تنظیم شیر گازی پکیج دیواری و نحوه کار آن
13
شهریور

تنظیم شیر گازی پکیج دیواری و نحوه کار آن

در پکیج دیواری از قطعه ای استفاده می شود که به برق متصل است و توسط جریان الکتریکی کار می کند . عملکرد این قطعه تنظیم فشار گاز پکیج می باشد. این قطعه، شیر گازی پکیج دیواری نام دارد که به صورت خودکار شعله و حرارت پکیج را کم و یا زیاد می کند. در پکیج ها از شیر هایی استفاده می شود که جنسشان از آلومینیوم بوده و محکم هستند.

تنظیم شیر گازی پکیج

در تنظیم شیر گازی پکیج تمام موارد ایمنی باید رعایت شود. در تنظیم شیر گازی پکیج می بایست، فشار گاز ورودی به شیر برقی گاز بررسی شود. برای این کار ابتدا پیچ شیر گازی را که مخصوص بررسی است را کمی شل کرده و لوله فشار سنج را به مدخل فشار وصل می کنیم. پکیج را در حداکثر توان، روشن می کنیم و شیر آب گرم را باز می کنیم. در صورت معمولی بودن سطح فشار گاز ورودی، فشار شعله بالا و فشار شعله پایین پکیج را تنظیم می نماییم. در تنظیم شیر گازی پکیج باید دقت کافی را به کار برد تا اتفاق ناگوار و نا خوشایندی رخ ندهد. در تنظیم شیر گازی پکیج از امکانات و تجهیزات مربوطه باید استفاده کرد تا به بهترین شکل و در کمترین زمان کار تنظیم شیر گازی پکیج انجام شود. برای تنظیم شیر گازی پکیج باید از افراد آگاه و با تجربه استفاده نمود و یا از طریق دفترچه راهنما کار تنظیم شیر گازی پکیج را انجام داد، چرا که با تنظیم اشتباه پکیج، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. تنظیم شیر گازی پکیج در دو حالت حداقل توان و حداکثر توان پکیج انجام می شود. برای تنظیم شیر در این دو حالت ابتدا باید مراحلی گذرانده شود تا بتوان شیر را به درخواست خود تنظیم کرد.

در تنظیم شیر گازی پکیج برای حالت حداکثر توان، در ابتدا باید جهت بررسی و تنظیم حداکثر توان، پیچ مربوطه را که در بالای شیر برقی قرار گرفته است را کمی شل کرد و شیلنگ فشار سنج را به ورودی فشار متصل کرد. در مرحله بعد لوله هوا را جدا کرده و پکیج را در بالاترین توان خود روشن می کنیم و شیر آب گرم را باز می کنیم. در مرحله بعد تنظیم شیر گازی پکیج باید فشار موجود مطابق با نوع گاز پکیج باشد. اگر مطابقت نداشته باشد باید درپوش را برداشته و پیچ بزرگی که در روی شیر فشار سنج نصب شده است را با آچار تنظیم نماییم. بع از اتمام کار و تنظیم شیر گازی پکیج، همان پیچی که کمی شل کرده بودیم را سفت می کنیم و لوله هوا را مجددا به شیر متصل می کنیم.

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

برای تنظیم شیر گازی پکیج برای حداقل توان ابتدا پیچ کوچک را که در بالای شیر گازی پکیج قرار دارد را کمی شل میکنیم و سپس شیلنگ فشار سنج را به مدخل فشار آن متصل می کنیم. در مرحله بعد لوله هوا را جدا می کنیم و پکیج را در حداکثر توان خود روشن می کنیم و یکی از کابل ها را از قسمت مدولاتور جدا می کنیم. فشار ورودی می بایست با نوع گاز پکیج منطبق باشد. در غیر این صورت مهره شش گوش را ثابت نگه می داریم و با پیچ گوشتی پیچ تنظیم را که داخل آن قرار دارد را تنظیم می نماییم. اگر پیچ را در سمت راست بچرخانیم فشار کم می شود و شیر گازی در حداقل سطح توان تنظیم می شود. در پایان کار پیچ کوچکی که در ابتدا شل کرده بودیم را سفت می کنیم و کابل مدولاتور و شیلنگ هوا را مجددا متصل می نماییم.

جهت ثبت درخواست تعمیرپکیج دیواری از طریق این لینک و  با شماره 77185664-021 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.