در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان
18
دی

علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان

علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان موجب روشن شدن آن می‌شود و دستگاه را برای استفاده آماده می‌کند. با روشن شدن آبگرمکن ادامه دار شدن استفاده از سیستم گرمایشی تضمین می‌شود. علت قطع نشدن جرقه زن آبگرمکن بوتان عواملی همچون: جدا نشدن اتصال وایر و شل نشدن آن، کثیف نبودن نوک الکترودی و سالم بودن الکترود جرقه زن آبگرمکن و … است.

در صورت بروز هر نوع مشکلی باید اقدان به تنظیم و تعمیر جرقه زن آبگرمکن دیواری بوتان کرد. البته در زمان خرید آبگرمکن بوتان باید نهایت دقت را کرده تا محصولی باکیفیت را از مجموعه‌ای مطمئن تهیه کرد. در این میان وبسایت ایران بوتان به‌عنوان معتبرترین مراکز برای تهیه انواع آبگرمکن‌های دیواری بوتان است.

علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان

جرقه نزدن آبگرمکن‌های بوتان به معنی این است که سیستم توانایی روشن شدن نداشته و دستگاه با مشکل روبرو است. این مسئله زمانی صورت می‌گیرد که کارایی آن تا زمان جرقه زدن به خوبی انجام شود و قبل از آغاز جرقه زدن کارایی سیستم متوقف می‌شود.

علت جرقه نزدن آبگرمکن بوتان عوامل گوناگونی دارد که در باید فورا بررسی و اقدام به تعمیر جرقه زن آبگرمکن دیواری بوتان کرد. در ادامه شما را با این علل آشنا می کنیم.

علت جرقه نزدن آبگرمکن دیواری بوتان

خرابی در الکترود جرقه زن آبگرمکن

از مهم‌ترین علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان، جرقه زن آن است که موجب روشن شدن سیستم می‌شود. پس در اولین اقدام برای بررسی روشن نشدن آبگرمکن باید جرقه زن را کنترل کرده که در صورت خرابی هیچ جرقه‌ای را ایجاد نمی‌کند و شما باید جرقه زن را تعویض کنید.

خرابی در فندک پیزو الکتریک

در صورتی که فندک پیزو الکتریک آبگرمکن خراب باشد، دستگاه جرقه نزده و یا این‌که خیلی دیر جرقه می‌زند. در صورتی خرابی در این بخش و درست کردن این نوع علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان، تعویض قطعه (فندک) آن است. این مورد می‌تواند از جمله علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری بوتان b3215i باشد.

فاصله نداشتن مناسب بین الکترون و مشعل

اگر فاصله مناسبی بین مشعل و الکترود وجود ندارد، آبگرمکن دیواری بوتان جرقه نخواهد زد. از این رو برای حل این مشکل باید اقدام به تعمیر جرقه زن آبگرمکن دیواری بوتان و تنظیم فاصله مناسب آن کرد.

رسوب‌گذاری در نوک الکترود

از جمله مهم‌ترین دلایل جرقه نزدن آبگرمکن‌های دیواری در تمامی برندها، جمع شدن رسوب در نوم الکترود است. برای رفع مشکل مسدودیت باید عمل رسوب زدایی را انجام داده تا آسیبی به الکترود نرسد. توانسته از یک سمباده برای تمیز کردن گرد و غبار و رسوب استفاده کنید.

شکستگی چینی الکترود

هنگامی که سر الکترود آسیب ببیند توانایی ایجاد جرقه نیست و آبگرمکن دیواری روشن نمی‌شود. تعمیر این قسمت کار ساده‌ای نبوده و باید از تعمیرکار با تجربه کمک گرفت.

قطع شدن کابل جرقه زن

کابل جرقه زن از انتقال ولتاژ که از طریق ترانس جرقه زن به وجود آمده، جلوگیری می‌کند. همین مسئله موجب شده جرقه زن دستگاه عمل نکرده و برای درست کردن آن باید کابل جرقه زن را تعویض کرد.

دلایل روشن نشدن آبگرمکن بوتان

دلایل و علت جرقه زدن مداوم آبگرمکن دیواری بوتان

جدای از این که به دلایل مناسب و علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان نیاز داریم، در صورتی که جرقه زن‌ها به صورت مدام بزند، نشان دهنده مشکلی است. از جمله علت قطع نشدن جرقه زن آبگرمکن بوتان موارد زیر است:

  • معیوب شدن الکترود یون
  • کاهش فشار گاز ساختمان
  • عدم تخلیه صحیح دود
  • ورود آب به داخل شعله پکیج
  • هوا گرفتن مدار گرمایش آبگرمکن
  • کاهش میزان آب داخل مدار گرمایش
  • عدم تنظیم درست فاصله جرقه زن با بدنه
  • خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه

نتیجه گیری

در صورتی که هر نوع خرابی در آبگرمکن به‌وجود آمد و جرقه زن آبگرمکن روشن نشد، از دستکاری خودسرانه آبگرمکن خودداری کرده، زیرا مشکلات بیشتری برای آبگرمکن بوتان به وجود می‌آید و باید هزینه بیشتری را بپردازید. شما با خرید آبگرمکن دیواری بوتان از وبسایت ایران بوتان توانسته از خدمات دیگری چون تعمیر سیستم‌های گرمایشی را به آنان بسپارید.

جرقه زدن آبگرمکن اولین اقدام برای روشن شدن آن است که شما با دانستن علت جرقه زدن آبگرمکن بوتان می‌توانید در مورد دلایل جرقه نزدن آبگرمکن دیواری بوتان در صورت بروز مشکل اطلاع داشته و در صورت بروز هر نوع مشکلی اقدام به تعمیر جرقه زن آبگرمکن دیواری بوتان کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.