فلوسوئیچ پکیج ایران رادیاتور (آموزش تعمیر فلوسوئیچ پکیج)
24
دی

فلوسوئیچ پکیج ایران رادیاتور (آموزش تعمیر فلوسوئیچ پکیج)

فلوسوئیچ پکیج ایران رادیاتور

امروزه اکثر افراد برای خرید سیستم های گرمایشی از پکیج ها استفاده می کنند. این دستگاه ها به علت اینکه یک کالای مصرفی است، با گذشت زمان ممکن است دچار عیب و ایراد شود به تعمیر نیاز داشته باشد. به همین دلیل برای جلوگیری از این موضوع، بهتر است که هر شش ماه یکبار پکیج خود را سرویس کنند. ما در این قسمت از سایت ایران بوتان قصد داریم تا درمورد فلوسوئیچ پکیج، تعمیر فلوسوئیچ پکیج ایران رادیاتور و قیمت فلوسوئیچ پکیج بوتان مدل cv424s با شما صحبت کنیم.

فلوسوئیچ پکیج چیست؟

فلوسوئیچ یا کلید جریان پکیج یکی از قطعات بسیار مهم در صحیح پکیج است. هنگامی که شیر آب گرم را باز می کنید، فلوسوئیچ در مسیر آب سرد ورودی قرار می گیرد و از طریق اتصالی به برد کنترل دستگاه متصل میشود و جریان برقی که تولید می شود، نیاز به آب گرم را به سیستم اطلاع می دهد تا تمای قطعات پکیج در جهت تامین آب گرم مصرفی عمل کند.

علائم سالم بودن فلوسوئیچ برای استفاده از آبگرم مصرفی:

یکی از قطعاتی که در تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری معمولاً مورد بررسی قرار می‌گیرد، فلوسوئیچ است. در صورت سالم بودن آن در پکیج‌های آنالوگ معمولاً چراغ سبزرنگی در حال چشمک زدن است، در پکیج‌ های دیجیتال علامت شیر بهداشتی در صفحه‌نمایش نشان داده می‌شود یا چشمک می‌زند. اگر این علائم موجود نباشد، در این صورت پکیج دچار مشکل است. در ادامه به بررسی فلو سوئیچ پکیج بوتان و تعمیر فلوسوئیچ پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری می‌پردازیم.

محل نصب فلوسوئیچ پکیج

فلوسوئیچ قطعه‌ای است که عبور آب سرد از داخل پکیج برای گرم شدن را هنگام باز کردن شیر آبگرم مصرفی در هر محلی نظیر حمام، دستشویی و ظرف‌شویی حس کرده و به پکیج اعلام می‌کند. بنابراین، وظیفه اطلاع‌رسانی باز شدن شیر آبگرم مصرفی را به برد کنترل پکیج بوتان بر عهده دارد که محل قرارگیری آن در مسیر لوله مسی در ورودی آب سرد به پکیج است. حتماً، در تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری، قبل از تعویض آن، این قطعه از نظر سلامت تست نمایید.

تفاوت فلوسوئیچ و فلومتر

از نقطه نظر ظاهری و سیم‌بندی، فلوسوئیچ دو سیم و فلومتر (دبی‌سنج) سه سیم دارد. فلومتر علاوه بر انجام وظیفه فلوسوئیچ مبنی بر اعلام باز شدن شیر آبگرم مصرفی به برد می‌تواند میزان دبی آب (منظور حجم آب عبوری در واحد زمان) را سنجش نماید و به برد کنترل پکیج بوتان اعلام نماید. به‌ این‌ترتیب تنظیم دمای آب مصرفی و شیر گاز انجام می‌‌شود. بنابراین، در تعمیر فلوسوئیچ بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری حتماً به نوع سنسور خود دقت نمایید.

امکان استفاده فلوسوئیچ به جای فلومتر و بالعکس

امکان استفاده از فلومتر به جای فلوسوئیچ وجود ندارد، اما می‌توان به جای فلومتر از فلوسوئیچ استفاده کرد. به‌این‌ترتیب که در شرایطی که در تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری مجبور به تعویض فلومتر باشید می‌توانید از فلوسوئیچ با حذف سیم سوم مربوط به ولتاژ تغذیه و عدم اتصال آن به برد پکیج استفاده نمایید.

فلوسوئیچ اصلاحی و فلومتر اصلاحی

درصورتی‌ که تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری مجبور به تعویض فلومتر یا فلوسوئیچ باشیم، برای جلوگیری از نشتی بلوک هیدرولیک و اتصالات و همچنین کاهش زمان تعمیر، اقدام به نصب آن‌ها در زیر پکیج و در محل اتصال آب سرد به پکیج دیواری می‌نماییم که به آن فلومتر یا فلوسوئیچ اصلاحی گفته می‌شود. بنابراین، قطعات معیوب در محل خود باقی می‌مانند.

جهت ثبت درخواست تعمیرات پکیج بوتان از طریق این لینک و یا شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

نحوه کار فلوسوئیچ و فلومتر

نحوه کار فلوسوئیچ به این صورت است که با جریان آب در داخل قطعه، شناور تفلونی که بر مسیر عبور جریان عمود است به سمت بالا و دیواره داخلی حرکت می‌کند که آهنربای دائمی موجود در بالای این شناور موجب ایجاد میدان مغناطیسی و اتصال کنتاکت‌های رله فلوسوئیچ می‌شود. به‌این‌ترتیب، با اتصال کنتاکت‌های رله مسیر جریان الکتریکی برقرار شده و فرمان به برد کنترلی ارسال می‌گردد. یعنی باز شدن مسیر آب یا عبور جریان آب در داخل لوله به برد کنترل پکیج اعلام می‌شود.

