مایع محافظ پکیج
05
دی

مایع محافظ پکیج

مایع محافظ پکیج هر آنچه باید بدانیم؟مایع جرم گیری به کارکرد وسیله نقلیه شما در دمای ایده آل کمک می کند. مایع قدیمی می تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود.بطور کلی مایع  یا سطح پایین مایع می‌تواند منجر به  دمیدن واشر، تاب برداشتن سر سیلندر و آسیب به پمپ آب و رادیاتور شما بشود. اگر دماسنج به سمت بالا می رود، هشدارها را نادیده نگیرید. قبل از اینکه سیستم شما به نقطه جوش برسد، مایع خود را بررسی کنید. و همینطور می توانید بهترین مایع را از سایت ایران بوتان بخرید و از طریق لینک می توانید مایع جرمگیر بخرید.

مایع محافظ پکیج چگونه تجزیه می شود؟

هنگامی که آنها در رادیاتور هستند، افزودنی های موجود در مایع را محافظت می کنند، از خوردگی (زنگ زدگی) و تشکیل رسوب در رادیاتور و موتور ماشین شما جلوگیری می کنند. با گذشت زمان، این مواد افزودنی کاهش می‌یابند و محلول کمتر قلیایی می‌شود و خودروی شما را در برابر تعمیرات پرهزینه و حتی خرابی موتور آسیب‌پذیر می‌کند.

مایع معمولی کوتاه‌ترین عمر را دارد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید همه خودروها با این مایع با «طول عمر طولانی» سازگار نیستند. تمام مایع محافظ پکیج، در اثر عملکرد عادی، در نهایت کثیف شده و با زباله های سیستم مایع موتور شما آلوده می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، مایع نمی تواند دمای بالاتر را در هوای گرم کاهش دهد و دما را در هوای سرد افزایش دهد. همچنین می تواند منجر به زنگ زدگی رادیاتور و بخاری شود. علاوه بر این، ناتوانی در تنظیم دما در موتور شما به شدت بر سایر قطعات خودرو مانند واشر سر، بلوک سیلندر و اورینگ تأثیر می گذارد.

 

چه اتفاقی ممکن است رخ دهد اگر رادیاتور مایع کم کند؟

اگر موتور شما به دلیل مایع کار نمی کند یا بیش از حد گرم شود، شرایط خطرناکی ممکن است ایجاد شود. موتور شما می تواند در حالی که ماشین شما در حرکت است، منقبض شود، ترک بخورد و متوقف شود. همین امر در هوای سردتر، زمانی که موتور شما در معرض آسیب یخ زدگی قرار می گیرد، صادق است.

چه چیزی ممکن است نشان دهد که مایع  موتور من نیاز به تعویض یا بازرسی دارد؟

سطح مایع پایین: اگر مایع شما پایین است، ممکن است در سیستم نشتی داشته باشید. ممکن است بتوانید نشت زیر وسیله نقلیه خود را ببینید و همچنین بتوانید آن را بو کنید. اگر متوجه این موضوع شدید، در اولین فرصت، مایع خود را بررسی کنید. سایر موارد احتمالی نشت شامل درپوش بد رادیاتور، مسدود شدن رادیاتور یا سنسور آسیب دیده است.

مایع تغییر رنگ داده: رنگ مایع هرگز نباید تغییر کند، اما زمانی که مایع  به زباله آلوده شود یا آنقدر در خودروی شما بماند که مواد افزودنی موجود در آن تمام شود، تغییر می‌کند. وقتی رنگ مایع محافظ پکیج تغییر کرد یا کدر شد، آن را چک کنید. آیا نیاز به تغییر دارد یا خیر.

موتور بیش از حد گرم می‌شود: بدترین سناریو، موتور شما می‌تواند بیش از حد گرم شود، منقبض شود و ترک بخورد و باعث توقف کامل خودرو شود. اگر این اتفاق افتاده است، احتمالاً برای تعویض مایعات دیر شده است، ممکن است نیاز به تعویض موتور کامل داشته باشید.

آیا انواع مختلفی از مایع محافظ پکیج وجود دارد و آیا یکی از آنها “بهتر” از دیگری است؟

 

در حال حاضر سه نوع مایع محافظ پکیج محبوب وجود دارد. اما اکثرمایع های موجود در بازار امروزی حاوی همان ماده مایع اصلی فعال هستند: اتیلن گلیکول. آب و رنگ دیگر ترکیبات رایجی هستند. که در بین انواع مایع ها سازگار هستند. تفاوت اصلی در افزودنی های فرموله شده ویژه است

مایع سبز معمولی. ابتدایی ترین مایع و نیز کوتاه ترین طول عمر را دارد. این فرمول های معمولی معمولاً دارای افزودنی های ضد خوردگی هستند که محافظت بیشتری در برابر خوردگی ایجاد می کنند. با این حال، این افزودنی‌ها به مرور زمان کاهش می‌یابند و نیاز به تعویض مایع تقریباً هر دو سال، 24000 مایل یا طبق توصیه سازنده شما دارند.

