در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان چگونه است؟
16
آذر

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان چگونه است؟

آبگرمکن های دیواری معمولا با سرد تر شدن هوا، دچار مشکلات و عیب های زیادی می شوند. شاید علت این مشکل این باشد که افراد در روز های سرد سال، بیشتر به آب گرم نیاز دارند و همین موجب خرابی آبگرمکن ها می شود. فرسودگی قطعات، استفاده طولانی مدت از آبگرمکن، بی توجهی به مشکلات و عدم سرویس آبگرمکن موجب به وجود آمدت عیب های زیادی چون کاهش فشار آب، تغییر رنگ آب، چکه کردن آب، گرم نبودن آب و.. می شود.

خوشبختانه قطعات آبگرمکن دیواری بوتان به دلیل اینکه ساخت ایران است، قطعات آن قابل تعمیر و تعویض هستند و به راحتی می توان آن ها را عیب یابی و تعمیر کرد. ما در این مقاله می خواهیم برای شما نحوه عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک را قرار دهیم تا بتوانید به راحتی از مشکل آبگرمکن خود مطلع شوید.

برای تعمیر آبگرمکن دیواری، در اولین مرحله باید عیب یابی و بررسی انجام شود و زمانی که عیب یابی کاملا انجام شد؛ برای تعمیر باید، آبگرمکن را به فردی که در این زمینه تخصص دارد واگذار کنیم؛ زیرا بررسی قطعات آبگرمکن کار آسانی نمی باشد. حال ما در این مقاله از سایت فروشگاهی ایران بوتان قصد داریم برای شما مطالبی درباره نحوه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان قدیمی، علت روشن ماندن آبگرمکن دیواری بوتان و … قراردهیم. اگر شما قصد خرید آبگرمکن دیواری بوتان را دارید؛ می توانید به صفحه خرید آبگرمکن در مجموعه ایران بوتان مراجعه نماید.

تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان چگونه است؟

8 علت برای تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان:

گاهی ممکن است یک تنظیم اشتباه و یا یک اشتباه در عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان سبب خرابی، سرد شدن آب و سرد ماندن آب، داغ شدن بیش از حد آب درون لوله ها بشود که در نتیجه می تواند؛ سبب خرابی عملکرد و خرابی دستگاه شود. به همین دلیل بهتر است؛ زمانی که شما آبگرمکن دیواری بوتان را خریداری می کنید؛ نصب و تعمیر آن را هم به افرادی که در این حوزه تخصص دارند؛ واگذار کنید.

همچنین؛ اگر قصد تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان را دارید؛ یا می خواهید علت روشن ماندن آبگرمکن دیواری بوتان را بدانید؛ از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید. در ادامه 3 مورد از مشکلات اصلی آبگرمکن را که نیاز به تعمیر دارد؛ برایتان آورده ایم:

1) خراب شدن سنسور:

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای آبگرمکن ها (water heater) پیش بیاید و نیاز به تعمیر داشته باشد، خرابی سنسورها است. خرابی سنسورها باعث داغ شدن زیادی آب می شود که باید برای تعمیر آن اقدام نمایم.

خرابی سنسورها یکی از علت های تعمیر آبگرمکن های بوتان می باشد.

2) جرقه زدن دستگاه:

یکی دیگر از مواردی که اگر اتفاق بیافتد؛ تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان واجب می شود؛ جرقه زدن دستگاه می باشد. جرقه زدن دستگاه بدین معناست که دستگاه پس از جرقه زدن خاموش می شود که دلایلی مختلفی مثل:

 1. رسوب گرفتگی الکترودها؛
 2. خراب شدن سنسور ها؛
 3. درست نبودن جای شیر های آب سرد و گرم.

3) خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن:

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن، یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که شاید یک روز برای ما اتفاق بیافتد و مجبور باشیم آن را تعمیر کنیم.

اما دانستن علت هر خاموشی و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان، قبل از دیدن کارشناسان و رفع اشکال، بسیار مفید است. چند مورد از دلایل خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن، شامل موارد زیر می باشند:

 • افت فشار گاز یا آب ورودی؛
 • خراب شدن شمعک؛
 • خراب شدن واشر؛
 • خراب شدن مشعل آبگرمکن.

