در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟
11
بهمن

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟

امروزه برای گرم کردم آب مصرفی خانه از سیستم‌های گرمایش متفاوتی استفاده می‌شود. آبگرمکن و پکیج دو تا از بهترین سیستم‌های گرمایش منزل می‌باشند. این سیستم‌ها هر دو وظیفه تامین آب گرم مصرفی منزل را بر عهده دارند، اما پکیج علاوه بر این کار، محیط منزل را نیز گرم می‌کند. حال ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم به این موضوع که پکیج بهتر است یا آبگرمکن بپردازیم. زیرا برخی از افراد بین خرید آبگرمکن و خرید پکیج مانده‌اند و نمی‌دانند کدام یک از این سیستم‌های گرمایشی کاربرد بیشتری دارد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با تفاوت پکیج با آگرمکن آشنا شوید.

آبگرمکن چیست؟

آبگرمکن یکی از سیستم‌های گرمایشی پرکاربرد در منزل و کارخانه‌های صنعتی می‌باشد. نحوه عملکرد آبگرمکن‌ها به اینگونه می‌باشد که آب سرد از طریق لوله کشی وارد مخزن کویل داخل آبگرمکن شده و بعد از برخورد با حرارت مشعل گرم می‌شود. آب گرم شده از طریق لوله‎های خروجی به داخل کارخانه و یا خانه رفته و آب گرم را برای اعضای خانه فراهم می‌کند.

پکیج چیست؟

پکیج همانند موتورخانه‌های قدیم در ابعاد کوچک‌تر است. پکیج‌ها همانند آبگرمکن‌ها وظیفه تامین آب گرم منزل را بر عهده دارند، اما علاوه بر این کار، پکیج‌ها به عنوان یک سیستم گرمایشی نیز محسوب می‌شوند زیرا محیط و فضای داخل خانه را نیز گرم می‌کنند. همین موضوع می‌تواند یکی از تفاوت‌های پکیج با آبگرمکن باشد. از مزیت‌های پکیج می‌توان به راندمان و بازدهی بالا، امنیت بیشتر و قابلیت استفاده برای هر واحد مسکونی اشاره کرد.

پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟

حال قصد داریم به پاسخ پرسشی که در ابتدا مطرح کرده بودیم بپردازیم. اغلب افراد هنگام خریدن سیستم گرمایشی وسواس زیادی از خود نشان می‌دهند. به طور مثال معیارهای زیادی چون قیمت، ابعاد، انرژی مصرفی، کارکرد و… را برای مقایسه دو نوع سیستم گرمایشی در نظر می گیرند و عجیب ذهن خود را درگیر اینگونه سوالات می‌کنند. ما در ادامه این مقاله لیستی را برای شما قرار می دهیم که می تواند پاسخ سوال پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟ باشد.

  1. قیمت پکیج نسبت به آبگرمکن بالاتر است.
  2. بازدهی و راندمان پکیج بیشتر از آبگرمکن است.
  3. پکیج به دلیل سوخت پایین، می‌تواند جایگزین مناسبی برای موتورخانه‌ها باشد.
  4. پکیج سریع‌تر از آبگرمکن آب گرم مصرفی را تامین می‌کند.
  5. به دلیل عملکرد بهتر پکیج، طرفداران این نوع سیستم گرمایشی بیشتر هستند.
  6. سرویس و تعمیر پکیج خیلی راحت‌تر از آبگرمکن می‌باشد.
  7. امنیت پکیج بیشتر از آبگرمکن است.

اینها تنها گوشه‌ای از تفاوت پکیج با آبگرمکن بود که ما به آنها اشاره کرده‌ام. در ادامه برخی از دیگر تفاوت‌های این دو نوع سیستم گرمایشی را برایتان قرار خواهیم داد.

تفاوت پکیج با آبگرمکن در چیست؟

تفاوت پکیج با آبگرمکن در چیست؟

خشکی و سنگین شدن هوا از معایب پکیج و آبگرمکن به حساب می‌آید که می‌تواند خطرات تنفسی را برای کودکان و افراد مسن ایجاد کند. شما می‌توانید برای رفع این مشکل هر چند ساعت یک بار مقداری در یا پنجره خانه را برای وارد شدن هوای تمیز به خانه باز بگذارید. از دیگر تفاوت پکیج با آبگرمکن می‌توان به سرد شدن ناگهانی آب آبگرمکن اشاره کرد. آبگرمکن‌های بدون مخزن ممکن است در فصل‌های سرد سال به طور ناگهانی سرد شوند، درحالی که در پکیج چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به برخی از مهم‌ترین تفاوت‌های پکیج با آبگرمکن پرداختیم و برای شناخت بیشتر شما از این دو نوع سیستم گرمایشی، به پاسخ سوال پکیج بهتر است یا آبگرمکن؟ اشاره کردیم. شما می توانید برای آنکه بهترین خرید را داشته باشید و مطابق با نیاز خود آبگرمکن یا پکیج را خریداری کنید، ابتدا این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان را با دقت مطالعه نماید و سپس اقدام به خرید نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.