پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۲۰ متری
30
آذر

پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۲۰ متری

پکیج چیست؟

پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۲۰ متری : تعریف  پکیج با تعریف هر نوع پکیج بخار تفاوت چندانی ندارد،  پکیج ها برای گرمایش استفاده می‌شوند و به عنوان یک مولد بخار برای مقاصد کوچک انرژی مانند نیروگاه‌های صنعتی خود کار می‌کنند. درست مانند هر پکیج دیگر، آنها بخار را برای اهداف مختلف فراهم می کنند. در این حالت به دلیل اندازه این نوع برای تولید مقدار کمی بخار استفاده می شود. اگرچه ساختار این دستگاه پیچیده است، اما خبر خوب این است که آنها در کارخانه از پیش بسته بندی شده اند و نیازی به مونتاژ سیستم در مقصد ندارید!

در ادامه این مطلب از سایت ایران بوتان با ما همراه باشید تا در رابطه با بهترین پکیج برای آپارتمان های 120 متری با شما صحبت کنیم.

قطعات  پکیج:

این دستگاه از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

– محفظه احتراق

محفظه احتراق مکانی است که احتراق از مشعل به منظور ایجاد گازهای داغ برای ایجاد بخار اتفاق می افتد.

– مبدل حرارتی

مبدل حرارتی وظیفه انتقال گرمای ایجاد شده توسط محفظه احتراق را به سیال دارد.

دریچه ها

در پکیج از شیرهای مختلفی مانند شیر اطمینان، شیر جریان برگشتی و غیره استفاده می شود.

خطوط تامین

این خطوط برای رساندن سیال گرم شده به نقطه توزیع پکیج طراحی شده اند.

خطوط برگشت

سیال خنک شده از طریق خطوط برگشت برای اهداف گرمایش مجدد به دیگ بازگردانده می شود.

پنکه

فن با فشار دادن هوا به داخل محفظه به ثابت نگه داشتن احتراق کمک می کند.

طبل آب / درام بخار

از آنها برای ذخیره بخار تولید شده در لوله های آب و همچنین به عنوان جداکننده فاز برای مخلوط آب و بخار استفاده می شود.

انواع پکیج  بخار:

این پکیج ها دارای سه نوع d، a، و o هستند. تفاوت این سه در تعداد طبل آب و درام بخار آنهاست. نوع d دارای یک بشکه آب و یک درام بخار است در حالی که نوع a دارای دو بشکه آب و یک درام بخار است. نوع o دارای یک درام آب و یک درام بخار است اما کمی ساده تر از نوع a است.

چگونه کار می کند؟

پکیج ها می توانند آب لوله یا فایر تیوب باشند. آنها از سوخت به صورت گاز یا مایع استفاده می کنند. با احتراق این سوخت در محفظه احتراق، در داخل دیگ بخار ایجاد انفجار کرده و به کمک فن که هوا را به داخل محفظه وارد می کند و اثر گردباد ایجاد می کند، در این حالت باقی می مانند. این اثر تلاطم ایجاد می کند و کوره را تحت فشار نگه می دارد و همچنین شعله را مشتعل نگه می دارد.

فشار در دیگ تحت کنترل است و فشار اضافی به محیط بیرون آزاد می شود تا یک روش ایمن در هر زمان ارائه شود. فرم لوله آب از گرما برای گرم کردن آب داخل دیگ استفاده می کند و آب را به بخار تبدیل می کند. از طرف دیگر، لوله های آتش نشانی گرما را با تماس فیزیکی منتقل می کنند.

بویلرهای پکیج معمولاً دارای یک لوله کوره داخلی هستند و شامل دیگ فایر تیوب دو یا سه پاس هستند. طبقه بندی این نوع پکیج بر اساس تعداد دفعاتی است که گازهای احتراق داغ از لوله ها عبور می کنند. این انواع عبارتند از: تک پاس، دو پاس و سه پاس. با این حال، آنها همچنین می توانند به دیگ های پشت خشک و دیگ های پشت مرطوب دسته بندی شوند.

 

کاربرد  پکیج

پکیج ایران بوتان برای مصارف برق در مقیاس کوچک مناسب هستند و به دلیل بزرگی نمی‌توانند نیاز نیروگاه‌های مقیاس بزرگ را پوشش دهند. آنها برای نیروگاه های صنعتی خود نیرو مناسب هستند

تعمیر و نگهداری  پکیج

اگر پکیج دارید، باید قرار ملاقات های منظمی را با یک متخصص برای بررسی های تعمیر و نگهداری دائمی تنظیم کنید. جلوگیری از تبدیل مشکلات کوچک به بلایای بزرگ به شما این امکان را می دهد که نه تنها در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی کنید، بلکه کارایی  پکیج خود را نیز به حداکثر برسانید. به علاوه، شما باید پکیج را تمیز نگه دارید و مطمئن شوید که هیچ گرد و غبار یا ذرات غیر ضروری راه عملکرد را مسدود نمی کند.

مزایا و معایب پکیج

یکی از مزایای بزرگ این نوع پکیج ایران بوتان این است که شما نیازی به مونتاژ قطعات مختلف در محل ندارید و می توانید آن را به صورت مجموعه کامل تحویل دهید. به علاوه، آنها را می توان به راحتی نصب کرد و به دلیل طراحی جمع و جور آنها برای مناطق کوچک عالی هستند. آنها ارزان تر از بسیاری از همتایان خود هستند زیرا دارای سیستم مدیریت مشعل خودکار هستند. یکی دیگر از مزایای پکیج این است که هزینه نگهداری پایینی دارد.

 

از جمله مزایای این نوع  پکیج استفاده از سیستم بادکش القایی یا اجباری است که بویلر را قادر می سازد جریان هوای بهتری داشته باشد و در نتیجه راندمان بیشتری داشته باشد. همچنین به نیروی انسانی کمتری نیاز دارد زیرا بیشتر فرآیند به صورت خودکار انجام می شود. یکی از جنبه های بزرگ طراحی آن این است که شامل چندین لوله است که در نتیجه انتقال حرارت بهتری نسبت به همتایان خود دارد.

 

درست مانند هر پکیج دیگری، این نوع پکیج دارای نقاط ضعف نیز می باشد. ساخت این پکیج کمی پیچیده است و تمیز کردن لوله های داخل کمی سخت است و نیاز به تلاش بیشتری دارد. اگرچه هزینه استفاده از چنین پکیج بخاری کم است، اما هزینه اولیه پکیج بالا است. بعلاوه، برای تولید مقدار زیادی بخار مناسب نیست.

سایت ایران بوتان یکی از بهترین سایت های فروش پکیج در ایران می باشد و ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان درمورد پکیج مناسب برای آپارتمان ۱۲۰ متری که یکی از مهم ترین دغدغه مشتریان است صحبت کردیم.

منبع : schwoererhaus.com

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.