در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آموزش نحوه تنظیم درجه آبگرمکن دیواری
30
آبان

آموزش نحوه تنظیم درجه آبگرمکن دیواری

تنظیم درجه آبگرمکن دیواری یکی از مهم ترین و اصولی ترین اقداماتی است که شما باید در زمان سرد شدن هوا انجام دهید. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم تا برای شما به آموزش تنظیم درجه آبگرمکن برقی،گازی و زمینی بپردازیم و شما را در این مسیر راهنمایی کنیم؛ از این رو اگر شما هم می خواهید از این آموزش بهره مند شوید؛ تا انتهای این مقاله همراه ما بمانید.

همچنین ایران بوتان همواره یکی از بهترین نمایندگی های شرکت بوتان می باشد که سالیان زیادی است به صورت اینترنتی به شما مشتریان خدمات رسانی می کند، از این رو شما می توانید با خیالی راحت و قیمتی مقرون به صرفه، در سایت ما اقدام به خرید آبگرمکن دیواری نمایید.

نحوه تنظیم درجه آبگرمکن دیواری:

دمای مناسب برای آبگرمکن، به معنی حفظ پول و مراقبت از پوست است. اگر دمای آ‌بگرمکن درست تنظیم نشود، سلامت و امنیت جسم به خطر می‌افتد و هزینه پرداختی آب و گاز هم افزایش می‌یابد. اگر دمای آبگرمکن روی دمای پایین تنظیم شود، آب ولرم می‌شود و باکتری ها هم رشد پیدا می‌کنند و باعث بروز بیماری می‌شود.

یکی از این بیماری‌ها، بیماری لژیونر است که به توصیه سازمان OSHA ، دمای آبگرمکن حداقل روی ۶۰ درجه سانتی‌گراد باشد تا احتمال رشد باکتری لژیونلا و دیگر میکرو ارگانیسم ها به پایین ترین میزان خود برسد. در مقابل وقتی دمای آب خیلی بالا باشد هم باعث بروز برخی مشکلات می‌شود. اگر آب با دمای ۶۶ درجه سانتی‌گراد، روی پوست بریزد، طبق توصیه‌ کمیسیون امنیت باعث سوختگی درجه ۳ می‌شود.
هرچقدر فاصله‌ شیر آب از آبگرمکن بیشتر باشد، گرمای بیشتری در مسیر رسیدن به شیر در لوله‌ ها از دست می‌رود، مخصوصا اگر لوله‌ ها عایق نباشند؛ پس یعنی که وقتی آب با دمای ۴۹ درجه می‌خواهیم، باید آبگرمکن را روی دمای بالاتری تنظیم کنید تا دمای اتلاف شده را هم محاسبه کنیم. پس باید در نظر بگیریم  چه دمایی برای خانه و خانواده‌‌ مناسب‌تر است. پیشنهاد عاقلانه این است که بین دمای ۴۹ تا ۶۰ بمانیم و دما را کم‌ و زیاد کنیم تا ببینیم مناسب ترین دما برای ما کدام است.
پس از این مطالب می‌خواهیم مراحل تنظیم دمای آبگرمکن را باهم طی کنی.

مراحل تنظیم دمای آبگرمکن:

صفحه‌ تنظیمات دمای آبگرمکن در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. اما بیشتر آبگرمکن‌ ها شبیه به هم تنظیم می‌شوند. برای مثال بیشتر آبگرمکن‌ های گازی و برقی در پشت پنل دسترسی عایق‌پوش‌شده،‌ ترموستات دارند. آبگرمکن‌های برقی معمولاً دو ترموستات دارند، یکی بالای تانک و دیگری در پایین تانک آب.

بیشتر آبگرمکن‌های بدون تانک آب، صفحه‌ نمایشی دارند که دما و دکمه ‌های تنظیم دما روی آن قرار دارد. پیشنهاد ما این است که حتماً قبل از تنظیم دما، آب را امتحان کنید. شیر آب را باز کنید و اجازه دهید آب تا وقتی کاملاً داغ نشده از آن خارج شود و با استفاده از دماسنج، دمای دقیق آن را متوجه شوید.

آبگرمکن‌های بدون تانک آب:

تنظیم دمای آبگرمکن خیلی شبیه به تنظیم ترموستات سیستم تهویه‌ هوا است. با استفاده از پنل دیجیتالی تنظیمات، می‌توانید دمای آب را به‌اندازه‌ی دلخواه بالا و پایین ببرید.

آب‌گرم‌های گازی و برقی:

بعضی از آبگرمکن‌های گازی در قسمت‌های پایین‌تر دیواره‌شان پیچی دارند که با استفاده از آن می‌توانید به‌راحتی دما را تنظیم کنید و احتیاج به هیچ ابزار دیگری ندارد. با این وجود بسیاری از آبگرمکن‌های تانک‌دار جدید کمی پیچیده‌تر هستند، هرچند کارکردن با آن‌ها نیز آسان است و تنها چنددقیقه‌ای وقت می‌برد.

مراحل تنظیم دمای آبگرمکن

مراحل تنظیم دمای آب آبگرمکن های برقی و گازی:

اول برق دستگاه را خاموش کنید سپس پنل دسترسی به ترموستات را پیدا کنید و با پیچ‌گوشتی آن را دربیاورید. عایق را بردارید و با پیچ‌گوشتی دوسو ترموستات را بالا ببرید یا پایین بیاورید. اگر آبگرمکن شما دو ترموستات دارد، هر دو را به یک مقدار بالا یا پایین ببرید. (دمای ترموستات بالایی باید یکی دو درجه از دمای ترموستات پایینی بیشتر باشد.) عایق را سرجایش برگردانید و پنل دسترسی را هم دوباره سرجای خود بگذارید. حالا برق دستگاه را متصل کنید. در آبگرمکن‌های گازی، باید پیلوت را هم دوباره روشن کنید.

پس از انجام این کار، حداقل سه ساعت قبل از امتحان دمای آب صبر کنید. شاید برای اینکه به دمای مورد نظرتان برسید، لازم باشد دوباره این تنظیمات را انجام دهید. اگر دما را بالا بردید و هنوز آب‌تان سرد است، شاید آبگرمکن نیاز به سرویس و حتی عوض‌شدن داشته باشد.

نتیجه گیری

خاموش شدن بی دلیل شمعک، کم شدن بی دلیل شعله شمعک و مواردی از این قبیل همه می توانند به دلیل عدم تنظیم درجه آبگرمکن دیواری باشند. بنابراین شما باید اطلاعات دقیقی درباره نحوه درست تنظیم کردن درجه آبگرمکن داشته باشید تا بتوانید تا حد زیادی از این مشکلات جلوگیری کنید. ما در این مقاله از فروشگاه ایران بوتان برای شما به آموزش تنظیم درجه آبگرمکن برقی،گازی و زمینی پرداختیم تا با مشاهده این آموزش، بتوانید خود در منزل شعله آبگرمکن­تان را تنظیم نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.