در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

آموزش نصب رادیاتور ایران رادیاتور (رادیاتور پره ای، پنلی)
05
مرداد

آموزش نصب رادیاتور ایران رادیاتور (رادیاتور پره ای، پنلی)

رادیاتورها یکی از لوازم گرمایشی هستند که در ساختمان های مسکونی و اداری استفاده می شوند. این ابزارها همچون ابزارهای دیگر نیاز به نصب و اطلاعات لازم در اینباره دارند. از این رو در این مقاله از سایت ایران بوتان، سعی داریم تا به روش های نصب رادیاتور ایران رادیاتور، طریقه نصب رادیاتور پره ای، نکات نصب رادیاتور و موارد مهم دیگر بپردازیم؛ پس ما را همراهی کنید.

 

چگونگی روش نصب رادیاتور ایران رادیاتور

برای این کار، باید یک سری نکات رعایت شود. رادیاتور از دو مجرای آب تشکیل می شود بدین صورت که از یک مجرا آب گرم وارد می شود و از مجرای دیگر آب خارج می شود. در زمان لوله کشی باید کاملا دقت شود تا نصب رادیاتور به مشکل نخورد. مجرای ورود و خروج آب در زمان لوله کشی باید فاصله معینی از یکدیگر داشته باشند. با در نظر گرفتن نوع رادیاتور، این فاصله امکان دارد 35، 50 یا 60 سانتی متر باشد. در صورتی که لوله کشی باکیفیت انجام شود، باید در دو مجرای ورودی و خروجی از اتصالات مشابه و با کیفیت استفاده شود.

 

نکات مهم در نصب رادیاتور ایران رادیاتور

  • زمانی که می خواهید به نصب رادیاتور بپردازید، نباید هیچ گونه فشاری از سمت شیرآلات به دیوار وارد شود.
  • اگر هر نوع فشاری از سمت شیرآلات به دیوار وارد شود، در مدت زمان باعث می شود تا دیوار دچار ترک خوردگی شود و در نهایت تخریب شده و موجب نشت آب و شکستگی اتصالات درون دیوار هم می شود.
  • حالت مناسب شوفاژها این است که ارتفاع آنها بین 7 تا 10 سانتی متر از کف اتاق باشد. زیرا چرخش هوا در این ارتفاع بهتر است.
  • برای نصب رادیاتور ایران رادیاتور، اگر از شیرهای ترموستاتیک استفاده شود بهتر است تا هزینه گاز کاهش پیدا کند و در هزینه ها صرفه جویی شود. همینطو این کار باعث می شود تا عمر پکیج افزایش پیدا کند.
  • برای نصب رادیاتور ایران رادیاتور، بهتر است از شیر هواگیری اتوماتیک استفاده شود تا کار هواگیری بهتر انجام شود و خطر نشت آن کاهش پیدا کند. لازم به ذکر است که هواگیری مناسب موجب افزایش عمر تجهیزات می شود.
  • یکی دیگر از مواردی که باعث بهره وری شوفاژ و رادیاتور می شود نگه داشتن فاصله مناسب بین دیوار و کف است.

آموزش نصب رادیاتور ایران رادیاتور

آموزش نصب رادیاتور ایران رادیاتور به دیوار

امروزه با نصب پکیج دیواری دیگر به بخاری نیازی ندارید و فقط باید رادیاتور را نصب کنید. رادیاتور پکیج دیواری توسط آب گرمی که وارد آن می شود گرم شده و فضای ساختمان را گرم می نماید. پس باید ابتدا لوله کشی را درست انجام دهید. هر رادیاتوری باید دو لوله آب داشته باشد، یک قسمت برای وارد شدن آب گرم به آن و یکی دیگر برای خروجی آب می باشد. حتما قبل از اینکه از رادیاتور استفاده کنید، باید شیرهای آب را روی رادیاتور  نصب کرده و هواگیری انجام دهید.

 

روش نصب رادیاتور به دیوار

در شروع کار، لوله کشی را به خوبی انجام دهید. بعد از لوله کشی و گچ کاری و نقاشی ساختمان، نوبت به نصب رادیاتور می رسد. با نصب کردن رادیاتور و بستن شیر آب، به آسانی می توان پکیج را روشن و گرمای خانه را بهبود دهید.

 

موارد مورد نیاز برای نصب رادیاتور

در شروع کار، باید براکت های نگهدارنده رادیاتور روی دیوار نصب شوند. حال باید دیوار را با توجه به بخش های پشت رادیاتور سوراخ نمایید. براکت باید به دقت نصب شود. از این رو بعد از سوراخ کردن آن با دریل، اسنب تاگل ها را درون آن قرار دهید. بعد از قرار دادن براکت روی دیوار پیچ ها را به دقت ببندید. سپس براکت دیگر را به شکل عمودی روی دیوار نصب کنید. برای اینکه بین رادیاتور و براکت اتصال مستقیم نباشد، پلاستیک کوچکی بین آنها می گذارند.

 

سخن آخر

نصب رادیاتور ایران رادیاتور، نیازمند رعایت نکات و مواردی می باشد. طریقه نصب رادیاتور پنلی و پره ای، مانند یکدیگر است از این رو به نکات کلی در نصب رادیاتور پرداختیم. در این مقاله از وب سایت ایران بوتان، سعی کردیم تا به آموزش نصب رادیاتور، طریقه نصب رادیاتور پنلی، طریقه نصب رادیاتور پره ای، نکات نصب رادیاتور، اتصالات رادیاتور پره ای و موارد مهم دیگر بپردازیم تا در این زمینه به شما کمک کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.