راه اندازی پکیج بوتان
13
شهریور

راه اندازی پکیج بوتان

راه اندازی پکیج بوتان

روشن کردن پکیج بوتان

آموزش گام به گام روشن کردن پکیج دیواری بوتان

برای استفاده از پکیج دیواری در واحد مسکونی نیاز به نصب و راه اندازی آن می باشد. این کار توسط  سرویسکار و تکنسین شرکت(بوتان) تولید کننده محصول انجام می شود.سرویسکار مجاز دستگاه را با توجه به شرایط محیط نصب و راه اندازی مس کند و پس از روشن شدن دستگاه (به نحوی که بتوان از دستگاه به طور کامل استفاده کرد) آنرا به مصرف کننده تحویل می دهد.

حال اگر دستگاه به طور ناگهانی خاموش شد و یا برای مسافرت طولانی دستگاه خاموش کرده ایم .و یا در صورت نیاز به تغییر وضعیت دستگاه چه کاری باید انجام دهیم.

ما در اینجا برای شما نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان و همچنین نحوه قرار دادن پکیج را روی حالت زمستانه یا حالت تابستانه قرار داده ایم تا شما در هر زمان که خودتان نیاز داشتید بتوانید به راحتی پکیج دیواری را روشن یا خاموش کنید

    درصورت مشاهده هرگونه اشكال فني قبل از هر كاري حتما با متخصصين شركت مشورت نماييد.

راه اندازی پکیج بوتان

روشن کردن پکیج بوتان

نحوه راه اندازی پکیج بوتان

 این آموزش برای مدلهای پکیج بوتان پارما ، ورونا و پرلا پرو کاربرد دارد

آشنایی با پنل جلویی پکیج دیواری بوتان

قبل از روشن کردن پکیج دیواری بوتان با یک سری از اجزا که روی پنل جلویی پکیج بوتان قرار دارد آشنا شوید.

 •  صفحه مدرج (نمایشگر) فشار و دما : عقربه های روی این صفحه  میزان فشاردستگاه را بر حسب بار و دمای آب مدار گرمایش را بر حسب  درجه سانتیگراد نشان می دهد.
 •  دسته انتخاب وضعیت : برای روشن و خاموش کردن دستگاه و انتخاب فصل کار می رود می تواند در سه وضعیت تابستانی ، قطع موقت یا راه اندازی مجدد ، زمستانه قرار گیرد.
 • در هنگام چرخاندن دسته انتخاب وضعیت از بیرون کشیدن آن جدا خودداری نمایید.
 • دسته انتخاب وضعیت پکیج بوتان

وضعیت تابستانه-وضعیت قطع موقت /راه اندازی مجدد- وضعیت زمستانه

1-وضعیت تابستانه (علامت شیر آب): این حالت در مواقعی استفاده می شود که فقط به آ بگرم مصرفی نیاز داریم که بیشتر در تابستان استفاده می شود.

 

2-وضعیت قطع موقت/ راه اندازی مجدد(علامت خاموش) : به دو منظور دستگاه در این وضعیت قرار می گیرد:

 • 1-برای خاموش کردن موقت دستگاه ( در این حالت سیستم های ضد گریپاژ و ضد یخ  دستگاه فعال است).
 • 2- برای راه اندازی مجدد و یا به اصطلاح reset  دستگاه

 

3-وضعیت زمستانی (علامت رادیاتور): زمانی که به آب گرم مصرفی و آبگرم  گرمایشی برای گرمایش محل سکونت خود به طور همزمان نیاز دارید از این وضعیت استفاده می شود. این حالت بسته به نوع استفاده می تواند در زمستان و یا حتی اواخر فصل پاییز و اوایل فصل بهار مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 • دسته تنظیم دمای اب گرم مصرفی : برای تنظیم درجه حرارت آب گرم مصرفی بکار می رود با چرخاندن دسته تنظیم در جهت حرکت عقربه های ساعت دمای آب گرم افزایش و با چرخاندن آن در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت دمای آب کاهش می یابد.
 •  دسته تنطیم دمای گرمایش : برای تنظیم دمای آب مدار گرمایش به کار می رود.
  به منظور تنظیم میزان گرمای ساختمان لازم است دمای آب مدار گرمایش را متناسب با دمای محیط تغییر دهیم با چرخاندن دسته تنطیم در جهت عقربه های ساعت دمای اب افزایش و با چرخاندن ان در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت دمای اب کاهش می یابد.
 •  نمایشگر وضعیت عملکرد شوفاژ: با توجه به چگونگی عملکرد دستگاه چراغ این نمایشگر به یکی از رنگ های سبز ، قرمز یا زرد در می اید

