در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

10 علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ
23
بهمن

10 علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

با شروع شدن فصل سرما، استفاده از سیستم‌های گرمایشی افزایش می‌یابد و شوفاژ رادیاتورها یکی از پرکاربردترین نوع سیستم‌های گرمایشی هستند که برای گرم کردن فضای ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ اغلب یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که با آب دادن شوفاژ همراه است و ما را دچار دردسر بزرگی می‌کند. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان برای شما به علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می‌پردازیم و می‌گویم چگونه می‌توانید این مشکل را رفع کنید. همچنین شما می‌توانید جهت خرید رادیاتور شوفاژ درجه یک و مرغوب با ما همراه باشید.

رادیاتور شوفاژ چیست و چه کاربردی دارد؟

رادیاتور شوفاژ نوعی مبدل حرارتی است که انواع مختلفی چون فولادی، پنلی، برقی و آلومینیومی دارد. قدرت گرمایشی رادیاتورها بر اساس سطح حرارتی، ابعاد و جنس متفاوت است. هر یک از رادیاتورها مشخصات و ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. برای مثال رادیاتور شوفاژها برای مکان‌هایی که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت ندارد مناسب است و کارایی خوبی دارد زیرا آنها قابلیت تنظیم درجه حرارت برای محیط را ندارند و میزان رطوبت نسبی اتاق را کاهش می‌دهند.

رادیاتور شوفاژ در گذر زمان دچار مشکلات جدی می‌شود که یکی از رایج‌ترین آن‌ها، سوراخ شدن و نشتی آب است. در ادامه به بررسی علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ می‌پردازیم.

چرا رادیاتور سوراخ می‌شود؟

  1. دمای بالا
  2. هوا کشیدن رادیاتور
  3. نصب و لوله کشی غیر استاندارد
  4. وارد شدن ضربات جانبی به رادیاتور در وضعیت داغ
  5. قراردادن رادیاتور شوفاژ در معرض مواد خورنده
  6. وارد شدن فشار زیاد به دیواره‌های رادیاتور

علت سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ:

سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ رابطه مستقیمی با اتصالات و جنس بدنه رادیاتور دارد. به طور مثال به دلیل استفاده از فولاد در رادیاتورهای فولادی و پنلی، امکان سوراخ شدن و زنگ زدگی در بلند مدت به خصوص در مناطق مرطوب بیشتر است.

عدم رسوب زدایی اصولی، یکی دیگر از دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژها است؛ توجه نداشتن به رسوب زدایی باعث می‌شود تا رسوبات در اتصالات و بدنه رادیاتور ضخیم‌تر و ماندگارتر شوند و در نتیجه این رسوبات منجر به آسیب رساندن و صدمه به رادیاتور شوفاژ می‌شود.

یکی دیگر از دلایل سوراخ شدن رادیاتور شوفاژها، وارد شدن ضربه شدید به بدنه رادیاتور است. اگر ضربه محکم و قابل توجهی به بدنه رادیاتور وارد شود، احتمال سوراخ شدن و نشت آب بالا می‌رود. بنابراین این سیستم گرمایشی پرکاربرد را در منازل و ساختمان‌های عمومی به دور از دسترس دیگران و ضربه قرار دهید.

چگونه مشکل نشتی رادیاتور را برطرف کنیم؟

نحوه تعمیر سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ:

همانطور که در بالا گفتیم؛ سوراخ شدن رادیاتورها دلایل متعددی دارد.  شما می‌توانید در صورت مشاهده هرگونه نشتی و یا خرابی در سیستم‌های گرمایشی خود، با فروشگاه ایران بوتان تماس بگیرید و وضعیت پیش آمده را شرح دهید تا مجموعه ما در کمترین زمان برای شما نیروهای خدماتی را بفرستند.

چگونه مشکل نشتی رادیاتور را برطرف کنیم؟

تحت هر شرایطی اگر با سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ و یا نشتی آن رو به رو شدیم، به دلیل جریان دائم آب نباید به فکر این باشیم که مشکل نشتی را موقتا برطرف کنیم، بلکه باید به فکر یک راه حل اساسی برای رفع این مشکل باشیم. جوشکاری و تعویض پره دو راهکار برای برطرف کردن این مشکل به صورت اساسی است.

  • تعویض پره در رادیاتورهای پره‌ای روشی برای رفع نشتی رادیاتورها است.
  • جوشکاری ترمیت نوعی جوشکاری مذاب است که به وسیله آن می‌توان نشتی رادیاتور را رفع کرد و آب‌بندی تضمینی در آن ایجاد کرد.

نتیجه گیری

نشتی رادیاتور شوفاژ‌ها ناشی از سوراخ شدن آنها است. نشتی رادیاتورها از شایع‌ترین مشکلات در این نوع سیستم گرمایشی می‌باشد که ما در این مقاله از فروشگاه ایران بوتان به نحوه تعمیر و رفع آن پرداختیم. چنانچه می‌خواهید با نحوه رفع نشتی رادیاتور شوفاژ، نحوه جوش دادن رادیاتور برای جلوگیری از نشتی و روش تعمیر سوراخ شدگی رادیاتور آشنا شوید، این مقاله را با دقت مطالعه نماید. ما در این مقاله به تمام موضوعاتی که می‌تواند برای شما در زمینه رفع نشتی و نحوه تعمیر سوراخ بودن رادیاتور مفید و کاربردی باشد، پرداخته‌ایم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.