پمپ پکیج بوتان دیواری چیست؟
19
دی

پمپ پکیج بوتان دیواری چیست؟

پمپ پکیج دیواری چیست ؟

پمپ پکیج بوتان، قطعه ای است که به منظور جلوگیری از  افت فشار مدار گرمایش در رادیاتورها و مبدل صفحه ای از یک پمپ گردشی (سیرکولاسیون) در یک مدار بسته استفاده می شود. پمپ آب پکیج بوتان، به صورت تک دور یا 3 دور می باشند، که در نوع 3 دور توسط یک کلید چرخش پمپ (برحسب دور در دقیقه) قابل انتخاب است. نوع دیگر پمپ اب پکیج از نوع الکترونیکی می باشد؛ که با ایجاد سرعت متغیر، پمپ به طور مداوم خود را با بار حراراتی مورد نیاز تاسیسات وفق می دهد. در ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی ایران بوتان با ما همراه باشید، زیرا می خواهیم درمورد اینکه پمپ پکیج بوتان کجاست و نحوه تعمیر پمپ پکیج بوتان چگونه است، بیشتر با شما صحبت کنیم.

علل استفاده از پمپ پکیج بوتان :

 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • کاهش صدای جریان
 • عدم نیاز به مدار بای پس

پکیج های دیواری، عمدتا از دو مارک گرندفوس Grandfoss و یا ویلو Wilo می باشند که حداکثر ارتفاع پمپ ۶ متر می باشند. مهمتر اینکه اگر در پکیجی پمپ هم نام با پکیج بود مطمئن باشید که پوسته پمپ به صورت سفارشی و برای آن شرکت تولید شده است.

پمپ ویلو در پکیج های ایران رادیاتور و تعدادی از پکیج های بوتان استفاده می شود.

پمپ گرانفوس بیشتر در پکیج های بوتان استفاده می شود.

وظیفه و عملکرد پمپ در پکیج دیواری

در پکیج تک مبدله، پمپ فقط در حالت شوفاژ کار می کند و با چرخش روتر داخل پمپ آب سیستم شوفاژ را از مسیر برگشت رادیاتورها مکش می کند و آن را به قسمت رفت رادیاتورها برمی گرداند.

در پکیج دو مبدله پمپ، در زمان استفاده آبگرم مصرفی آب مدار شوفاژ را بین مبدل اصلی و مبدل ثانویه به گردش در می آورد تا آبگرم مصرفی را به صورت القائی گرم کند و در حالت شوفاژ مانند قدرت پمپ پکیج تک مبدله عمل می کند و با چرخش روتر داخل پمپ آب سیستم شوفاژ را از مسیر برگشت رادیاتورها مکش می کند و آن را به قسمت رفت رادیاتورها برمی گرداند.

نحوه تست عملکرد پمپ

پمپ پکیج بوتان

پشت پمپ را باز کرده و از روان بودن روتور اطمینان حاصل کنید سپس درهمین حالت پکیج را در حالت  شوفاژ روشن  و قرار داده و از گردش روتور اطمینان حاصل کنید البته در زمان روشن بودن پکیج در حالت شوفاژ می بایست برق ورودی به پمپ را با اهم متر تست کنید، چون ممکن است برد معیوب باشد که در این صورت پمپ کار نمی کند.

در صورت نداشتن آگاهی کامل نسبت به دستگاه هیچ اقدامی نکنید چون باعث بوجود خطرات جبران ناپذیری از قبیل آتش سوزی و مرگ و… برای خود و خانواده می شوید.

نشانه های معیوب بودن پمپ

پمپ در پکیج های تک مبدله در حالت آبگرم مصرفی کار می کند ولی در حالت شوفاژ پس از چند ثانیه روشن شدن شعله پکیج خاموش شده و فشار آب مدار شوفاژ سریع بالا رفته و شیر اطمینان عمل می کند و مدار ترموستات حد شوفاژ را باز کرده و پکیج خطای گرمای بیش از حد می دهد.

اما در پکیج های دو مبدله در هر دو حالت آبگرم مصرفی و شوفاژاین اتفاق می افتد.

نشانه بارز کار نکردن پمپ پکیج بوتان این است که با روشن شده شعله در حالت شوفاژ دمای شوفاژ ثابت می ماند و بالا نمی رود و پکیج پس از چند ثانیه روشن بودن شعله خطای باز بودن ترموستات حد می دهد.

نکته بسیار مهم : در زمانی که پمپ پکیج کار نمی کند برای اینکه مشخص شود پمپ معیوب است یا برد به وسیله یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل کرده اگر روتور پمپ شروع به چرخش کرد پمپ سالم و برد اصلی خراب است

محل نصب پمپ در بلوک برگشت قرار دارد.

نکاتی در مورد پمپ ها:

 1. هنگلم نصب پکیج در مسیر برگشت در ورودی پمپ حتما از صافی استفاده کنید.
 2. پس از نصب پکیج مسیر شوفاژ شستشو و تمیز گردد تا عاری از هر گونه براده و ضایعات خارجی گردد.
 3. قبل از راه اندازی دستگاه، از عدم گیرپاژ پمپ اطمینان حاصل نمایید. به وسیله یک آچار ، محور پمپ را به راست و چپ چرخانده تا از حالت گیرپاژ خارج شود.
 4. هنگام رسوب زدایی پمپ را از مدار خارج نمایید.
 5. پمپ پکیج را به روش زیر از دستگاه جدا نمایید.
 6. درپوش سیم برق پمپ پکیج بوتان را بردارید و اتصال برق پمپ به برد را جدا نمایید.
 7.  اتصال لوله پمپ به مبدل اصلی را باز نمایید.
 8. اتصال پمپ به مبدل ثانویه را جدا نمایید.
 9.  اتصال منبع انبساط به پمپ را جدا نمایید.
 10. پیچ هایی که باعث اتصال پمپ به براکت پایینی میباشد را باز نمایید. پمپ را از جای خود بیرون بیاورید.

خرید و قیمت پمپ پکیج بوتان

فروشگاه آنلاین ایران بوتان، یکی از بهترین مراکز فروش پمپ پکیچ بوتان می باشد. برای خرید پمپ آب پکیج بوتان می توانید از طریق سایت ایران بوتان اقدام کنید.

تعمیرگاه تخصصی تعمیرات پکیج دیواری با دو دهه فعالیت در زمینه  تعمیر نگهداری و سرویس پکیج دیواری آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد در  صورت نیاز به تعمیر پمپ پکیج بوتان با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.