در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

با علت داغ شدن پمپ پکیج و آگاهی از روش تعمیر آن آشنا شوید!
12
بهمن

با علت داغ شدن پمپ پکیج و آگاهی از روش تعمیر آن آشنا شوید!

در ابتدای این مقاله از سایت ایران بوتان قصد داریم شما را با علت کار نکردن پمپ پکیج، علت دائم کار کردن پمپ پکیج، علت داغ شدن پمپ پکیچ، علائم خرابی پمپ پکیج آگاه کنیم؛ زیرا امروزه برای گرم کردن خانه ها بیشتر از پکیج های دیواری استفاده می کنند و دلیل آن هم گرمایش بهتر و بی خطر تر آن نسبت به آبگرمکن ها می باشد؛پکیج های دیواری از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند که خرابی هر یک از این قسمت ها در گرمایش خانه تاثیر منفی دارد، یکی از مهم ترین بخش ها در پکیج، پمپ پکیج می باشد که باید به طور مکرر آن را بررسی کنیم.

پمپ پکیج چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پمپ پکیج(Package pump) یکی از مهم ترین قسمت های پکیج می باشد که با خرابی پمپ پکیج دیگر امکان آبرسانی به شوفاژ ها و رادیاتور ها نیست و این باعث می شود در شیر های پکیج آب گرم جریان نداشته باشد و در نتیجه در سیستم گرمایشی منزل تاثیر منفی می گذارد؛ گرمایی که از شوفاژ ها می آید و باعث گرم شدن خانه می شود نتیجه آب گرمی است که از سمت پمپ پکیج می آید.

ما می توانید برای خرید پمپ پکیج از سایت ما دیدن کنید.

علت داغ شدن پمپ پکیج و آگاهی از نحوه تعمیر آن:

خرابی پمپ پکیج می تواند دلایل زیاد و گوناگونی داشته باشد، اما رایج ترین دلیل آن داغی بیش از حد پمپ پکیج می باشد؛ تا انتها همراه ما باشید تا با علت های بیشتر آشنا شوید:

  • نبودن آب در پکیج:

یکی دیگر از دلایلی که باعث داغ شدن پمپ پکیج و خرابی آن می شود این است که داخل پیکج و لوله ای آن هیچ آبی نباشد و ما آن را روشن کنیم و بخواهیم از آن استفاده کنیم، گاه پیش آمده است کسانی که بدون توجه به این مورد از پکیج استفاده کردن و باعث سوخته شدن پمپ پکیج شده است.

پس توصیه ما به شما آن است که اول از وجود آب در پکیج اطمینان پیدا کرده و سپس آن را روشن کنید.

  • وجود رسوبات در پمپ پکیج:

اگر برای مدت زیادی از پکیج استفاده نشود، باعث تشکیل رسوبات مختلفی در پمپ می شود که این رسوبات از حرکت آب در پمپ پکیج جلوگیری می کند.

پس توصیه ما به شما آن است که اگر تصمیم دارید پکیج را خاموش کنید برای جلوگیری از ته نشین شدن املاح آب و رسوبات، آب آن را کاملا خالی کنید.

  • نبود فیلتر مناسب:

این را می دانیم که اگر جلوی میکروب ها و سنگریزه ها و املاح آب را نگیریم، باعث می شود این مواد و ذرات وارد پکیج و پمپ ما بشوند؛ برای جلوگیری از ورود این ماده ها ما از فیلتر در مسیر آب استفاده می کنیم.

برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد ما به شما آن است که فیلتر پکیچ خود را در هر ماه نگاه کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

  • هواگیری پمپ پکیج:

هواگیری پمپ پکیج یک کار ساده ای است که یک بار یا دو بار در سال لازم است آن را انجام دهیم زیرا محبوس شدن هوا و، وجود هوا در پمپ پکیج یکی دیگر از دیلایل خرابی پمپ می باشد.

هواگیری پکیج:این کار به سلامتی پکیج شما مک بیشتری می کند

  • سرویس نکردن پکیج:

هر دستگاهی که ما از آن استفاده می کنیم نیاز به سرویس کردن و رفع کردن خرابی دارد که پکیج هم از دسته این دستگاه ها می باشد؛ سرویس کردن پکیج را جدی بگیرید و به صورت منظم هر ماه آن را انجام دهید؛ زیرا باعث می شود خرابی های جزئی و کلی قطعات و قسمت های مختلف از بین برود و در نتیجه چکیج شما برای زمان زیادی سالم بماند.

تعمیرپمپ پکیج-Package pump

علت دائم کار کردن پمپ پکیج چیست؟

یکی از دلایلی که باعث خرابی پمپ پکیج می شود، دائم کار کردن آن است؛ وجود خرابی در الکترودهای پکیج باعث دائم کار کردن پکیج و سیستم برق آن می شود، همچنین اگر مانعی در آب باشد پکیج به کار خود ادامه می دهد تا بتواند آب را عبور دهد و این باعث می شود پکیج برای مدت خیلی طولانی روشن بماند و دائم کار کند. زیاد روشن بودن پمپ پکیج باعث داغی و سوختن آن می شود.

علت کار نکردن پمپ پکیج چیست و روش رفع اشکال آن:

برخی شاید برایتان پیش آمده باشد که پکیج شما روشن است اما پمپ آن کار نمی کند، دلیل اصلی آن نصب اشتباه پمپ می باشد. البته جای نگرانی نیست زیرا این مشکل خیلی کم پیش می آید که تنها روش برای رفع این مشکل باز کردن پمپ پکیج و از نصب آن به روش درست می باشد.

نتیجه گیری:

سایت ایران بوتان برای شما این مقاله را آماده کرده است تا شما بتوانید از پکیج خود بهترین استفاد را داشته باشید و تمامی نکاتی که برای علت داغ شدن پمپ پکیج؛ علت کار نکردن پمپ پکیج؛ علت دائم کار کردن پمپ پکیج و غیره باید بدانیم را برای شما شرح دادیم.

شما همچنین می توانید برای خرید پکیج های ایران بوتان به سایت مراجعه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.