راه اندازی پکیج بوتان

روشن کردن پکیج بوتان

نمایشگر وضعیت عملکرد

معنی رنگ های نمایشگر پکیج دیواری بوتان در پکیج های ونزیا و اپتیما

1-رنگ سبز

سبز ثابت روشن : دستگاه به طور منظم کار می کند و مشعل روشن است
سبز چشمک زن :۱ثانیه روشن – ۵ثانیه خاموش : دستگاه در حالت آماده بکار است و شعله وجود ندارد.
۰٫۵ثانیه روشن – ۰٫۵ ثانیه خاموش : به علت رسیدن دمای اب به دمای تنطیمی یا بروز اشکال در عملکرد دستگاه مشعل موقتا خاموش و سیستم های داخلی نیز در انتظار فراهم شدن شرایط لازم برای کارکرد عادی می باشند.اگر از زمان انتظار حداکثر ۱۰ دقیقه بگذرد و شرایط لازم فراهم نگردد با فعال شدن سیستم ایمنی دستگاه قفل شده و نمایشگر ره رنگ قرمز در می اید.
چشمک زن سریع : چنانچه دستگه تنطیم دمای دمای مدار گرمایش را در محدوده ای قرار دهید که با نقاط پررنگتر مشخص شده است (از۵۵ تا ۶۵ درجه سانتیگراد) سیستم کنترل خودکار گرمایش محیط طبق دمای تنطیمی ترموستات اتاقی فعال می شود و به طور اتوماتیک درجه حرارت آب مدار گرمایش و گرمایش محیط را تنطیم می نماید . توجه کنید که وضعیت چشمک زدن سریع تنها برای لحظه ای کوتاه رخ می دهد و خیلی زود به وضعیت قبلی خود باز می گردد.

2-رنگ قرمز

قرمز ثابت روشن : در صورت بروز اشکال در عملکرد دستگاه با به کار افتادن یکی از سیستم های کنترلی یا ایمنی نطیر روشن نشدن مشعل با بوجود عملکرد جرقه زدن ، فعال شدن کلید ایمنی دودکش و یا کلید ایمنی حداقل فشار آب و وجود مشکلی در سنسور مدار گرمایش این چراغ به رنگ قرمز در می اید.
قرمز چشمک زن : در این حالت کلید حرارتی محدودکننده دما فعال شده است.

3-رنگ زرد

زرد ثابت روشن : دستگاه به طور منظم کار می کند ولی قادر به کنترل دمای آب نیست این نشان می دهد که در سنسور آب گرم مصرفی مشکلی وجود دارد.

نکات ضروری قبل از روشن کردن پکیج دیواری بوتان

برای روشن کردن پکیج بوتان باید قبل از آن چند مسئله را بررسی کنید و انجام دهید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید

 1. تست گازبندی: از عدم نشتی لوله های مربوط به گاز و رگولاتور گاز اطمینان حاصل نمایید.
 2. هواگیری: در داخل دستگاه پکیج و سیستم بوتان هیچگونه هوایی نباید وجود داشته باشد، درصورت وجود هوا، اقدام به هواگیری از سمت رادیلاتوورکنید.
 3. کنترل عملکرد درست پتانسیومر: دمای شوفاژ را کنترل کرده و مطمئن شوید که مشعل به موقع خاموش و روشن می شود.
 4. کنترل دمای آب گرم مصرفی: کنترل کنید که دمای آب مصرفی در ابتدای روشن کردن دستگاه 35 درجه سلسیوس بیش از دمای آب سرد اولیه باشد.بستگی به تعریف برد شرکت مربوطه و قابل تغییر می باشد.
 5. کنترل فلوسوییچ آب: عملکرد صحیح مشعل را با سه بار خاموش و روشن کردن آن بررسی کنید.
 6. کنترل دمای مدار گرمایش: از فشار مناسب آب و خاموش و روشن شدن پکیج در دمای معین مطمئن شوید.
 7. کنترل عملکرد جرقه زن: روشن شدن مشعل به وسیله جرقه زن را با چشم کنترل کنید.

راه اندازی پکیج بوتان

روشن کردن پکیج بوتان

    درصورت مشاهده هرگونه اشكال فني قبل از هر كاري حتما با متخصصين شركت مشورت نماييد.

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه

در مرحله اول باید برای روشن کردن پکیج دیواری بوتان درجه فشار پکیج بوتان را کنترل و تنطیم نمایید این درجه باید روی 1.5 بار باشد.اگر فشار کمتر از 1،5 باشد باید شیر کوچکی که در زیر پکیج (شیر پر کن که در زیر دستگاه و مابین شلنگ های سمت چپ) قرار دارد را باز کنید تا فشار افزایش پیدا کند و به 1.5 برسد. در این زمان لازم است شیر زیر پکیج را ببندید.

در مرحله بعد باید مسیر دودکش را کنترل کنید تا حتما باز باشد.

شیر های موجود در زیر پکیج را که به شلنگ های آب وروردی متصل هستند را باز کنید.

شیر رادیاتورها را باز کنید.

پکیج بوتان را در حالت زمستانه قرار دهید و درجه دمای پکیج را بالا ببرید تا پکیج بوتان روشن شود.

بعد از چند دقیقه کارکردن پکیج باید نزدیکترین رادیاتور به پکیج شروع به داغ شدن کند.

در انتها بعد از اینکه همه رادیاتورها داغ شدن میتوانید هواگیری را انجام دهید.بعد از هواگیری رادیاتورها مجددا مانند مرحله اول فشار پکیج را کنترل نمایید.

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت تابستانه

دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی را روی درجه حرارت دلخواه تنظیم نمایید . پکیج دیواری را رو حالت تابستانه قرار دهید اکنون با باز کردن شیر آب گرم مصرفی ، مشعل روشن شده و نمایشگر وضعیت عملکرد شوفاژ به صورت سبز ثابت روشن درمی آید. با بستن شیر اب گرم نیز مشعل خاموش می شود.

    درصورت مشاهده هرگونه اشكال فني قبل از هر كاري حتما با متخصصين شركت مشورت نماييد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.