برای آنکه شما با کاربرد دودکش دوجداره یا تک جداره آشنا شوید بهتر است اول در خصوص نحوه کارکرد پکیج ها و خروجی دود آن ها بدانید؛ ما در این مقاله از سایت فروش بوتان برای شما آن را توضیح می دهیم: پکیج های دیواری برای گرم کردن خانه از گاز استفاده می کنند و دود حاصل از گاز طبیعتا باید از طریق یک دستگاهی به بیرون ساختمان هدایت شود، که دودکش این کار را انجام می دهد. شما می توانید برای خرید دودکش باکیفیت به سایت ما مراجعه نماید و بهترین خرید خود را ثبت نماید.

دودکش چیست و آشنایی با انواع دودکش:

قبل از آنکه شما با کاربرد دودکش دوجداره آشنا شوید بهتر است بدانید دودکش چیست؟ دودکش وسیله ای است که دود حاصل از گاز مصرفی پکیج ها را به بیرون از ساختمان هدایت می کند که دارای دو نوع تک جداره و دو جداره می باشد. تمام دودکش هایی که تا به حال بر روی آبگرمکن و بخاری ها دیده اید از نوع دودکش تک جداره می باشد. حال دودکش های دوجداره کلاملا متفاوت از دودکش های تک جداره می باشد. دودکش های دوجداره هم انتقال هوا از بیرون از ساختمان به داخل را انجام می دهند و هم خارج کردن دود حاصل از گاز مصرفی پکیج را.

یعنی دودکش های (Chimney) دوجداره علاوه بر مسیری برای خروج دود به بیرون، مسیری برای ورود هوا به داخل پکیج هم دارند. یکی از مزیت های استفاده از دودکش های دوجداره این می باشد که دیگر از اکسیژن موجود در خانه استفاده نمی کند و همیشه هوای تازه وارد منزل شما می کند.

نکات مهم و کاربردی هنگام نصب دودکش دوجداره:

پکیج های دیواری فن دار یک دودکش مخصوص دوجداره دارند که قطر جداره داخلی آن 6 سانتی متر و جداره خارجی آن 10 سانتی متر می باشد، حال باید بدانید در هنگام نصب این دودکش چه نکاتی را باید رعایت نماید.

  • هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج های فن دار خارج از استاندارد شرکت نصب شود و شما باید هنگام نصب دودکش ها به استاندارد آن ها دقت نماید.
  • لوله های دودکش پکیج دیواری فن دار حتما باید در محیط آزاد (محیط بیرون از خانه) نصب شود تا دودهای ایجاد شده در دستگاه را به محیط بیرون هدایت کند و هم هوای مورد نیاز دستگاه را از بیرون تامین کند.
  • نهایت طول لوله های دودکش باید 4 متر افقی باشد که به ازاء استفاده از هر زانو، یک متر از طول 4 متر لوله کم می شود.

نکات مهم و کاربردی هنگام نصب دودکش دوجداره

کاربرد دودکش دوجداره چیست؟

 دودکش دوجداره برای استفاده در نصب پکیج های بوتان و ایران رادیاتور استفاده می شود. پکیج دیواری های محفظه احتراق بسته(روم سیلد) به روشی طراحی شده اند که بتوان برای آنها از دودکش دو جداره استفاده کرد و این مسئله در واحد های با متراژ کمتر از حد مجاز استاندارد کاربردی بوده و باید استفاده گردد تا عمل تخلیه دود و مکش هوا از طریق این نوع دودکش صورت پذیرد؛ به این صورت که از طریق فن پکیج شوفاژ و به کمک دودکش دوجداره، هوای لازم برای احتراق از فضای آزاد به دستگاه می رسد و گازهای ناشی از احتراق به فضای آزاد هدایت می شود. از دیگر کاربرد دودکش دوجداره می توان به عدم مصرف اکسیژن داخل خانه اشاره کرد که این باعث می شود همیشه هوای تازه از بیرون وارد دستگاه پکیج شما شود.

دودکش دوجداره شامل 2 دودکش که لوله خارجی به قطر 10 سانتی متر و لوله داخلی به قطر 6 سانتی متر می باشد که از طریق لوله داخلی هوای لازم(اکسیژن)مورد نیاز پکیج دیواری منتقل می شود و از فضای بین لوله داخلی و خارجی دود و گازهای حاصل از احتراق به بیرون واحد انتقال می یابد. با این عما اکسیژن مورد نیاز دستکاه ارز فضای داخل واحد تامین نمی گردد.

  1. پوشش رنگ بوسیله اپوکسی پلی استر مخصوص و پودرهای پلی استر
  2. امکان تولید در رنگ های دلخواه
  3. مقاومت شیمیایی اتصالات مطابق الزامات استانداردهای لازم لوله های رابط
  4. زانوهای واسطه ۴۵ و ۹۰ و آداپتورها تکمیل کننده این سیستم هستند.
  5. در مدل های محفظه احتراق بسته، وجود کلاهک دودکش در انتهای لوله، جهت جلوگیری از ورود محصولات احتراق به داخل ساختمان الزامی است.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله از سایت فروش بوتان برای شما مطالبی درباره کاربرد دودکش دوجداره و تک جداره و همچنین  نکاتی مهم درباره نصب دودکش دوجداره و تک جداره قرار داده ایم. شما می توانید برای خرید دودکش باکیفیت به سایت ما مراجعه نماید و خرید خود را ثبت کنید.