در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی؟ (انواع رادیاتور)
06
مهر

رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی؟ (انواع رادیاتور)

فروشگاه اینترنتی ایران بوتان مرکز فروش و خدمات پس از فروش رادیاتور ها می باشد که فروش اینترنتی پکیج بوتان و رادیاتور و تمامی قطعات را نیز به فروش می رساند که ما در این مقاله سعی نموده ایم تا بیشتر در مورد اینکه رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی صحبت کنیم تا با ویژگی های این دو محصول بیشتر آشنا شوید تا از طریق این فروشگاه اینترنتی نسبت به خرید رادیاتور و خرید پکیج و دیگر لوازم مورد نیاز اقدام نمائید.

رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی؟

یکی از سوالات متداولی که قبل از خرید انواع رادیاتور ها پیش می آید در این است که عموم مردم می پرسند، رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی که باید بگوییم خوب است که قبل از خرید اطلاعات کافی را در مورد خرید رادیاتور ها داشته باشید و با توجه به نیاز و بودجه ای که دارید اقدام به خرید نمائید. امروزه برای کنترل سیستم گرمایش منازل از رادیاتور ها استفاده می کنند که در بخش های مختلف خانه نیز آن ها را نصب می نمایند.

همچنین این روز ها برای صرفه جویی در مصرف انرژی نیز از پکیج ها استفاده می کنند که بدین طریق کاربرد شوفاژ خانه ها نیز کم شده است. رادیاتور ها دارای تنوع بالایی هستند که از لحاظ جنس، سایز، مدل و… متفاوت می باشند که جنس رادیاتور در زمان خرید اهمیت زیادی دارد چرا که روی عملکرد خوب رادیاتور تاثیر می گذارد. چیزی که سبب حفظ کیفیت عالی در رادیاتور ها می شود جنس و متریال مصرف شده برای ساخت آن ها می باشد که روی راندمان و عملکرد رادیاتور تاثیر می گذارد.

انواع رادیاتور:

  • رادیاتور فولادی؛
  • رادیاتور آلومینیومی؛
  • رادیاتور چدنی.

بهترین نوع رادیاتوری که با فروش بالایی نیز مواجه شده اند، رادیاتور فولادی و آلومینیومی می باشد و البته رادیاتور چدنی نیز در بازار موجود می باشد که ما در ادامه به بیان اینکه رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی پرداخته ایم.

مقایسه گرم کنندگی رادیاتور آلومینیومی و فولادی:

فولاد فلزی است که رسانایی و انتقال حرارت خیلی خوبی دارد و حرارت در آن به راحتی انتقال می یابد که اگر رادیاتور با بهترین نوع فولاد ساخته شده باشد مسلما به خوبی گرما را نیز انتقال می دهد. رادیاتور های فولادی به دلیل اینکه گرما را در خود نگه می دارند شما زمانی که آن را خاموش کنید نیز همچنان گرما برای مدت طولانی در سطح اتاق متمرکز می شود. با توجه به اینکه فولاد نگه دارنده گرما می باشد از نظر بهره وری انرژی و هزینه نیز رادیاتور فولادی مناسب می باشد.

از طرفی اگر بخواهیم بگوئیم که رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی باید متذکر شویم که رادیاتور آلومینیومی بیش از حد رسانای حرارتی هستند که به آن سوپر کنداتور می گویند. این رادیاتور ها برای سطح آسایش حرارتی خانه و ساختمان بسیار مناسب اند چرا که به سرعت به تغییرات ایجاد شده در تنظیمات سیستم گرمایشی واکنش نشان می دهند. این نوع رادیاتور آلومینیومی بر خلاف رادیاتور فولادی است و پس از خاموش شدن به سرعت دمای آن کم شده و خنک می شود.

کیفیت رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی:

برای انتخاب رادیاتور مناسب و خرید آن حتما باید با ویژگی های آن توجه داشته باشید. فولاد از بهترین فلزاتی است که دچار زنگ خوردگی نیز نمی شود که این امر زمانی مهیا می شود که که رادیاتور مناسب با فولاد درجه یک با گرید بالا ساخته شده باشد. فولاد دارای کیفیت های مختلفی می باشد که فولاد با کیفیت پایین بعد چند سال دچار زنگ زدگی زیاد شده و هر چه کیفیت فولاد بهتر باشد نیازی به تعمیر و نگهداری نخواهد داشت که دلیل آن نیز زنگ نزدن فولاد می باشد.

اما با توجه به داشتن تمامی این ویژگی های خوب این را هم در نظر داشته باشید که هزینه بیشتری نیز فولاد های درجه یک خواهند داشت. از طرفی آلومینیوم فلزی غیر خورنده و ضد زنگ می باشد که می تواند سال ها بدون آسیب باقی بماند. اما توجه کنید که اگر رادیاتور آلومینیومی خریداری می کنید باید از آن مراقبت بیشتری کنید چرا که باید مراقب آسیب خوردگی، لب پریدگی و فرو رفتگی سطح آن باشید.

هزینه خرید رادیاتور فولادی و آلومینیومی:

همانطور که مقایسه ای بین رادیاتور آلومینیومی و فولادی انجام دادیم متوجه شدید که رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی! اگر به دنبال خرید رادیاتور چند جانبه هستید و از لحاظ مالی در مضیغه هستید، رادیاتور فولادی از لحاظ قیمت مناسب تر می باشد و اگر که با فولاد گرید بالا نیز ساخته شده باشد کیفیتی بسیار بالا نیز خواهد داشت.

همه چیز در مورد رادیاتور آلومینیومی و فولادی

از طرفی اگر می بینید که می توانید از رادیاتور آلومینیومی در برابر ضربه، خوردگی و… محافظت کنید خرید آن نیز برای منزل و محیط کار نیز مناسب می باشد چرا که رادیاتور آلومینیومی بالاترین توان خروجی را دارد و در کنار آن نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. از طرفی رادیاتور آلومینیومی به دلیل اینکه وزن کمتر دارند هزینه نصب آن ها ارزان تر خواهد بود که قیمت بالای آن جبران می شود.

پس به صورت کلی اگر می خواهید چند رادیاتورمناسب برای منزل خود بخرید و می بینید که هزینه آن بالا می رود، خرید رادیاتور آلومینیومی به دلیل قیمتی بالاتر برای شما مناسب نمی باشد.

نتیجه گیری:

همانطور که ذکر کردیم رادیاتور آلومینیومی بهتر است یا فولادی، قطعا متوجه شدید که جهت انتخاب رادیاتور مناسب باید به فضا و بودجه ای که دارید نیز توجه زیادی داشته باشید و با توجه به این نکات، نسبت به خرید رادیاتور مناسب اقدام نمائید. فروشگاه ایران بوتان از دسته فروشگاه های موفق در زمینه فروش انواع سیستم های گرمایشی می باشد که می توانید از قیمت رادیاتور آلومینیومی و قیمت رادیاتور فولادی مطلع شده و برای خرید رادیاتور، خرید پکیج، انواع آبگرمکن و… اقدام کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.