مایع dexcool ™ عمر طولانی را ارائه می دهند. انواع مختلفی از فرمول‌های dexcool™ وجود دارد، اما همه آنها حاوی افزودنی‌های فناوری اسید آلی (جو دوسر) با عمر طولانی هستند که سیستم شما را برای مدت طولانی‌تری از خوردگی محافظت می‌کنند. dexcool™ همچنین می‌تواند در مدت زمان طولانی‌تری در سیستم شما باقی بماند، گاهی تا 150000 مایل.

مایع جو دوسر هیبریدی. ما می خواهیم در مورد مایع هیبریدی جدیدتر صحبت کنیم نه خودروهای هیبریدی. این مایع های هیبریدی در خودروهای معمولی کار می‌کنند و می‌توانند فرمولی سریع  به ماشین شما بدهند که ممکن است برای یک دوره (تا 150000 مایل) دوام بیاورد. اگر سازنده وسیله نقلیه شما مشخص کند که وسیله نقلیه شما با جو سازگار نیست، جو دوسر هیبریدی ممکن است راه حل این مشکل باشد. مایع های هیبریدی جو دوسر برای حل این مشکل سازگاری خنک کننده طراحی شده اند.

چه چیزی در تعویض مایع محافظ پکیج گنجانده شده است؟

خدمات تعویض مایع سایت ایران بوتان همه چیزهایی را که موتور شما برای خنک ماندن نیاز دارد فراهم می کند. با این سرویس :

سیستم را بررسی کنید و یک آزمایش فشار برای تشخیص هرگونه نشتی انجام دهید

مواد شیمیایی شستشو را به رادیاتور اضافه کنید

با دستگاه فلاش ، سیستم خنک کننده را با برق شستشو دهید

سیستم را با مقدار و نوع مناسب مایع بازیافتی که برای وسیله نقلیه شما طراحی شده است، دوباره پر کنید

برای محافظت بیشتر از نشتی، آب‌بند، روان‌کننده را به سیستم خنک‌کننده اضافه کنید.

چه چیزی در تعویض مایع محافظ پکیج گنجانده شده است؟

چگونه می توانیم با سرویس مایع “تخلیه و پر کردن” تفاوت داشته باشیم؟

اگر خدماتی که شما درخواست می‌کنید، راه‌حل «تخلیه و پر کردن» را ارائه می‌کنیم. در حالی که تخلیه و پرکردن می تواند به خوبی کار کند، همچنین می تواند مقدار قابل توجهی مایع قدیمی و کثیف را در سیستم باقی بگذارند. این می تواند نظافت حیاتی سیستم خنک کننده را که برای عملکرد بهینه لازم است از بین ببرد. تمیز کردن جامع‌تر سیستم خنک‌کننده، تعویض مایع  قدیم به جدید است، که در آن مایع  قدیمی را با دستگاه شستشوی  خارج می‌کنیم و سپس خنک‌کننده جدید را در آن قرار می‌دهیم.

 مایع انتقال چیست؟

این خط حیاتی گیربکس شماست و وسیله نقلیه شما را قادر می‌سازد تا دنده‌ها را به‌طور یکپارچه عوض کند بدون اینکه آن‌ها را تکه تکه کند. مایع گیربکس یک مایع منحصر به فرد با نیروی هیدرولیک است که برای خنک کردن و روانکاری قسمت های داخلی گیربکس شما طراحی شده است تا هر تعویض دنده نرمی  به نظر برسد. این مایع در نهایت به حفظ عمر سیستم انتقال کمک می کند.

نتیجه

مایع محافظ پکیج از سایت ایران بوتان باعث می‌شود که نگران خرابی موتور یا تمایل به شکل‌گیری رسوب نباشید، همانطور که توسط سازندگان خودرو،کامیون توصیه می‌شود.مایع مناسب ترین محافظت را در برابر گرمای بیش از حد و خوردگی ارائه می کند.مایع سایت ایران بوتان به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناشی از مشکلات و فرسایش موتور، همانطور که توسط سازندگان خودرو توصیه می‌شود، صرفه‌جویی کنید. شما برای خرید مایع جرم گیری می توانید به فروشگاه اینترنتی ایران بوتان مراجعه کنید. بسیار متشکریم که تا پایان مقاله مایع محافظ پکیج ما را همراهی کردید.

برگرفته از:www.naturabrasil.fr

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.