در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

دفترچه راهنمای پکیج بیتا | اطلاعات لازم در مورد پکیج بیتا
25
تیر

دفترچه راهنمای پکیج بیتا | اطلاعات لازم در مورد پکیج بیتا

 

پکیج بیتا، محصول جدید شرکت ایران بوتان می باشد که با دیگر انواع مدل های پکیج بوتان همردیف است. دفترچه راهنمای پکیج بیتا، در این محصول قرار دارد و می تواند به شما در موارد زیادی مانند تنظیم پکیج بیتا برای تابستان، علت چشمک زدن پکیج بیتا، هواگیری پکیج بیتا، تنظیم پکیج بیتا برای زمستان و … کمک بسیاری کند. از این رو ما قصد داریم تا در این مطلب از سایت ایران بوتان، به بررسی برخی از موارد مهم این دفترچه راهنما بپردازیم.

پکیج بیتا؛ محصول جدید ایران بوتان

پکیج شوفاژ بیتا، دارای دو ظرفیت 22 و 24 کیلو وات است و بازدهی آنها بیشتر از 91% می باشد. همچنین جایگاه احتراق آن بسته می باشد. از این رو، کار مکش هوا و همینطور تخلیه دود، از راه یک دودکش مخصوص که دوجداره باشد صورت می گیرد. این پکیج شوفاژها همینطور با یک فن تجهیز شده اند تا توسط دودکش دوجداره هوای مورد نیاز جهت احتراق را از محیط آزاد به دستگاه بدهند. همچنین بتوانند گازهایی که از احتراق نشات گرفته اند را به محیط آزاد هدایت کنند.

این مدل از پکیج شوفاژها را در اصطلاح گازسوزهای “ایزوله از محل نصب” می نامند. زیرا در این نوع پکیج، هوای مورد نیاز جهت احتراق، از محیط نصب تامین نمی گردد. پکیج شوفاژ بیتا، از قطعات استاندارد و شبکه الکترونیکی پیشرفته برخوردار است.

اقدامات مورد نیاز برای نصب در دفترچه راهنمای پکیج بیتا

آماده کردن شرایط نصب، همچون وجود انشعاب لوله های آب سرد و گرم، وجود انشعاب لوله گاز، وجود دهانه استاندارد یک دودکش

  • درخواست برای اعزام یک سرویس کار
  • نصب و راه اندازی رایگان دستگاه

روش استفاده از دستگاه در دفترچه راهنمای پکیج بیتا

راه اندازی سیستم

برای هر بار راه اندازی سیستم، باید قبل از روشن کردن آن موارد زیر را انجام دهید.

  • ابتدا شیرهای آب و گاز اصلی، مرتبط با سیستم های آب گرم مصرف شده و گرمایش را باز کنید.
  • سپس به پر کردن مدار گرمایش بپردازید. بعد از مطمئن شدن از باز بودن درپوش، سیستم شیر پرکن دستگاه را آرام آرام باز کنید تا آب به تدریج به مدار گرمایش ورود کند. زمانی که عقربه نمایشگر فشار در بازه مجاز ایستاد، قسمت شیر پرکن دستگاه را ببندید.
  • حال می توانید دستگاه را روشن کنید.

اطلاعات لازم در مورد دفترچه راهنمای پکیج بیتا

روشن کردن دستگاه

برای روشن کردن دستگاه، باید این فرآیند را با توجه به مراحلی که گفته می شود انجام دهید.

  • دستگاه انتخاب وضعیت را در “حالت قطع موقت/ راه اندازی مجدد” قرار دهید.
  • دستگاه را به پریز وصل کنید. در این قسمت، چراغ کارکرد شوفاژ در فاصله های 0.5 ثانیه چشمک می زند.
  • قسمت انتخاب وضعیت را با در نظر گرفتن فصل، روی حالت (وضعیت زمستانی) و یا (وضعیت تابستانی) بگذارید.

باید دقت داشته باشید زمانی که هر کدام از این حالت ها را انتخاب می کنید، مواردی که در ادامه گفته می شود را مورد بررسی قرار دهید.

اگر قصد دارید سیستم را  روی حالت تابستانی بگذارید، باید قبل از آن از بسته بودن شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش که مرتبط با رادیاتورها می باشد، اطمینان حاصل کنید.

همچنین در صورتی که می خواهید سیستم را روی حالت زمستانی بگذارید، قبل از آن از باز بودن شیرهای رفت و برگشت مدار گرمایش مطمئن شوید.

خاموش کردن موقت دستگاه

ممکن است برای مدت کوتاهی قصد نداشته باشید تا از پکیج شوفاژ بیتا خود استفاده کنید. در این مرحله بهتر است که پکیج را موقتا خاموش نمایید. برای این حالت، می توانید دسته انتخاب وضعیت را روی حالت “وضعیت قطع موقت/راه اندازی مجدد) بگذارید. در این وضعیت، جریان برق به دستگاه متصل است و مسیر آب و گاز به پکیج هم باز می باشد.

کلام آخر

ما در سایت ایران بوتان، سعی کردیم تا اطلاعاتی خلاصه و مفید از دفترچه راهنمای پکیج بیتا، همچون تنظیم پکیج بیتا برای تابستان، علت چشمک زدن پکیج بیتا، هواگیری پکیج بیتا، تنظیم پکیج بیتا برای زمستان و … برای شما قرار دهیم تا بتوانید پکیج خود را به درستی راه اندازی کنید و اطلاعات کاربردی در این زمینه بدست آورید. همچنین در صورت بروز مشکل بتوانید آن را حل کنید.

منبع: energy.gov

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.