آیا به سرویس پکیج بوتان نیاز دارم؟
13
شهریور

آیا به سرویس پکیج بوتان نیاز دارم؟

یکی از مهمترین مسائل در استفاده از پکیج دیواری بوتان سرویس پکیج می باشد.وظیفه پکیج دیواری تامین آبگرم بهداشتی و آبگرم گرمایشی می باشد ولی این دستگاه به مانند دیگر لوازم احتیاج به سرویس، تعمیر و نگهداری دارد.

ابتدا به ارزش و اهمیت سرویس پکیج بوتان و بعد از آن روش سرویس و سپس شرح روش انجام  سرویس پکیج بوتان بیان می شود.

سرویس پکیج شامل کنترل و بررسی مواردی از قبیل وجود یا عدم وجود نشتی در لوله ها، رسوب در مسیر ورودی، رسوب در مبدل، اتصالات، فیلتر، شیلنگ ها، شیر اطمینان، دستگاه سختی گیر و … می باشد.

در هنگام سرویس پکیج در صورت مشاهده هر گونه عیب در هر یک از این قسمت ها، باید پکیج، تعمیر شود.

مزایای انجام سرویس پکیج بوتان

باعث افزایش راندمان و عملکرد بهتر دستگاه می شود.

قطعات معیوب و خراب پکیج با سرویس مشخص و شناسائی و با تعویض آن از خراب شدن دستگاه جلوگیری می شود.

هزینه سرویس ازدستگاه به مراتب از هزینه تعمیر کمتر است.

همچنین پکیج دیواری رسوب گیری شده و مخصوصا در ابتدای فصل سرما باعث آسایش و آرامش خیال مشتری می شود

 روشهای سرویس پکیج بوتان

با توجه به شرایط دستگاه دو نوع سرویس بر روی دستگاه انجام می گیرد

سرویس دوره ای: این نوع سرویس به طور معمول به صورت فصلی یا دوبار در سال(قبل از فصل و بعد از پایان فصل سرما) صورت میگیرد. سرویس دوره ای با توجه به کوتاه بودن زمان بین سرویس ها،  هزینه کمتر و وحجم کار کمتر ی دارد.

سرویس کامل: کامل ترین و بهترین نوع  سرویس است. در این روش  همه قطعات پکیج مورد بررسی و بازبینی قرار می گیرند. سرویس و نگهداری پکیج به بالا بردن عمر دستگاه کمک به سزایی خواهد کرد.

نکته:

اگر اطلاعات و تجربه کافی ندارید برای حفظ سلامت خود و اطرافیان و همچنین عدم آسیب به دستگاه هرگز به تنهایی سرویس پکیج را انجام ندهید و این کار را به سرویس کار مجرب پکیج بسپارید.

اقدامات لازم در سرویس پکیج بوتان

رسوب زدایی پکیج بوتان: این کار شامل رسوب زدایی مبدل ها و قطعات پکیج بوتان می باشد، برای اینکار باید از مواد مناسب استفاده شود.

فیلتر سه راهی ورودی آب پکیج و مبدل ها… از قطعاتی هستند که معمولا نیاز به جرم گیری دارند.

تعویض قطعات پکیج: یکی از مزایای سرویس پکیج آگاهی از خرابی قطعات است که پس از مشخص شدن قطعه مربوطه نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام گردد تا خللی در روال کار پکیج صورت نگیرد.

هواگیری: از اصلی ترین موارد سرویس پکیج دیواری بوتان و برند های دیگر هواگیری از مدار پکیج دیواری و مدار شوفاژ می باشد که تاثیر زیادی در آبگرم مصرفی و گرمایشی دارد.

تنظیمات مجدد پکیج: پس از اتمام کار سرویس پکیج بوتان، باید تنظیمات دوباره بررسی  و کنترل شوند  تا پکیج صحیح کارکرد  صحیح و مناسبی داشته باشد.

نکته: برای کارکرد بهتر پکیجی که در حال استفاده از آن هستید باید سرویس دوره ای و سرویس کامل  آن به صورت سالیانه و مرتب انجام گیرد تا باعث افزایش طول عمر دستگاه شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.