برای حل این مشکل، باید از متخصصین تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان کمک بگیریم؛ چون وسایل گاز سوز از حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و اشتباه در تعمیر آن، ممکن است باعث آتش سوزی کل خانه شود.

خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن از دیگر دلایل تعمیر آبگرمکن دیواری می باشد.

4) تغییر رنگ آب خروجی آبگرمکن:

هنگامی که رنگ خروجی آب از دستگاه های آبگرمکن تغییر کند؛ ما باید تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان خانه یا محل کار خود را انجام دهیم. دلیل این مشکل اکسید شدن لوله های آبگرمکن می باشد که برای رفع این مشکل و عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان، باید لوله های آبگرمکن را تعویض کنیم.

5) نشتی گاز در آبگرمکن:

نشتی گاز در ابگرمکن دیواری بوتان و سایر آبگرمکن ها، یکی از خطراتی است که در صورت بی توجهی به آن ممکن است؛ خسارات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین جهت؛ تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان و عیب یابی آبگرمکن دیواری از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه، 5 علت نشتی گاز ابگرمکن را برایتان آورده ایم:

5 مورد از دلایل مهم نشتی گاز آبگرمکن:

در صورتی که؛ آبگرمکن شما دچار نشتی شد؛ بایستی برای تعمیر آن از افراد متخصص کمک بگیرید تا به عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان بپردازند. در صورت نشتی گاز، می توان موارد ذکر شده زیر را بررسی کنید:

 1. اورینگ خراب شده است.
 2. رابط شمعک سوخته است.
 3. واشر شیر آبگرمکن خراب شده است.
 4. بدن رگلاتور شکسته یا ترک خورده است.
 5. واشر هواگیری فرسوده است.

روش های تعمیر آبگرمکن دیواری

6) گرم نشدن آب خروجی آبگرمکن:

وظیفه اصلی آبگرمکن، تولید آب گرم می باشد. اگر بنا به هر دلیلی آبگرمکن نتواند آب گرم مصرفی خانه را تامین کند، بود و نبود آن یکسان است. گرم نشدن آب ممکن است دلایل مختلفی اعم از رسوب گرفتن مبدل های حرارتی، رسوب در مخزن آب، خرابی قطعات آبگرمکن، خرابی دیافراگم آبگرمکن و… باشد.

شما می توانید برای برطرف کردن این مشکل اقداماتی چون رسوب زدایی و جرم گیری آبگرمکن را انجام دهید و در صورتی که مشاهده کردید وضعیت آبگرمکن تغییر نکرد، اقدام به بررسی کردن دیافراگم آبگرمکن نمایید. دیافراگم آبگرمکن یک قطعه پلاستیکی مشابه واشر می ماند که تعویض کردن آن سخت نیست و زمان زیادی از شما نمی گیرد.

7) کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن:

علت اصلی کم شدن فشار آب، رسوب گرفتن لوله های آبگرمکن می باشد. علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن های دیواری بوتان نیز می تواند به خاطر کاهش فشار شیر آب سرد ورودی می باشد. گاه ممکن است شیر ورودی رسوب بگیرد و به همین دلیل آب گرم با فشار کمی خارج شود.

برای رفع این مشکل شما باید آبگرمکن خود را رسوب زادیی کنید؛ برای این کار شما می توانید از تعمیر کاران حرفه ای سایت ایران بوتان، تقاضا کنید تا آبگرمکن دیواری بوتان شما را تعمیر کنند.

کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن

8) کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بوتان:

همانطور که می دانید خرابی شعله آبگرمکن تفاوتی با خرابی دستگاه آبگرمکن ندارد زیرا فرایند گرم شدن آب با روشن شدن شعله آغاز می شود. در صورتی که شعله آبگرمکن شما کم است می توانید مراحل زیر را به صورت منظم طی کنید.

 1. ابتدا دستگاه آبگرمکن را خاموش کنید و اندکی صبر کنید تا دمای دستگاه کاهش پیدا کند.
 2. درب آبگرمکن را به آرامی باز کنید.
 3. پیچ های مشعل آبگرمکن را باز کنید.
 4. با دستمال و کمی مایع شوینده مشعل و نازل آبگرمکن را تمیز کنید.
 5. سپس مشعل را مجدد وصل کنید و آبگرمکن را روشن کنید.

