در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آبگرمکن دیواری چیست و چگونه کار می کند؟ انواع آبگرمکن
18
مرداد

آبگرمکن دیواری چیست و چگونه کار می کند؟ انواع آبگرمکن

آبگرمکن دیواری چیست و چگونه کار می کند؟ آبی که در خانه مصرف می کنید، در لوله های آب مسیری طولانی را طی می کند و سرد است. برای استفاده از آب گرم در حمام یا آشپزخانه، باید از آبگرمکن استفاده کنید که آبگرمکن دیواری یکی از انواع مناسب آن است. آبگرمکن دیواری از مزایای بسیاری برخوردار است و نسبت به آبگرمکن های مخزنی که قدیمی هستند بسیار عملکرد بهتر و پیشرفته تری دارند. با این وجود امکان دارد آبگرمکن دیواری، از محدودیت های خاصی برخوردار باشد که برای هر خانه ای مناسب نباشد. پس با ما در وب سایت ایران بوتان همراه باشید تا درمورد آبگرمکن دیواری، انواع و کاربرد آن با شما صحبت کنیم.

آبگرمکن دیواری چیست؟ طرز کار آبگرمکن های دیواری

آبگرمکن دیواری، آبگرمکن بدون مخزن است که کار آن گرم کردن آب است و از راه لوله های آب به خانه انتقال داده می شود. عملکرد این آبگرمکن ها بدین صورت است که آب سرد وارد آبگرمکن شده و از لوله های فلزی یا کویلی که داخل آبگرمکن است عبور می کند. در این زمان مشعل گازی که در قسمت پایین لوله ها وجود دارد، از راه گرمایی که از طریق شعله آن ساطع می شود، لوله ها را گرم کرده و در نهایت باعث می شود تا دمای آب در لوله ها هم بالا رود.

آبگرمکن های دیواری، برعکس آبگرمکن های قدیمی که از مخزنی بزرگ برای نگهداری آب برخوردار هستند، آب را درون خود نگهداری نمی کنند. در این آبگرمکن ها، بعد از باز کردن شیرآب، بلافاصله آب گرم در لوله ها جریان پیدا می کند.

انواع آبگرمکن دیواری بوتان

مزایای استفاده از آبگرمکن دیواری

  • صرفه جویی در مصرف انرژی و کم کردن هزینه ها

یکی از خصوصیات مهم آبگرمکن های دیواری، آن است که نسبت به آبگرمکن های مخزن دار، انرژی کمتری مصرف می کنند و در نهایت در طی مدت زمان، هزینه های مصرف انرژی کمتری را شامل می شوید. طبق تحقیقات صورت گرفته، آبگرمکن های دیواری، به نسبت دیگر آبگرمکن ها، 8 الی 50% در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

  • استفاده از فضای کم

اگر در منزل خود از فضای محدودی برخوردار هستید، آبگرمکن دیواری پیشنهاد مناسبی برای شما می باشد. این نوع آبگرمکن، نصب آن روی دیوار صورت می گیرد و نسبت به آبگرمکن های مخزن دار، محیط بسیار کمتری را می گیرد.

  • احتمال کم برای نشت آب

یکی از ریسک های بزرگی که آبگرمکن های مخزن دار دارند، ته نشینی یا جمع شدن املاح معدنی آب درون بدنه آبگرمکن بعد از زمان طولانی می باشد. ته نشین شدن این مواد باعث گرفتگی لوله ها و خورده شدن بدنه می شود و در نهایت باعث نشت آب به بیرون مخزن می شود.

  • دوام و طول عمر بالا

یکی از خصوصیات مهمی که آبگرمکن های دیواری دارند، دوام بالای آنها است. آبگرمکن مخزن داری که با کیفیت و استاندارد است، حدود یک دهه طول عمر دارد. در صورتی که آبگرمکن های دیواری، دو برابر طول عمر دارند. از این رو صاحبخانه ای که آبگرمکن دیواری خریداری می کند، خیالش راحت است که بعد از ده سال نیاز نیست حتما آبگرمکن خود را عوض کند.

سخن پایانی

آبگرمکن دیواری چیست و چگونه کار می کند؟ همانطور که گفتیم آبگرمکن های دیواری، آبگرمکن های جدیدی هستند که دردسری های آبگرمکن های مخزن دار قدیمی را از بین برده اند. همچنین مزایای بسیاری نسبت به آنها دارند. به طور مثال، آبگرمکن های کم مصرفی هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. اما از آن طرف قیمت بالاتری دارند و اگر به صورت همزمان از آب گرم آنها استفاده شود، با کاهش دما مواجه می شوند. در این مقاله از وب سایت ایران بوتان، سعی کردیم تا به بررسی، آبگرمکن دیواری، کاربرد و مزایای آن بپردازیم و شما را با این نوع آبگرمکن آشنا کنیم.

منبع: home.howstuffworks.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.