در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

نکات مهم در انتخاب و استفاده از پکیج دیواری
14
شهریور

نکات مهم در انتخاب و استفاده از پکیج دیواری

نکاتی برای انتخاب پکیج دیواری

برای انتخاب پکیج دیواری و شرایط استفاده از آن باید موارد زیر را در نظر داشت
تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه و خروج مواد حاصل از احتراق

با توجه به انواع محفظه احتراق دستگاه، لازم است در محل هایی که جریان هوا به خوبی وجود ندارد و فاصله دستگاه با میحط بیرون از ساختان بیش از 3 متر باشد باید از پکیج دیواری دودکش دار استفاده شود. جهت این منظور می بایست دودکش با قطر 15cm به صورت کاملا عمودی تا پشت بام قرار گیرد و در صورت هوابند بودن محیط از دریچه هوای تازه کاملا باز به محیط خارج جهت تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه استفاده شود. البته در صورت فاصله کم با محیط بیرون می توان از پکیج فن دار با دودکش دوجداره نیز استفاده گردد.

جلوگیری از رسوب با استفاده از رسوب گیر مغناطیسی

در کلیه پکیج های دیواری اولویت گرمایش با آبگرم مصرفی می باشد لذا استفاده بی وقفه از آب گرم می تواند موجب سرد شدن سیستم گرمایش شود.

محل نصب پکیج نباید بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد.

راهنمای انتخاب پکیج دیواری

محل نصب می بایست حداقل 120cm  از زیر، 15cm از کنار، 100cm از مقابل و 30cm از بالا تا زیر دریچه دودکش فاصله داشته باشد که هرچه فاصله عمودی پکیج تا دودکش بیشتر باشد، مکش دودکش بهتر خواهد بود.

برای جلوگیری از نوسان ولتاژ برق می توان از محافظ برق محصوص پکیج دیواری استفاده کرد تا برد الکترونیکی پکیج خراب نشود

در این مقاله تلاش شده است موارد اصلی به صورت کلی به اطلاع علاقه مندان و کارفرمایان محترم برسد لذا افرادی که نیاز به اطلاعات فنی تر و دقیق تر دارند را به مطالعه ی مقررات ملی ساختمان و هند بوک های مربوطه دعوت می نماییم

 


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.