در تعطیلات نوروز هم در کنارتون هستیم. با ما تماس بگیرید… / سال نو مبارک 🌺

شیر سه طرفه پکیج دیواری (نحوه کار و روش تعویض آن)
29
مرداد

شیر سه طرفه پکیج دیواری (نحوه کار و روش تعویض آن)

شیر سه طرفه پکیج بوتان چیست؟

 در پکیج های دیواری از شیر سه طرفه موتوری استفاده می کنند؛ که قابلیت های زیادی را در اختیار استفاده کننده می گذارد. این محصول، به وسیله جریان الکتریکی کار می کند و نحوه کار این دستگاه به این شکل است که بعد از وارد شدن نیروی برق به دستگاه و همزمان با باز کردن آب گرم مصرفی میله شاسی داخل شیر سه طرفه موتوری عمل کرده و دریچه شوفاژ را توسط اورنگ می بندد. در ادامه این مقاله از سایت ایران بوتان با ما همراه باشید، زیرا می خواهیم درمورد تعمیر، اجزا و علائم خرابی شیر سه طرفه پکیج بوتان بیشتر با شما صحبت کنیم.

شیر سه طرفه پکیج بوتان چیست؟

شیر سه طرفه پکیج بوتان در انواع مدل های پکیج، متفاوت است ولی دارای عملکردی یکسان می باشد. در این نوع شیر از قطعاتی استفاده می شود که در مدل پکیج های دیگر متفاوت است. کار شیر سه طرفه در پکیج به این صورت است که به شیر سه طرفه موتوری وصل می شود و از داخل توسط شاسی شیر قفل می شود.

به این ترتیب با حرکت شاسی دریچه شوفاژ بسته می شود و آب گرم باز می شود، مجددا زمانی که آب گرم بسته شود، شاسی شیر سه راهه پکیج به حالت اول خود باز می گردد و روی شوفاژ سوییچ می کند. شیر سه طرفه موتوری قابل تعمیر است و در صورت خرابی، می توان این قطعه را به تعمیرگاه مربوطه برد و قطعه را تعمیر کرد.شیر سه طرفه یا موتور الکتریکی 220 ولت یکی از قطعات است که در تعمیر پکیج دیواری مورد استفده قرار می گیرد

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

ویژگی های شیر سه طرفه پکیج موتوری (موتور الکترکی 220 ولت)

شیر سه طرفه پکیج دارای کیفیت ساخت بالا می باشد و توسط شرکت های سازنده پکیج های دیواری ساخته می شود. هر شرکتی در ساخت شیر سه طرفه موتوری از ایده های خود استفاده کرده اند و آن را ساخته اند و به همین علت این نوع شیر در مدل های دیگر شرکت ها دارای تفاوت می باشد. شرکت های سازنده شیر سه طرفه موتوری از مواد اولیه مرغوب جهت ساخت این قطعه استفاده می کنند تا کارایی این شیر بیشتر باشد و طول عمر زیادی را بکند.

در شیر سه طرفه پکیج، از جنسی استفاده شده است که ضد زنگ بوده و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی توسط رطوبت و آب را دارد. شرکت های سازنده پکیج، شیر سه طرفه موتوری را با کیفیت های بالا تولید می کنند تا اشکالی در محصول خود ظاهر نشود و محصولی کاملا سالم و بدون مشکل به دست مشتری برسد.

اجزای شیر سه راهه پکیج بوتان چیست؟

اهمیت ساخت شیر سه طرفه پکیج

این نوع شیر در داخل درست و تهیه می شود و می تواند با نمونه های خارجی رقابت بکند. شیر سه طرفه موتوری دارای عملکرد مهمی می باشد و باید از مواد عالی و با کیفیت ساخته شود چرا که هم با آب سر و کار دارد و هم توسط جریان الکتریکی برق کار می کند. جنس شیر سه طرفه موتوری محکم بوده تا جایی که امکان دارد ضد ضربه بوده و در برابر ضربه های احتمالی ناچیز، مقاومت نشان می دهد.

