در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری
15
دی

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری

شما در فصل سرما نیاز به دانستن روش تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری دارید، زیرا پکیج‌ها جدای از تامین کردن آب گرم در تمامی فصل‌ها، برای گرما کردن محیط منزل در زمستان مورد نیاز هستند. در واقع این از مزیت‌های پکیج دیواری است که دو کار را به‌صورت همزمان با هم انجام می‌دهد.

اما تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و لورچ با هم متفاوت است، علت این تفاوت در برند تولیدکننده هر کدام از این محصولات است. پس در زمان خرید پکیج دیواری می‌توانید از کارشناسان مراکز فروش همچون وبسایت ایران بوتان، اطلاعات لازم در مورد حالت زمستانه پکیج‌ها را جویا شوید.

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه انواع پکیج‌های دیواری

امروزه پکیج‌های دیواری از جمله وسایل گرمایشی بوده که در منازل وجود دارد. این محصول فضای همچون یک آبگرمکن را اشغال می‌کند، اما کارایی آن جدای از تامین آب گرم مصرفی، برای گرم کردن منزل نیز استفاده می‌شود.

پکیج‌های گرمایشی دارای تنظیمات گوناگونی بوده که در فصول مختلف قابل تغییر هستند. به عنوان مثال این محصول دارای دو حالت تابستانه و زمستانه بوده که هر کدام از آن ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و براساس شرایط آب و هوایی باید تنظیم شوید. در ادامه حالت زمستانه انواع پکیج آورده شده است.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج دیواری ایران رادیاتور

 • قرار دادن پکیج روی حالت خاموش یا غیرفعال.
 • باز کردن شیرهای بزرگ زیر پکیج که شیرهای رفت و برگشتی هستند.
 • سپس برای تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج ایران رادیاتور، تمامی شیرهای رادیاتور را باز کرده تا آب گرم در آن‌ها جریان داشته باشد.
 • هواگیری کردن شوفاژ برای جلوگیری از بروز مشکل
 • بعد از انجام دادن هواگیری، فشار آب پکیج را تنظیم نمایید و فشار برای پکیج‌ها بین 1.5 تا 2 بار است. شیر پرکن گزینه‌ای مناسب برای تنظیم فشار پکیج است.
 • در آخر ولوم تنظیم حالت پکیج را چرخانده و روی حالت زمستانه که به ‌صورت کریستال برف مشخص شده است، بگذارید.

*از این دستور عمل می توانید برای حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور l24ff و دیگر مدل‌ها استفاده کنید.

نحوه تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان

 1. خاموش یا غیرفعال کردن پکیج.
 2. در صورت کم بودن فشار آب پکیج، باید شیرپرکن زیر پکیج را باز کرده تا فشار پکیج حداقل به 1.5 بار برسد. بعد شیر پرکن را بسته و مراحل بعدی را برای تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری بوتان طی کنید.
 3. دودکش را بررسی کرده و از مسدود نبودن مسیر خروج گاز‌های مضر اطمینان پیدا کنید.
 4. شیرهای بزرگ زیر پکیج (شیرهای رفت و برگشتی رادیاتور) را باز نمایید.
 5. همه شیرهای رادیاتور را باز کرده تا آب گرم داخل آن جریان داشته باشد.
 6. سپس پکیج را در حالت زمستانه قرار داده و درجه حرارت پکیج را بالا ببرید تا شوفاژ روشن شود. تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج دیواری بوتان به‌صورت نشانه برف است.
 7. بعد از گذشت چند دقیقه نزدیک‌ترین رادیاتور به پکیج گرم شده و بعد از گرم شدن تمامی رادیاتورها را هواگیری کنید. سپس فشار پکیج را تنظیم نمایید.

*حالت زمستانی پکیج بوتان مدل cv424s  و انواع پکیج بوتان طبق مراحل بالا عملی است.

حالت زمستانی انواع پکیج ها

تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری لورچ

پکیج‌های لورچ دارای یک صفحه نمایش یا ولوم بوده که تمامی تنظیمات آن با همان ولوم صورت می‌گیرد. برای فعال کردن حالت زمستانه پکیج لورچ باید مراحل زیر را سپری کنید:

 1. ولوم را چرخانده تا روی علامت خورشید قرار بگیرد و حالت علامت خورشید چشمک زن شود و با یکبار فشار دادن ولوم علامت برف پدیدار شود.
 2. با ثابت شدن علامت برف، تبدیل حالت تابستانه به زمستانه در پکیج دیواری لورچ صورت گرفته است و برای افزایش یا کاهش دمای آب شوفاژ باید ولوم را بچرخانید تا شماره‌های کنار نماد رادیاتور حالت چشمک زن شود. سپس با یکبار فشار دادن، می‌توان دمای رادیاتور را تنظیم کرد.
 3. سپس باقی مراحل از جمله باز کردن شیر رفت و برگشتی، باز کردن شیر رادیاتورها، هواگیری و تنظیم فشار پکیج را طی کنید.

جان کلام

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان، ایران رادیاتور و لورچ سخت نیست و خودتان به تنهایی می‌توانید آن را انجام دهید. البته قبل از این تعویض حالت بهتر است که سرویس پکیج دیواری را به کمک کارشناسان ایران بوتان انجام دهید. در صورتی که بعد از تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری در کارکرد آن اختلالی مشاهده کردید، برای تعمیر آن از تعمیرکاران معتبر کمک بگیرید. در مجموعه ایران بوتان توانسته علاوه برای خدماتی همچون: تعمیرات و تبدیل حالت تابستانه به زمستانه پکیج دیواری، برای خرید پکیج دیواری نیز اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.