در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

سرویس پکیج شامل چه نکاتی است؟
25
بهمن

سرویس پکیج شامل چه نکاتی است؟

گرم نگه داشتن آب مصرفی و محیط خانه از مهمترین مواردی است که با نزدیک شدن به فصل سرما اهمیت آن چندین برابر می‌شود. یکی از انواع تجهیزات گرمایشی که درحال حاضر در اغلب خانه‌ها مشاهده می‌شود، پکیج است. امروزه در بسیاری از خانه‌های نوساز و آپارتمان از پکیج استفاده می‌شود که در مقایسه با سیستم‌های گرمایشی قدیمی مثل موتورخانه‌ها، کاربرد بسیاری دارد. حال ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم به توضیح اینکه سرویس پکیج شامل چه نکاتی است بپردازیم. جهت مشاهده راهنمای سرویس پکیج و دریافت سرویس کامل پکیج از مجموعه ایران بوتان، تا انتهای این مقاله کاربردی با ما همراه باشید.

پکیج جزء یکی از وسایل ضروری گرمایشی برای هر ساختمانی است که باید به نحوه کارکرد این دستگاه توجه کرد و در نظر داشت چگونه این دستگاه کار می‌کند. با در نظر داشتن این موارد، شما می‌توانید مسائل و مشکلات به وجود آمده برای پکیج را به سرعت شناسایی کنید و به راحتی آن را برطرف کنید.

سرویس پکیج شامل چه نکاتی است؟

وسایل و تجهیزات برقی همانند همه دستگاه‌ها، زمانی می‌توانند عملکرد درستی داشته باشند که قطعات آن‌ها سالم باشد و به خوبی کار کند. اگر در این میان قطعه‌ای معیوب باشد، عملکرد دستگاه متوقف می‌شود و نمی‌تواند به خوبی کار خود را انجام دهد. هنگا سرویس پکیج، شخص سرویس کار کاملا پکیج را مورد بررسی قرار می‌دهد و در کنار رسوب زدایی و تمیز کردن پکیج، قطعات آن را بازبینی می‌کند و از صحت و سلامت آنها اطمینان پیدا می‌کند.

به طور کلی سرویس پکیج شامل رسوب زدایی، تنظیم دما، بررسی دودکش پکیج، هواگیری پکیج، بررسی رادیاتور شوفاژها، بررسی میزان فشار آب و… است. فرقی ندارد پکیج شما از برند ایران رادیاتور و یا بوتان باشد، در هر صورت همه پکیج‌ها نیاز به نگهداری و سرویس دارند. اگر می‌خواهید پکیج شما در تمام دوران عمر خود به صورت بهینه کار کند، باید سرویس دوره‌ای آن به صورت کاملا مرتب انجام شود.

بهترین زمان سرویس پکیج دیواری چه زمانی است؟

سرویس پکیج عموما به صورت دوره‌ای انجام می‌شود؛ وابسته کردن سرویس پکیج فقط به زمان وقوع خرابی اصلا کار عقلانی نیست. فاصله بین سرویس دوره‌ای پکیج، به عمر آن بستگی دارد و به طور معمول به صورت زیر پیشنهاد می‌شود:

 1. برای پکیج دیواری با عمر بیش از 10 سال، سرویس دوره‌ای پکیج هر 3 ماه یکبار
 2. برای پکیج دیواری با عمر بین 5 تا 10 سال، سرویس دوره‌ای پکیج هر 4 ماه یکبار
 3. برای پکیج دیواری با عمر کمتر از 5 سال، سرویس دوره‌ای پکیج هر 6 ماه یکبار

در نظر داشته باشید که هرچقدر طول عمر یک وسیله بیشتر باشد، احتمال وقوع مشکلات در آن نیز بیشتر خواهد بود و در فواصل زمانی نزدیک تر باید آن پکیج سرویس شود.

سرویس پکیج شامل چیست؟

 • بازرسی کامل ساختار دودکش پکیج
 • بازرسی و تمیز کردن مشعل
 • بررسی محفظه احتراق
 • انژکتور و مبدل حرارتی
 • آزادسازی مسیر دودکش و احتراق
 • بررسی عملکرد و کنترل دستگاه
 • و…

سرویس پکیج شامل چیست؟

مراحل سرویس پکیج:

 1. در مرحله اول شخص متخصص باید درب پکیج را باز کند و مخرن آب و لوله‌هایی که آب از آن عبور می‌کند را بررسی کند. با انجام این کار شخص سرویسکار متوجه می‌شود آیا پکیج به رسوب زدایی نیاز دارد یا خیر!
 2. در دومین مرحله شخص سرویس کار باید برد پکیج را بررسی کند تا اگر دچار خاک گرفتگی شده بود آن را تمیز کند و از بروز اختلال در عملکرد پکیج جلوگیری شود.
 3. در مرحله سوم باید مسیر دودکش بررسی شود.
 4. در مرحله چهارم باید مشعل تمیز شود.
 5. در مرحله پنجم باید پمپ پکیج بررسی شود.
 6. در این مرحله باید قطعه جرقه زن پاک سازی شود.
 7. در گام آخر اگر نیاز بود باید دیگر قطعات بررسی شود و در نهایت پکیج راه اندازی شود.

نتیجه گیری

ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان به توضیح اینکه سرویس پکیج شامل چه نکاتی است پرداختیم و مراحل سرویس پکیج را برای شما قرار داده‌ایم. اگر شما می‌خواهید بهترین خدمات سرویس پکیج را از سایت ایران بوتان دریافت کنید، کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید. همچنین شما می‌توانید جهت خرید پکیج در برندهای ایران رادیاتور و بوتان، در فروشگاه ما اقدام به خرید نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.