در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

توربولاتور چیست و چه مزایایی دارد؟
01
بهمن

توربولاتور چیست و چه مزایایی دارد؟

آبگرمکن توربو چیست: با توجه به سختی بالای آب در مناطق مختلف، سیستم ها و دستگاه هایی که با آب کار می کنند در جداره های مدار رسوب ایجاد می شود و به ویژه سیستم هایی که آب را گرم میکنند بیشتر آسیب می بینندو پس از مدتی کارایی گرمایش آنها کم می شود. در سیستم موتورخانه این مشکلات مربوط به رسوب دیرتر مشخص می شود که دلیل آن بزرگی ابعاد و بزرگتر بودن لوله ها می باشد.

ولی در آبگرمکن و پکیج دیواری به دلیل کوچکتر بودن مبدل های پکیج دیواری ، اجزا و لوله ها استفاده شده در پکیج دیواری اشکالات زودتر آشکار شده و باعث کاهش کارایی پکیج ها(شوفاژ دیواری) و ایجاد هزینه های اضافه از جمله تعویض مبدل پکیج دیواری بدلیل سوراخ شدن و یا اسید شویی مبدل در جهت رفع رسوبات می شود.به همین دلیل می توان برای کارکرد بهتر پکیج دیواری و آبگرمکن و… از سختی گیرهای مناسب در ورودی آن استفاده کرد.

انواع سختی گیرها :

  •  سختی گیرهای پلی فسفات
  • سختی گیرهای مغناطیسی
  • سختی گیرهای الکترو مغناطیسی و…

همچنین در پکیج ها از فناوری توربولاتور جهت جلوگیری از رسوب گرفتگی مبدل حرارتی استفاده می شود.

ضریب انتقال حرارت برای جریان های مایع و گاز در لوله ها یا مبدل های حرارتی به سمت دیواره لوله تمایل دارد که هم مانند یک لایه عایق عمل می کند و هم باعث ایجاد رسوب در دیواره ها می گردد. توربولاتور این لایه را با ایجاد آشفتگی در جریان می شکند و در نتیجه باعث افزایش ضریب انتقال حرارت و رسوب کمتر در جداره ها میشود.

توربولاتور آبگرمکن چگونه کار می کند؟

توربولاتور آبگرمکن قطعه مکانیکی ثابتی است که با ایجاد اغتشاش در جریان و از بین بردن لایه مرزی ضریب انتقال حرارات را افزایش داده از رسوب بر سطح داخلی لوله جلوگیری می کند و باعث طولانی شدن مسیر عبور جریان در لوله می شود و در نتیجه جریان مایع یا گاز مدت زمان بیشتری در تماس با سطح تبادل حرارتی قرار می گیرد و میزان انتقال حرارت افزایش می یابد.

فناوری توربولاتور موجب می‌شود تا بتوان از این دستگاه در مناطقی که املاح و اصطلاحا سختی آب بالا است بدون هیچ نگرانی‌ استفاده کرد. علاوه بر این، توربولاتور ته‌نشین شدن آب گرم روی مبدل دستگاه را به حداقل می‌رساند که همین موضوع باعث رسوب ‌گذاری دیرتر و به عبارتی ساده‌تر، دوام طولانی‌تر آن می‌شود. شرکت صنعتی بوتان در پکیج های بوتان از فناوری توربولاتور استفاده می کند. از توربولاتور در مبدل های حرارتی پکیج دیواری ، دودکش دیگ بخار، باله های هواپیما و… استفاده می شود.

نتیجه گیری :

در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان درمورد اینکه آبگرمکن توربو چیست و روش کار آن به چه صورت است با شما صحبت کردیم.

خرید آبگرمکن بوتان

قیمت پکیج بوتان

خرید آنلاین پکیج بوتان

خرید پکیج ایران رادیاتور

خرید و قیمت پکیج بیتا

خرید اینترنتی رادیاتور بوتان

قیمت رادیاتور ایران رادیاتور

قیمت حوله خشک کن

لیست قیمت حوله خشک کن بوتان

قیمت لوازم جانبی پکیج بوتان

خدمات پس از فروش 

منبع : atlantic-comfort.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.