ویژگی های پمپ پکیج و عملکرد آن
13
شهریور

ویژگی های پمپ پکیج و عملکرد آن

پکیج ها دارای دو عملکرد تولید آبگرم شوفاژ یا رادیاتوری و  آبگرم  مصرفیمی باشند. پمپ پکیج یکی از مهم ترین اجزای پکیج می باشد و تعمیر آن هزینه دارد و قیمت پمپ پکیج زیاد بوده و جزء گران قیمت ترین اجزای پکیج به حساب می آید. پکیج ها دارای اجزای متفاوتی می باشد.

پمپ پکیج

پکیج یک سیستم گرمایش است که به وسیله آن می توان آب مصرفی را گرم کرد و همچنین می توان در رادیاتور یا شوفاژ از آن استفاده کرد. زمانی که آب گرم در شوفاژ یا رادیاتور جریان پیدا می کند، هوای پیرامون خود را گرم می کند. جریان پیدا کردن آب گرم در شوفاژ به وسیله پمپ پکیج انجام می شود. پمپ پکیج جزء گران قیمت ترین اجزای یک پکیج به حساب می آید و قیمت آن حداکثر دویست و پنجاه هزار تومان می باشد. پمپ پکیج یکی از مهم ترین قطعات پکیج به حساب می آید که با خراب شدن آن عمل جریان آب گرم در شوفاژ انجام نمی شود. پمپ پکیج هنگام به جریان انداختن آب در فشار زیادی قرار می گیرد و این فشار ها باعث خراب شدن پکیج می شود. پمپ پکیج قابل تعمیر است، اما برای تعمیر باید از افراد ماهر در تعمیرات پکیج استفاده کرد، چرا که دارای مهارت بوده و به اجزای دیگر پکیج هنگام تعمیر، آسیب نمی زنند. تعمیرات و حتی تعویض این قطعه از پکیج، هزینه بر بوده باید مراقب بود که در هنگام خرابی پمپ از پکیج استفاده نشود. پکیج ها تحت عناوین مختلفی مانند داب، گرانفوس، ویلو و … تولید و به بازار عرضه شده اند.

دلایل خراب شدن پمپ پکیج

خراب شدن پمپ پکیج دلایل زیادی دارد عواملی همچون مدل پمپ نصب شده در پکیج، نوع پکیج استفاده شده در مکان، نحوه نصب و راه اندازی پکیج و طرز استفاده نادرست از پکیج که باعث خرابی این قطعه ی مهم می شود. دلایل اصلی ای همچون کار کردن پمپ پکیج بدون آب، نصب پکیج بدون به کار بردن صافی های سیستم برگشت شوفاژ که باعث جرم گیری در قسمت پمپ می شود و دلایل و عوامل دیگری از این دست باعث خراب شدن پمپ پکیج می شود. کارشناسان و افراد ماهر و با تجربه تعمیرات سیستم های گرمایشی به کاربران و مشتریان توصیه می کنند که علاوه بر نصب و راه اندازی صحیح پکیج، در کاربری این دستگاه نیز نکاتی را رعایت کنند تا کمتر شاهد خراب شدن پکیج و قطعات آن همچون پمپ پکیج باشند و هزینه کمتری در قبال تعمیر و یا تعویض قطعات پکیج به عهده داشته باشند.

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

زمان و مواقع عملکردی پمپ پکیج

مطمئنا در زمانی که شوفاژ یا رادیاتور روشن نباشد، پمپ هم عملکردی از خود نشان نمی دهد، چرا که نیازی نیست که آب را به جریان بیندازد و خاموش می باشد. پس به این نتیجه می رسیم که در زمستان و وقتی هوا سرد است پمپ عملکرد خود را شروع می کند و برای گرم شدن هوای اتاق و یا مکان مورد نظر شوفاژ روشن می شود و پمپ پکیج جریان آب گرم را به راه می اندازد تا آب گرم در شوفاژ گردش پیدا کند تا هوای پیرامون گرم شود. این نکته نباید فراموش شود که پکیج های دو مبدله، حتی برای گرم کردن آب هم پمپ شان روشن می شود و در تابستان و تمام فصول پمپ پکیج شروع به فعالیت می کند، ولی در مدل های تک مبدله این اتفاق نمی افتد و فقط در زمستان نیز به روشن شدن پمپ خواهد بود و مصرف برق نیز در این مدل کمتر از مدل های دیگر است.

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.