اما ساختار داخلی فلومتر کمی متفاوت است سازوکار آن به این صورت است که با عبور جریان از داخل فلومتر توربین پروانه‌ای شروع به چرخیدن می‌نماید. با توجه به تعبیه آهنربا در وسط توربین پروانه‌ای با چرخش آن میدان مغناطیسی ایجاد شده و جریان الکتریکی برقرار می‌شود و به برد کنترل پکیج، عبور آب اعلام می‌شود. با توجه به حضور پروانه می‌توان از افزایش یا کاهش سرعت چرخش آن و به دنبال آن تغییر در فرکانس به‌عنوان سیگنالی برای تعیین میزان دبی آب گرم مصرفی استفاده نمود.

تست فلوسوئیچ

برای تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری در قسمت فلوسوئیچ سه مورد باید بررسی گردد: اول سالم بودن خود فلوسوئیچ؛ دوم عدم قطعی اتصال الکتریکی مسیر بین فلوسوئیچ و برد کنترل؛ و سوم سلامت برد کنترل. در ادامه سه قسمت ذکر شده بالا جهت تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری در قسمت فلوسوئیچ بررسی گردیده است.

1- سالم بودن خود فلوسوئیچ

جهت بررسی سالم بودن این قطعه کافی است مولتی‌متر را روی حالت بیزر (بوق) قرار دهید و آن را به پایه‌های فلوسوئیچ متصل نمایید، سپس شیر آبگرم مصرفی را باز کنید. درصورتی‌که قطعه سالم باشد و درست عمل کند مولتی‌متر بوق خواهد زد.

در فلوسوئیچ خراب ممکن است کنتاکت رله خراب باشد که در این حالت یا به‌صورت مداوم در حالت متصل است یا این‌که نمی‌تواند به کنتاکت بالایی متصل شود. البته ممکن است به دلیل رسوبات، شناور تفلونی نتواند حرکت کند و به دیواره آن بچسبد که می‌توان با رسوب‌زدایی این مشکل را برطرف کرد.

2- عدم قطعی اتصال الکتریکی مسیر بین فلوسوئیچ و برد کنترل

بایستی مسیر اتصالات الکتریکی را به‌صورت ظاهری بررسی نمایید که قطعی نداشته باشد.

3- سلامت برد کنترل

تست سلامت برد کنترل با بررسی قطعات دیگر انجام می‌گیرد. لطفاً آموزش‌های ارائه شده در بخش‌های دیگر سایت را جهت تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری مطالعه نمایید و با کمی صرف وقت قادر خواهید بود خرابی برد کنترل را تشخیص دهید.

تست فلومتر

برای تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری در قسمت فلومتر سه مورد باید بررسی گردد: اول سالم بودن خود فلومتر؛ دوم عدم قطعی اتصال الکتریکی مسیر بین فلومتر و برد کنترل؛ و سوم سلامت برد کنترل. در ادامه به بررسی نحوه تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری در قسمت فلومتر می‌پردازیم.

تست سالم بودن فلومتر با استفاده از مولتی‌‌متر و سنجش ولتاژ آن انجام می‌گیرد. بنابراین، درصورتی‌که شیر آبگرم مصرفی باز باشد و با مولتی‌متر دو سر سیم‌های اشاره شده را بررسی نماییم باید مقادیر مورد نظر را نشان دهد، در غیر این صورت فلومتر معیوب است.

در حالتی که فلومتر معیوب شده باشد، یا توربین پروانه‌ای آن به دلیل رسوب‌گیری و ذرات معلق قادر به حرکت نیست یا پروانه آن شکسته و یا این‌که ممکن است آهنربای توربین پروانه‌ای خراب شده باشد.

مشکلات رایج در تست سالم بودن فلوسوئیچ

درصورتی‌که نصاب پکیج، لوله شلنگی آب سرد و آب گرم ورودی به پکیج را اشتباه وصل کرده باشد، در این صورت با توجه به گردش معکوس آب، شناور تفلونی فلوسوئیچ نمی‌چرخد که این عمل منجر به عدم کارکرد آن می‌شود که با خرابی فلوسوئیچ نباید اشتباه گرفته شود.

باید توجه داشت که محدوده دبی آب عبوری برای فعال شدن فلوسوئیچ 2 الی 2.5 لیتر در دقیقه است، درصورتی‌که فشار آب به دلایل رسوب گرفتن مسیر آب، پایین بودن فشار آب خود ساختمان و به هر دلیل دیگر پایین باشد، فلوسوئیچ فعال نشده و عمل نخواهد کرد که ممکن است به اشتباه فکر کنید که فلوسوئیچ خراب شده است.

نتیجه گیری :

در بخش‌ های قبلی به بررسی فلوسوئیچ پکیج ایران رادیاتور و فلوسوئیچ در تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در تعمیر پکیج بوتان و عیب‌یابی پکیج دیواری به بخش‌های دیگر مراجعه نمایید. فروشگاه اینترنتی ایران بوتان مرکز فروش پیکج های بوتان و ایران رادیاتور می باشد و شما می توانید برای خرید پکیج های دیواری و اطلاع از شرایط خرید و قیمت فلوسوئیچ پکیج بوتان مدل cv424s به این سایت مراجعه کنید. همچنین می توانید برای ثبت درخواست تعمیرات پکیج بوتان از طریق این لینک و یا شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

منبع : boilerplanuk.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.