شیر سه طرفه پکیج بوتان از اهمیت خاصی در پکیج ها برخوردار می باشد و باعث می شود تا تولید کنندگان پکیج های دیواری، اهمیت بالایی را در هنگام ساخت این نوع شیر به کار ببرند. شرکت های تولید کننده و سازنده پکیج های دیواری از مواد اولیه مرغوب جهت ساختن و تولید پکیج ها و قطعات داخلی آن ها استفاده می کنند چرا که مشتری و مردم، به کیفیت کالا اهمیت می دهند و کالای مورد نظرشان را با در نظر گرفتن کیفیت بالا و همچنین قیمت مناسب خریداری می کنند و به همین دلیل رضایت مشتری برای تولید کنندگان شرط اول است.

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

تست شیر سه طرفه پکیج:

  • در ابتدا سرفیش های آن را باز می کنیم.
  • یکی از سیم های جانبی و سیم وسطی را به برق شهی متصل می کنیم.
  • در این مرحله اگر موتور شروع به کار کردن بکند و در محور موازات دیواره قرار بگیرد یعنی شیر سه طرفه پکیج سالم است.
  • اگر موتور سالم باشد در صورت جدا کردن سیم وسطی از اصلی و وصل کردن آن به سیم جانبی دیگر، موتور عین قبل کار می کند.

علائم خرابی شیر سه طرفه چییست؟

روش تعویض شیر سه طرفه پکیج

بعد از عیب یابی کردن از پکیج و بررسی کردن دلایل خرابی شیر طرفه پکیج، نوبت به روش تعویض شیر سه راهه میرسیم که در این قسمت به شما آموزش خواهیم داد.

برای شروع، اول باید یک شیر سه راهه با جنس خوب که ضد زنگ باشد و با مدل پکیج شما همخوانی داشته باشد تهیه نمایید. در صورتی که شیر سه طرفه ای که نصب می کنید با مدل پکیج شما همخوانی نداشته باشد باید دوباره بزودی آن را تعویض کنید.

  • ابتدا باید دستگاه خود را از برق بکشید.
  • ورودی آب به پکیج را قطع کرده و آبی که درون پکیج است را خالی کنید.
  • در این قسمت پکیج را باز کرده و شیر سه راهه را از سه قسمت که به قطعات دیکر پکیج وصل است را جدا نمایید.
  • در مرحله بعد، شیر سه راهه ای که جدید گرفته اید را در جایگاه شیر سه راهه قبلی گذاشته و وصل کنید. سپس با بست آنها را محکم بسته و آنها را بررسی کرده و از نداشتن آنها اطمینان حاصل کنید.
  • شما می توانید شیر سه راهه را در قسمت رفت و برگشت یکدیگر وصل کنید. اما بهتر این است که بدانید با ینکار عمر دستگاه کم می شود و بعد از مدتی به علت وجود دائمی آب گرم، در قسمت رفت سوپاپ ها خراب می شوند.
  • در مرحله آخر، قطعات دیگر پکیج را بر اساس زمانی که آن را باز کردید ببندید و آن را روشن کنید. در صورتی که هر نوع مشکلی ایجاد شود، پکیج را خاموش کنید و از نمایندگی تعمیر پکیج کمک بگیرید.

قیمت شیر سه راهه پکیج بوتان

قیمت شیر سه طرفه پکیج:

همانطور که در قسمت های بالاتر این مطلب از وب سایت ایران بوتان بیان کردیم، شیر سه طرفه پکیج دیواری یا همان شیر سه راهه پکیج موتوری، وظیفه باز و بسته کردن مسیر جریان آب گرم مصرفی و شوفاژ را بر عهده دارد. همچنین دارای یک ورودی اصلی است که به مکش پمپ وصل میشود و دارای دو خروجی فرعی است که به مسیر آب گرم مصرفی و رادیاتورهای شوفاژ متصل می گردد. اگر در رابطه با خرید و قیمت شیر سه طرفه پکیج بوتان مدل اپتیما و یا ایران رادیاتور سوالی دارید می توانید در بخش کامنت ها از ما بپرسید.

منبع : industrialspec.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.