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک:

در مورد عیب یابی آبگرمکن دیواری باید بگوییم که، حتی اگر شما بهترین آبگرمکن دیواری بوتان را هم خریداری کنید و راهنمای آن را دنبال کنید، باز هم آبگرمکن شما نیاز به سرویس و تعمیر خواهد داشت.  در ادامه عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک، به نشانه هایی از خرابی آبگرمکن بوتان اشاره می کنیم که در نهایت باعث می شود؛ شما آبگرمکن بوتان را عیب یابی کنید و به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، که نیاز به سرویس دارد، بپردازید.

تعمیر آبگرمکن دیواری، یک کار آسوده نمی باشد و نیاز است؛ اگر شما نمی توانید، آن را به دست یک متخصص بپسارید.

 • آب گرم تولیدی توسط آبگرمکن، تغییر رنگ می دهد و بوی بدی دارد.
 • آب خروجی از آبگرمکن، گرم نیست.
 • آب گرم فشار خوبی ندارد.
 • آبگرمکن سریع خاموش می شود.

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

چرا تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان ضروری است؟

رفع مشکلات آبگرمکن های دیواری بوتان ، موضوعی است که در ادامه این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم. از مشکلاتی که ممکن است برای آبگرمکن دیواری بوتان پیش بیاید و نیاز به تعمیر داشته باشد؛ می توان به خاموش شدن شمعک، نوسانات حرارتی آبگرمکن، بوی بد آب داغ و تولید صداهای گوش خراش اشاره کرد.

گاهی ممکن است؛ یک اشتباه کوچک در تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان، باعث از کار افتادن کل سیستم آبگرمکن شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم؛ برای تعمیر آبگرمکن های خود، از افراد کار بلد بخواهید، به شما کمک کنند.

رفع خرابی ابگرمکن دیواری بوتان در منزل:

همه ما در منزل، از آب گرم برای کارهایی مانند: حمام کردن، شستن لباس ها، شستن ظرف ها و غیره… استفاده می کنیم. بنابراین طبیعی است؛ زمانی که آبگرمکن دچار عیب شود؛ باید سریعا آن را تعمیر کنند تا برای آب گرم مصرفی در منزل، دچار کمبود نشویم.

جدول عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان بدون شمعک:

علت: عیب یابی:
گرما به آب منتقل نمی شود  رسوب گرفتن مبدل حرارتی آبگرمکن
رنگ شعله آبگرمکن نامناسب است فشار گاز کم است.

شیر پروانه ای آبگرمکن باز نیست.

جدول عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان

نتیجه گیری

در نهایت؛ به این نتیجه رسیدیم وسایل گرمایشی از آنجایی که از اهمیت بالایی برخوردار هستند باید ما به عیب ها و مشکلات آن ها رسیدگی کنیم و عیب های آن ها را برطرف کنیم تا خسارات جبران پذیر برای ما نداشته باشد؛ برای عیب یابی و رفع عیب بهتر است از متخصصین در این حوزه کمک بگیریم تا آبگرمکن ما بهترین عملکرد را داشته باشد.

سایت ایران بوتان برای شما مطالبی درباره نحوه عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان، علت روشن ماندن و روش تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان قرار داده است. اگر شما قصد خرید بهترین آبگرمکن دیواری بوتان را دارید می توانید؛ در همین سایت که یکی از نمایندگی های رسمی بوتان است خرید خود را ثبت کنید و شک نداشته باشید که خرید خود را در بهترین نمایندگی بوتان ثبت کرده اید.

سوالات متداول:

 • عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان چگونه است؟

عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان، بهتر است توسط متخصصان انجام شود. به طور کلی؛ دلایل اصلی آن شامل فشار پایین آب گرم، خاموش شدن سریع آبگرمکن و … می باشد.

 • نحوه تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان چگونه است؟

در تعمیر آبگرمکن بوتان، ابتدا باید مشکل آبگرمکن را پیدا کرد. این یک کار تخصصی و خطر ناک است و بهتر است به دست یک متخصص انجام شود.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.