در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مناسب برای فضای باز و داخل ساختمان
08
مرداد

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مناسب برای فضای باز و داخل ساختمان

به طور کلی پکیج یکی از انواع دستگاه های گرمایشی در دنیا به شمار می آید که وظیفه آن گرم کردن آب سرد و در نتیجه گرمای محیط می باشد. پکیج شوفاژ دیواری بوتان، یکی از انواع این دستگاه های گرمایشی می باشد که فضای کمی را در محیط اشغال می کند، از ایمنی بالایی برخوردار است و می توان از آن به صورت مستقل برای هر واحد مسکونی یا تجاری استفاده کرد و دیگر نیازی به آبگرمکن، بخاری، موتورخانه و … نباشد. پکیج ها با توجه به تعداد مبدل، شیوه قرار گرفتن و فن دار بودن یا نبودن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود.

در این مطلب از وب سایت ایران بوتان، قصد داریم تا به بررسی موضوعاتی همچون پکیج مناسب داخل ساختمان، راهنمای خرید پکیج ایران بوتان و مواردی از این دست بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

پکیج شوفاژ دیواری

یکی از انواع پکیج ها، پکیج دیواری می باشد که بهترین مکان برای نصب آنها، دیوار آشپزخانه یا بالکن است.

انواع پکیج دیواری بر اساس مبدل

یکی از تقسیم بندی های انواع پکیج، براساس نوع مبدل آنها می باشد. به طور کلی پکیج ها از لحاظ تعداد مبدل، به دو دسته تک مبدل و دو مبدل تقسیم بندی می شود. پکیج هایی که تک مبدل می باشند، از یک مبدل برای فراهم کردن گرمایش پکیج دارند و لوله عبور آب مصرفی داخل لوله مبدل قرار می گیرد.

پکیج هایی که دو مبدل دارند، برای تهیه آب گرم مصرفی پکیج، از دو مبدل مستقل استفاده می کنند. مبدل دوم در این پکیج ها، مبدل صفحه ای می باشد.

پکیج شوفاژ دیواری بوتان مناسب برای فضای باز و ساختمان

انواع پکیج دیواری براساس فن دار بودن یا نبودن

دسته بندی سوم انواع پکیج، مربوط به فن دار بودن یا نبودن آنها می باشد. تفاوت مهمی که در این دو نوع پکیج وجود دارد، در روش تهویه هوا می باشد. پکیج هایی که بدون فن هستند، دودی که از احتراق ایجاد می شود را به علت ارتفاع دودکش به بالا منتقل می کنند و از این طریق باعث تهویه هوا می شوند. اما پکیج های فن دار، با قطعه خاصی باعث تهویه هوا می شوند و ایجاد هوای تازه با کیفیت بیشتری صورت می گیرد.

عامل مهمی که در کارایی پکیج های فن دار و بدون فن وجود دارد، قطر دودکش می باشد. پکیج های بدون فن، برای جایگزینی دود، نیاز به دودکشی با قطر 15 سانتی متر و حداقل 3 متر ارتفاع دارند. این مورد در پکیج های فن دار وجود ندارد و قطر دودکش آنها حداکثر 6 سانتی متر می باشد.

به طور معمول پکیج های فن دار در فضاهای باز بیشتر نصب می شوند. با توجه به اینکه هر دو پکیج از استانداردهای روز اروپا برخوردار می باشند، اما امنیت پکیج های فن دار بنظر بهتر می رسد. زیرا تا حد زیادی باعث جلوگیری از ورود دود به ساختمان می شود. همینطور باید گفت که پکیج های فن دار به دلیل پیشرفته تر بودن، از ابعاد کمتری برخوردار است؛ از این رو استقبال بیشتری از آنها می شود.

پکیج بدون فن، به علت استفاده از محیط بسته، نیاز به جای بیشتری دارد. اما باید گفت که پکیج های فن دار، سر و صدای بیشتری نسبت به پکیج های بدون فن دارند. به همین دلیل اکثرا تمایل دارند تا آن را خارج از ساختمان و در محیط باز نصب کنند تا سر و صدایی که ایجاد میکند قابل تحمل باشد.

روش نصب پکیج دیواری بوتان

برای نصب پکیج شوفاژ دیواری بوتان، حتما قبل از آن دفترچه راهنمای پکیج را مشاهده کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که باید حتما برای نصب از سرویسکار خود شرکت استفاده کنید تا گارانتی محصول حفظ شود.

کلام آخر

به طور کلی پکیج شوفاژ دیواری بوتان، انواع فن دار و غیر فن دار آن قابل استفاده در فضای باز و داخل ساختمان می باشد و این مورد بستگی به نظر خریدار دارد. ما در این مقاله از وب سایت ایران بوتان، سعی کردیم تا به بررسی پکیج شوفاژ دیواری بوتان مناسب برای فضای باز و داخل ساختمان، همچون پکیج مناسب داخل ساختمان و راهنمای خرید پکیج ایران بوتان بپردازیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.