در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

سرویس پکیج دیواری یا تعمیر پکیج دیواری
13
شهریور

سرویس پکیج دیواری یا تعمیر پکیج دیواری

سرویس پکیج یا تعمیر پکیج

پکیج دیواری دستگاهی است که برای تامین گرمایش محیط و آبگرم مصرفی در واحدهای مسکونی به کار می رود

پکیج پس از مدتی استفاده برای عملکرد بهتر نیاز به نگهداری مناسب دارد که در ادامه به مواردی جهت سرویس پکیج اشاره خواهد شد

برای عملکرد بهتر و بهینه در طول استفاده از پکیج باید سرویس دوره ای شود. بهتر هست به صورت زمانبندی شده این کار صورت بگیرد. علاوه بر سرویس دوره ای، بسته به نیاز دستگاه از سرویس کامل پکیج که بهترین و کامل ترین نوع سرویس است نیز می توانید بهره ببرید، سرویس و نگهداری پکیج باعث  بالا بردن عمر دستگاه می شود.

تعویض رسوب گیرهای ورودی پکیج یکی از عوامل مهم سرویس می باشد.رسوب گیر یا سختی گیر مخزنی است که در مسیر ورودی پکیج نصب می شود و درون آن کارتریج وجود دارد که رسوب آب را کاهش می دهد،  مواد داخل مخزن(کارتریج) رسوب گیر باید پس از تمام شدن تعویض و جایگزین شود تا فرایند رسوب گیری همچنان ادامه داشته باشد. در صورت تعویض نشدن کارتریج مبدل های دستگاه رسوب گیری کرده و باعث ایجاد هزینه های بیشتر برای شما می شود

در بعضی موارد از رسوب گیر های مغناطیسی قبل از ورودی پکیج استفاده می شود که پس از اتمام زمان انقضای آن باید تعویض گردد

برای حل مشکلات و تعمیر پکیج بوتان این مطلب را بخوانید

مورد مهم دیگر باز کردن فیلتر سه راهی ورودی پکیج می باشد، این فیلتر نیز با توجه به میزان رسوب آب شهر محل زندگی شما باید به صورت دوره ای تمیز شود، در تمیز کردن فیلتر دقت کنید تا این کار به درستی پایان پذیرد، فیلتر مدار گرمایش نیز باید کنترل شود، این فیلتر در مسیر ورودی مدار گرمایش و در سمت راست بلوک هیدرولیکی جای گذاری شده است.

با صرفه هزینه های کمتر بابت سرویس پکیج خود از پرداخت هزینه های گزاف تعمیرات جلوگیری نمایید.

سرویس پکیج یا تعمیر پکیج

قبل از انجام سرویس پکیج و یا هر عملیات دیگری روی آن مراحل زیر را طی کنید و سپس اقدام کنید:

دوشاخه دستگاه را از پریز برق بکشید.

با پای برهنه یا دستان مرطوب به پکیج دست نزنید.

مواد قابل اشتعال یا گرمازا را از محل دور کنید.

بعد از اتمام کار و قبل از روشن کردن پکیج تمامی موارد ایمنی دستگاه را چک کنید.

سرویس دوره ای پکیج شامل موارد زیر می شود:

رسوب زدایی مبدل گرمایی پکیج:

مبدل گرمایی پکیج از اجزای بسیار مهم آن است. در صورت رسوب گرفتن این مبدل، آب به خوبی گرم نمی شود و باعث می شود کاربر درجه پکیج را بالاتر از حد معمول ببرد و درنتیجه انرژی بیشتری صرف تولید گرما شود، ضرر دیگر آن فشار به پمپ سیرکولاتور است.

برای رسوب زادیی از مواد متناسب با پکیج استفاده کنید و هرگز از فراورده های نفتی یا محلول های زبر و سابنده بهره نگیرید.

این مطلب را هم بخوانید تعمیر پکیج دیواری

دودکش غیر استاندارد و استاندارد

سیستم دودکش: این کنترل باید به صورت سالیانه انجام شود، در صورت نقص دودکش و عمل نکردن سنسور دود، امکان پخش گاز دی اکسید کربن در منزل وجود دارد، کوران طبیعی هوا در داخل  مسیر دودکش باید وجود داشته باشد، همچنین مسیر دودکش عاری از مواد و اشیای خارجی بوده و گرد و خاک آن را فرا نگرفته باشد.

سرویس مشعل: مشعل ها نقش مهمی در گرمای تولید شده توسط پکیج دارند، برای عملکرد بهتر مشعل، این قطعه باید به صورت سالیانه تمیز و نازل های آن کنترل شوند..

بازدید پمپ: پمپ سیرکولاتور که از اجزای مهم پکیج است، باید بصورت سالیانه بازدید شده تا در صورت گرفتگی احتمالی از خرابی آن جلوگیری شود و با آزادسازی محور پمپ بتواند به راحتی به گردش دربیاید و فشار کمتری به آن وارد شود. حتی ممکن است پمپ سیرکولاسیون نیاز به هواگیری داشته باشد برای انجام این کار بعد از خاموش نمودن دستگاه و پر شدن سیستم شوفاژ از آب با باز کردن پیچ اتوماتیک هواگیر این کار را انجام دهید. بعد از اتمام کار پیچ را محکم ببندید تا آب نشت نکند.

برای اطلاع از هزینه سرویس و تعمیر پکیج دیواری این مطلب را ببینید

سیستم های ایمنی: سیستم های ایمنی پکیج مانند قطع خودکار گاز در صورت روشن نشدن مشعل، سیستم تنظیم جریان گاز، سنسور فشار و دود باید هر سال بازدید و سرویس شوند، چک نکردن سیستم های ایمنی پکیج عواقب سنگینی را به همراه دارد

کنترل فیلتر: همانطور که در ابتدای متن نیز ذکر شد، تمامی فیلترها و به خصوص فیلترهای موجود در مسیر جریان آب به دلیل امکان نشتی های احتمالی در آن باید بازدید و سرویس شوند، نشتی ها را بگیرید یا اگر فیلتر دیگر کارایی لازم را ندارد آن را تعویض کنید

هواگیری پکیج: برای کم کردن سر و صدای ناشی از کار پکیج و کمک به کار سیستم، عمل هواگیری از لازم ترین موارد سرویس پکیج است، با استفاده از پیچ هواگیر اتوماتیک و دقت لازم این کار را انجام دهید.

تنظیمات فشار آب و گاز و کنترل حرارت: از نشانه های سرویس پکیج مناسب، تنظیمات خوب دستگاه است، این کار به نسبت حساس را به سرویس کار مجرب بسپارید تا با توجه به نوع پکیج، محل، عوامل جانبی و فشار وارد شده به پکیج به درستی این کار را انجام دهد.

هزینه ی تعمیر پکیج های که سرویس نمی شوند با توجه به نیاز تعمیر و تعویض قطعات پکیج معمولا چند برابر می شود.

توصیه ما به شما سرویس دوره ای پکیج توسط تکنسین متخصص و تعمیر کار پکیج دیواری می باشد. با سرویس و نگهداری برنامه ریزی شده از خرابی های احتمالی جلوگیری کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.