خدمات پس از فروش
14
دی

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش؛ تعهد شرکت برای پاسخگویی به نیاز مشتری!

خدمات پس از فروش ایران بوتان : یکی از مهم ترین هدف های شرکت ایران بوتان برای بقای خود، کسب رضایت مشتریان است؛ به این صورت که کالای مورد نظر با انتظارات آنها تطابقت داشته باشد. شاید شما هم تا بحال پس از خرید یک محصول از خدمات پس از فروش آن استفاده کرده اید، خدمات پس از فروش کالا، از سمت سازنده و یا تولید کننده برای مشتریان ارائه داده میشود.

این خدمات راهی برای متقاعد کردن خریدار به خرید و جلب اعتماد آن به تولید کننده است. معمولا این خدمات به صورت گارانتی، تعمیر و یا تعویض قطعات محصول در صورت خرابی می باشند.

همچنین تعهدي است كه  از هنگام قصد خرید مشتری شروع می شود و با کارشناسی نصب، مشاوره و خرید محصول ادامه دارد و پس از نصب و راه اندازی پکیج دیواری تا تعمیر و نگهداری و همچنین تا پایان استفاده مشتری از محصول ادامه پیدا می کند.

این خدمت می‌تواند شامل تعمیر یا تعویض قطعه معیوب در طی مدت گارانتی یا بیشتر باشد.

کلیه محصولات ارائه شده در فروشکاه ایران بوتان از خدمات مشاوره و راهنمایی خرید محصول، کارشناسی نصب و نصب و راه‌اندازی برخوردار می باشند.

بخش های خدمات پس از فروش :

واحد گارانتی

  1. انجام استعلام و بررسی گارانتی برای محصولات از قبیل پکیج و ابگرمکن و رادیاتور از طریق شماره سریال موجود بر روی محصول
  2. نظارت بر عملکرد تکنسین ها در ارایه خدمات گارانتی به مشتریان از طریق بررسی شاخص هایی  مانند قطعات استفاده شده و رضایت مشتریان

واحد پشتیبانی فنی

دراین واحد نیازهای فنی مشتریان را شناسایی و راهکارهای لازم برای پاسخگویی به این سوالات تدوین می شود مانند: پیامک‌های فنی، کتابچه‌های راهنما، کتابچه‌های تعمیراتی، محتواهای فنی در وب‌سایت و غیره

 

  واحد آموزش فنی

وظیفه اصلی اموزش فنی و برنامه ریزی جهت اموزش پرسنل درمورد محصولات جدید

  1. نظارت دانش فنی تکنسین ها و انجام آزمون فنی در صورت نیاز
  2. ارایه آموزش‌های فنی و همچنین آموزش‌های در حین کار
  3. تحقیق و توسعه مشکلات موجود در سیستم و برطرف کردن آن

 

نظارت بر عملکرد

  1. نظارت بر عملکرد تکنسین
  2. پیگیری امور مشتریان و بررسی شاخص‌های رضایتمندی مشتریان به تفکیک هر تکنسین

نکته نظر به این که ایمنی مشتریان از اولویت های این مجموعه می باشد واجب است شرایط محیطی محل نصب رعایت شود که این شامل استاندارد و ایمن بودن فضای مورد نیاز نصب، شرایط لوله‌های آب و گاز، ظرفیت دستگاه، ، تهویه هواو شرایط دودکش می باشد.

واحد قطعات

واحد مدیریت قطعات یکی از واحدهایی است که در کنار واحد خدمات به انجام فعالیت می‌پردازد

تهیه  و توزیع و فروش قطعات یدکی پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور و قطعات آبگرمکن های بوتان و همچنین فروش قطعات و لوازم جانبی رادیاتور و حوله خشک کن کرده است.

تمامی قطعات مورد استفادهاصلی و شرکتی می باشد

 

ارائه خدمت به مشتریان

شامل احترام و اهمیت به خواسته مشتری و مسئولیت‌پذیری، اعتماد و رعایت حق مشتری، سرعت عمل نسبت  به درخواست مشتری، عمل به تعهدات و ایجاد تجربه خوشایند از خدمات برای مشتریان به شمار می رود.

سخن آخر اینکه …

اگر شما هم به دنبال خدمات پس از فروش ایران بوتان تهران، اصفهان، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، قم، قهر قدس، مرکزی و …. هستید می توانید با کارشناسان سایت ایران بوتان در ارتباط باشید تا بتوانند در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند. همچنین از طریق مراجعه به سایت سرویسکاران بوتان می توانید، مشکل خود را به صورت آنلاین با کارشناسان در میان بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.