت آن این است که دمای آب را به صورت مستمر اندازه‌ گیری کند و به برد اعلام کند. به دلیل قرارگیری در این حالت امکان خرابی سنسور امکان پذید تر خواهد بود و باعث می ‌شود تا نسبت به حسگر سطحی عمر کمتری داشته باشد.

سنسور سطحی یا جداری NTC پکیج:

این نوع از سنسور ها بر روی لوله های مسی دستگاه قرار می‌‌گیرد و مسئولیت کنترل دمای داخل لوله را به عهده دارد. این کار را از طریق بررسی مقاومت لوله به برد اطلاع رسانی می‌شود. این سنسور طول عمر بیشتری نسبت به سنسور مستغرق دارد.
در صورتی که این لوله حس کند که دمای آب و یا دمای لوله در حال افزایش است، به برد خبر می‌دهد که مشعل باید خاموش شود یا شعله آن کمتر شود تا از بروز حادثه های ناگوار جلوگیری شود و یا آب به هیچ وجه از دمای تنظیم شده توسط کاربر افزایش پیدا نکند.

نام های دیگر سنسور NTC پکیج:

دو قطعه‌ای که بالاتر باهم راجع به آن ها خواندیم به نام ‌های دیگری نیز شهرت دارند. ترمیستور و یا سنسور اندازه گیری دما دو نام دیگر این قطعه است.
به طور مثال ما در شرح ارور ۵۰ ۷۰ به این صورت شرح دادیم که  “ترمیستور آب گرم مصرفی اشکال دارد و اتصال کوتاه است” در اینجا منظور از ترمیستور همان سنسور NTC است.

نام های دیگر سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور چیست؟

 

نحوه عملکرد سنسور NTC پکیج:

سنسور چگونه باعث تولید آب گر در پکیج می‌شود؟ ترمیستور به طور مستقیم با دما، مقاومت و جریان برق سر و کار دارد. یعنی هر چه دمای آب و یا لوله بیشتر شود سنسور، برق بیشتری را از خود عبور می‌دهد و مقاومت آن در برابر نگه داشتن جریان برق کمتر می‌شود.
این جریان برق به برد اصلی پکیج منتقل می‌شود و با افزایش شدت جریان برق عبور یافته، به برد دستور می‌‌دهد که شدت شعله بیشتر شود و یا در همان دما باقی بماند تا آب گرم شود و تا هنگامی که خلاف این موضوع به برد نرسد (با کاهش جریان برق) این فرایند تولید گرما ادامه خواهد داشت.
این فرآیند به این موضوع همیشه دقت دارد که دمای آب هیچ گاه بیشتر از حد مشخص شده توسط کاربر تجاوز نکند.

نتیجه گیری

برای تعویض سنسور دمای آب پکیج ایران رادیاتور و یا سرویس پکیج دیواری بهتر است از سرویس­کاران حرفه ای کمک بگیرید تا به بهترین نحو پکیج شما تنظیم شود و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود. شما می توانید با دریافت بهترین خدمات، به فروشگاه ایران بوتان مراجعه نمایید.

همچنین شما با مطالعه دقیق این مقاله با مفاهیمی چون سنسور ntc چیست و چه کاربردی دارد آشنا خواهید شد و انواع سنسور های پکیج ایران رادیاتور را نیز خواهید شناخت؛ بنابراین قبل از آنکه بخواهید اقدام به تعویض سنسور خود کنید، ابتدا این مقاله را با دقت مطالعه نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.